marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

michal26    12

Panowie miał ktoś styczność z firmą silopol Oporów ? jak sie układa współpraca z nimi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas w głubczyckim(opolskie) ludzie wożą na potęgę. Rozpoczęła się chyba mała panika, a przecież od lutego cła wprowadzają w Rosji. Ktoś w głubczyckim wie jak płacą na dzień dzisiejszy? Pszenica konsumpcyjna z niższej półki i kukurydza(tej podobno nikt nie chce)

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Malo interesuje się polityką dlatego zapytam są jakieś oznaki że po wprowadzeniu tych ceł ceny ruszą do góry czy to tylko spekulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Na marzec na MATIF-ie 196.25 (+2.00) czyli bez zmian.Czy to spekulacja to zobaczymy za parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Spekulacje to informacje typu "Gorsze styczniowe prognozy produkcji i zapasów końcowych, nie przełożą się na wyższe ceny. Powód? Mimo obecnych korekt, w rozpoczynającym się właśnie sezonie kukurydza będzie biła same rekordy...". Dalej np. http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2015/01/14/sytuacja-na-swiatowym-rynku-zboz/. 

Portale, mimo że przekazują suche informacje, to powodują że mętlik w głowie rolnika i tak powstanie. Część spanikuje i sprzeda, co widać dobitnie w moich stronach.

Myślę że trzeba zachować zdrowy rozsądek i opierać się na obranych przez inwestorów pozycjach długich netto oraz właśnie wprowadzeniu ceł przez Rosję. Oby informacje o rekordowych przyszłych zbiorach były tylko sprytną zagrywką tych na górze w celu skupu jak największej liczby ton. Znajomy znajomego, obeznany w branży, twierdzi że przytrzymując teraz zarobi się na pewno. Oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

przeprasza a czy ten znajomy znajomego nie może się mylić??? I żeby nie  było też  jestem zdania że zboże jeszcze zdrożeje choć jak patrzę na ceny żyta to dostaje białej gorączki ale co do pszenicy to póki co śpię spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo chętnie kupię pszenicę paszową - powiat radomszczański. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

rzepak sieje od 3 lat i zawsze miał 6-8%

 

i nie miałeś potrąceń z tytułu pociętych nasion?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Bardzo chętnie kupię pszenicę paszową - powiat radomszczański. 

 

Jaka cena pszenicy kons. i paszówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Silopol Oporów firma jak firma płaci na czas tylko ,że biorą potrącenia zawsze na zanieczyszczenie  i wymagania maja spore co do towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka cena pszenicy kons. i paszówka

 

 

wiesz co, nie jestem handlarzem, tylko osobą prywatną, potrzebuje pszenicy bo mi się kończy ;) a zwierzaki coś jeść muszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

i nie miałeś potrąceń z tytułu pociętych nasion?

 

 pojechał na bodaczów zero potracen w ubiegłych latach podbnie a połówek jednak sporo było.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruszwica nie potracała od 2 lat bodajże. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk_lask    0

dzisiaj na młynie po sprawdzeniu próby pszenicy zaproponowali mi 700 zł netto.  druga partia niestety nie spełnia parametrów, pewnie pójdzie na paszową.  żyto w gorzelni 450 netto. trudno powiedzieć jak z tymi cenami będzie, niektórzy twierdzą że jak trochę przymrozi to ceny mogą pójść w górę, ale czy tak będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

agro-as :

pszenica paszowa 620 netto

białko 11,5 685 netto

12,5 695 netto

13,5 705 netto

w bazie Radzikowice kolejki jak w żniwa, pół dnia trzeba stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis agrolok proponowal mi po 810/t, ilosc min. samochodowa i z dobrymi parametrami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

na dziś propozycja 740zł netto za pszenicę o białku 11,5% , na razie jeszcze czekam

Kolego gdzie taka cena? Mam 12% białka i miałem oferte 2 dni temu za 700zł 25t

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Silopol Oporów firma jak firma płaci na czas tylko ,że biorą potrącenia zawsze na zanieczyszczenie  i wymagania maja spore co do towaru

 

Za paszówkę też biorą potrącenia?mam ładną czystą,powiedzieli że tylko robak i wilgotność ich interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A gdzie sprzedawałeś?
ZZZ Zamość 802 konsumpcyjna, 675 ogólnoużytkowa 

Animex 631 bez zmian.  

 

Tyszowce na wymianę 640, konto 620, gotówka 570 (wszystko paszówka) 


A gdzie sprzedawałeś?
ZZZ Zamość 802 konsumpcyjna, 675 ogólnoużytkowa 

Animex 631 bez zmian.  

 

Tyszowce na wymianę 640, konto 620, gotówka 570 (wszystko paszówka) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

A gdzie sprzedawałeś?

ZZZ Zamość 802 konsumpcyjna, 675 ogólnoużytkowa 

Animex 631 bez zmian.  

 

Tyszowce na wymianę 640, konto 620, gotówka 570 (wszystko paszówka) 

A gdzie sprzedawałeś?

ZZZ Zamość 802 konsumpcyjna, 675 ogólnoużytkowa 

Animex 631 bez zmian.  

 

Tyszowce na wymianę 640, konto 620, gotówka 570 (wszystko paszówka) 

Kolego to są ceny netto?

Rozumiem że 802 przy glutenie 28?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

nie wydaje mi się żeby to były ceny netto, zawsze brutto podają. 
Co do zzz-ów i animexu to przejeżdżałem dziś samochodem i widziałem tablice ogłoszeń.
A Tyszowce to cena brutto. 
Mircze Fabrowski 650 na wymianę. (paszówka)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj