marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

read    22

netto pewnie bo na brutto kukurydza nie pasuje, pszenżyto poszukiwane, tym razem Matif nie idzie już na spadki

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Golpasz golub dobrzyń ceny netto

Pszenica paszowa 760,00 zł/t

Pszenżyto 670,00 zł/t

Jęczmień 770,00 zł/t

Żyto 540,00 zł/t

Kukurydza 650,00 zł/t

Rzepak 1500,00 zł/t

 

Wszyscy łasi na pszenice a tu jęczmień drugi rok z rzędu bardziej opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Umówcie się w końcu i piszcie albo ceny netto albo brutto a nie wszystko wymieszane i nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Wie ktoś jakie ceny pszenicy i jęczmienia w świętokrzyskiem? Konkretnie okolice Opatowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Pszenica paszowa 700,jęczmień paszowy 720 ceny netto,lubelskie ,gmina Piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Wczoraj brałem soję w pobliskiej mieszalni pasz. Mieszalnia kupuje różne zboża w tym m.in. owies po 400 PLN brutto :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

W moojej okolicy w jednym skupie owies jest po 400 netto a w drugim po 540 netto więc mała różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

A płatki owsiane fitness czy inne gów.-na z "z polskich zbóż" po 6zl za 250g... Ot taka dygresja....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nie zrozumiesz bo jak ty sprzedajesz auto lub dwa to masz po 600 a jak ktoś ma 2 tony i nie ma co z tym zrobić to odda po 400 ot cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ogolnie ceny zboz to jakas zenada . Za kazdym razem jak dzwonie to pszenica jest coraz tansza a co za tym idzie ? poploch i usilne wywozenie doslownie lawina sie robi ten zobaczy tamtego itd. kuj-pom okolice radziejowa pszenica 770 brutto ale teraz zima odpuszcza to sie pewnie zaczna kolejki w skupach :blink: i bedzie coraz TANIEJ :wacko: pewnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Tylko spokój może nas uratować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

i nie zrozumiesz bo jak ty sprzedajesz auto lub dwa to masz po 600 a jak ktoś ma 2 tony i nie ma co z tym zrobić to odda po 400 ot cała filozofia

nie zawsze musi tak byc, czasami gosc na targu sprzeda te 2 tony drozej niz ktos co ma tira. wiec nie zawsze idzie to w ta strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)
. Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

panowie badźmy dobrej myśli teraz ocieplenie, śnieg się stopi, parę dni ciepła pobędzie a na koniec lutego da -25 i po pszenicy i rzepaku, a co zostanie to susza majowa dobije i ceny wzrosną. (pisze co będzie na ukrainie, rosji i kazachstanie jeśli chodzi o pogodę)

ale tak na poważnie jak pomór świn w polsce będzie to zapomnijcie o drogim zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pomór to jest w głowach, Soczia tylnymi drzwiami ma dzięki temu mięso w dobrych cenach dla turystów.

Pejsak jak wykryli BSE to się tak najadł wołowiny taniej i się nie przejmował,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

pomór jest bo mieszkam przy granicy z białorusią, białorusini wszystkie dziki wystrzeliwują, i w mojej oklicy nie było zimy żeby kilka watach nie zauwarzyć a teraz pusto, nie ma dziczków.

soczia nie soczia, ale jak na ukraine jeszcze pare razy pojadą i załtwia nam tanie zboże lub zemste ze strony rosji ot polityka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Zobaczycie co bedzie po Soczi. Przez igrzyska jeszcze Ruscy sie powstrzymaja zeby nie robić złej atmossfery. Przez te nasze wpier... sie w sprawy Ukrainy to poczujemy na własnej skórze co może Rosja. Wiem że juz tanieje masło i to mocno i wcale sie nie zdziwie jak coś znajda i zablokuja import nabiału lub owoców. I szybko zejdziemy na ziemie z cenami mleka :( Oby to sie nie sprawdziło ale jest duże prawdopodobieństwo. Co do obniżek na produkty pochodzenia mlecznego to pewne info tanieja mam kontakt z prezesem pewnej spóldzielni.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1512    0
Napisano (edytowany)

Witam.Kupię zboże paszowe - jęczmień w ilości ok 25ton z woj mazowieckie lubelskie świętokrzyskie.prosze pisać robokr305@gazeta.pl

Edytowano przez farmer1512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Zobaczycie co bedzie po Soczi. Przez igrzyska jeszcze Ruscy sie powstrzymaja zeby nie robić złej atmossfery. Przez te nasze wpier... sie w sprawy Ukrainy to poczujemy na własnej skórze co może Rosja. Wiem że juz tanieje masło i to mocno i wcale sie nie zdziwie jak coś znajda i zablokuja import nabiału lub owoców. I szybko zejdziemy na ziemie z cenami mleka :( Oby to sie nie sprawdziło ale jest duże prawdopodobieństwo. Co do obniżek na produkty pochodzenia mlecznego to pewne info tanieja mam kontakt z prezesem pewnej spóldzielni.

ja masło w Niemczech kupuję bo tańsze. Zresztą wszystkie produkty mleczne są tam tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldlive    0

Zboża

2014-02-03

Wyższe ceny na światowych parkietach i słabsza kondycja złotego wobec głównych walut, teoretycznie powinny podnieść stawki zbóż na krajowym podwórku. Ale jak pokazują ostatnie dni, teoria zdecydowanie mija się z praktyką.

 

Gdzie leżą przyczyny? W magazynach. A ściślej mówiąc w zapotrzebowaniu na zboża, które dzisiaj jest dużo, dużo mniejsze niż ilość surowca wystawionego do sprzedaży. Młyny i przetwórnie pasz kupują tylko tyle ziarna ile jest im niezbędne do bieżącej produkcji, a to też tylko wtedy, gdy uda im się wynegocjować jak najniższe ceny. Wyższe w dużej mierze pozostają w sferze pobożnych życzeń sprzedających.

 

Źródło: Agrobiznes TVP1 z 03.02.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj