marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Mathieu92    122

Jak tak dalej pójdzie to pier***e i trzymam pszenicę do następnego roku. Nie pozwolę by ktoś mi pluł w twarz...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kiedy wygasa marcowy kontrakt na matif że tak zapikował? Na przełomie roku cena zła nie była, a jak ktoś czekał na lepszą, to chyba w tym roku się nie doczeka, choć może akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie już pusto w magazynach żałuje że nie udało mi się sprzedać wszystkiego w styczniu...no ale siła wyższa po prostu nie mogłem ..teraz zostało mi tylko  jakieś 2 tony owsa -jeśli ktoś chętny zapraszam na priw no i czekać na kolejne zbiory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak tak dalej pójdzie to pier***e i trzymam pszenicę do następnego roku. Nie pozwolę by ktoś mi pluł w twarz...

 

Kolejny urodzajny rok i sam sobie naplujesz gromadząc pszenicę... Nie było ciężkiej zimy więc plagi wymarznięć nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A to nadprodukcja musi być tylko u nas ? Może być susza w USA, wymarznięcia na Ukrainie i setki innych klęsk żywiołowych. A co do tegorocznych plonów to też nie przesądzajmy bo wystarczy że przez 2 tygodnie deszcz w danym rejonie nie popada i 90% zasiewów może zapomnieć o plonowaniu na ubiegłorocznym poziomie.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

podzielam zdanie kolegi wyzej,plony szacuje dopiero jak mam je w magazynie a doc zasu zbioru moze byc róznie i smiesza mnie osobiscie wyliczenia jakie to podaje sie w telewizji o wielkosci plonów jakie moga byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak robicie rok budżteowy w swoim gospodarstwie, robicie wyliczenia do biznesplanów nie to zakładacie jakich plonów się spodziewacie? I czy któryś z Was słyszał żeby zbiory nagle spadły o 50%? To są wachania kilku procent więc co w tym dziwnego, że się podaje?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak poczeka do maja to sprzeda w zadowalającej ;)

 

powiem Ci tak jestem z zagłębia rolniczego jeśli chodzi o rzepak i pszenicę wszystkie poważne firmy i duże gospodarstwa trzymają zboże ich magazyny pękają w szwach oby się z tym majem nie przeliczyli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na tym rynku wszystko jest możliwe,sam czekam w tej cenie nie sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co się dzieje z ceną rzepaku ? jakie mieliście oferty ostatnio.

Na Matif-ie mocno do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

kolego thug różnica pomiędzy nami jest zasadnicza ponieważ ja mam do portu 100 kilometrów a ty pewnie koło 700 wtedy gdy ja mogę za pszenicę dostać 800 zł netto to ty pewnie około 720. U nas już sporo ludzi wyczyściło magazyny a statki w porcie cały czas są ładowane (a czyms załadować je trzeba będzie) także bądzmy dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Co się dzieje z ceną rzepaku ? jakie mieliście oferty ostatnio.

Na Matif-ie mocno do góry.

 

Kolego ja dzisiaj sprzedałem po 1510 plus doþata za wilgotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Co się dzieje z ceną rzepaku ? jakie mieliście oferty ostatnio.

Na Matif-ie mocno do góry.

 

Tylko że euro niskie i cena trzyma poziom.Osobiście myślę że z początkiem kwietnia trzeba  sprzedawać rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kolego ja dzisiaj sprzedałem po 1510 plus doþata za wilgotnosc

 

1510 netto czy brutto?

ja  mam narazie podpisany kontrakt  po 1500 brutto na częśc zbiorów nie wiem czy dobrze zrobiłem czas pokaże

ciekawy artykuł z farmera http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/minimalna-korekta-zbiorow-oleistych-na-swiecie,56103.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No to widzę że na razie nie tak źle sprzedałem rzepak. Ja złapałem z dopłatą za wilgotność 1580 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

1510 netto czy brutto?

ja  mam narazie podpisany kontrakt  po 1500 brutto na częśc zbiorów nie wiem czy dobrze zrobiłem czas pokaże

ciekawy artykuł z farmera

 

Kolego to jest ze starych zbiorów a cena to netto

No to widzę że na razie nie tak źle sprzedałem rzepak. Ja złapałem z dopłatą za wilgotność 1580 netto.

 

Kto  tyle płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kolego to jest ze starych zbiorów a cena to netto

 

Kto  tyle płaci

 

domyślam się że ze starych a co z kontraktami pisał ktoś?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

pszenica na matifie dzisiaj też ostro do góry? było 750-760 a teraz nagle 782.. o dziwo uu lokalnych co mają tablice wywieszone to obniżki o 20-30zł (ale nie wiem czy dzisiejsze bo dwa ost dni nie jeździłem tamtędy), a usłyszałem dzisiaj, że w jednym skupie co biorą do młyna poszła do góry.. coś zaczyna się dziać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

W tym roku plony były dobre , ale nie liczcie ze będzie tak i w tym roku bo ten plon wyssal co nieco z gleby o jak się odpowiednio nie pokrosi będzie cieniutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

To było tydzień temu.

 

BACUTIL-Bedno Radzyńskie, lubelskie.

 

Pszenica paszowa  580zł.netto, 620zł brutto 28dni.

Pszenżyto              450netto 481zł brutto 28dni.

Żyto                       430zł netto, 460zł brutto 28dni.

 

Żałosne.

 

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj