marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

boku27    226

Wszystko zależy od umowy jaką podpisałeś. Najlepiej przedzwoń do tej firmy i powiedz o twoich obawach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W umowie nie ma terminu wypowiedzenia, jest tylko o karze umownej 20% wartosci towaru w przypadku nie wywiazania sie z umowy. Oni napewno nie powiedza ze oki odpuszczamy, albo ze to tylko przejsciowe problemy i mi napewno zapłaca terminowo :) Dzis nic nie załątwie ale w poniedziłek zadzwoni i jak wpłaca mi 90%  po załadunku to moge im sprzedac jak nie to nie mam zamiaru pónij sie prosic o swoja kase. A windykacja tez bierze spory procent od sumy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Wpłacą ci 90% jak masz tak zapisane w kontrakcie a zapewne nie masz!  umowe możesz zerwać tylko za porozumieniem stron w przeciwnym razie zapłacisz kare za nie dotrzymanie warunków,  a wątpie by chcieli ją zerwac z tobą więc raczej musisz im sprzedać..

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

[link usunięty]  pomożecie w tym temacie coś w końcu czymś musimy wozić nasze płody rolne )

 

 

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

bez cła na zboża wywożoe na Ukraine ? rozumie ze obowiązuje to od 1 stycznia 2015 roku

co to znaczy jak to wpłynie na nasz runek ?  Co z cenami do góry czy w dół ?

może ktoś to tak ładnie wytłumaczy bo nie ja jedyny na forum tego nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no napewno dorzec nie bedzie chodzi o to ze ukraina zaleje nas swoim tanim zbozem i ceny pojda w dol tak ja to rozumuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Czytac ze zrozumieniem nie nauczyli w szkole ?  Zniesione sa cła na zboża z Ukrainy wwożone do PL. Czyli jak wwozili cale wahadła tak beda wwozic.  Nasz kraj jest taki pomocny tylko dlaczego Ukraincy nie chca naszego miesa !!!!!!!!!!! TA polityka jest chora mamy nadprodukcje a pozwalaja nas zaleewac tanim zbożem z Ukrainy i juz teraz wiecie dlaczego w lubelskim takie ceny a nie tak jak na pomorzu czy zachodzie. Krew mnie zalewa ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

bez cła na zboża wywożoe na Ukraine ? rozumie ze obowiązuje to od 1 stycznia 2015 roku

co to znaczy jak to wpłynie na nasz runek ?  Co z cenami do góry czy w dół ?

może ktoś to tak ładnie wytłumaczy bo nie ja jedyny na forum tego nie rozumie

A czego nie rozumiesz? Czytaj ze zrozumieniem, zerowa stawka dla zbóż które idą z UA do PL czyli u nas ceny w dół.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale o co chodzi, z cenami 70 tys. za ha sobie rolnicy radzą a z importem z Ukrainy jest problem ??

A tak na serio, są jakieś analizy ile tego zboża może wjechać do nas ?? Nie sądzę aby w obecnej sytuacji Ukraina wyprzedawała swoje nadwyżki zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zboże z Ukrainy bez cła wjeżdza juz od dłuższego czasu to jest tylko przypomninenie ze tak bedzie jescze cały rok 2015. Przez to ceny mamy takie jakie mamy. Widziałęm na EWGT oferty po kilka tysiecy ton zyta  z Hrubieszowa w cenie około 500zł wiec to zboże wjeżdzało i pewni bedzie wjeżdzac. Z tym że na tym cierpi region wschodni  bo dalej transport drogi i moze sie nei opłacac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie ma się co podniecać - przecież obowiązywał w 2014 i został przedłużony do końca 2015 - kontyngent taryfowy ma określony limit ilościowy (kto pierwszy ten lepszy) na określone ilości danej rośliny na cała unię po obniżonych stawkach ( stawka dla zbóż 0%). zna ktoś te limity ilościowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

a mieli polskiemu rolnikowi pomagać ,poszkodowanemu przez rosyjskie sankcje a tu niespodzianka pomagają ale Ukraińcom dołując i tak nędzne ceny u nas,czy wreszcie ktoś się obudzi i zacznie myśleć o Polakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Znów mądre główki mędrkują że skoro gdzieś sprzedają to na pewno z Ukrainy . Po pierwsze limit na bezcłowe zboże z Ukrainy to 2 mln ton na całą UE więc więcej straszy niż wpływa na rynek . Po drugie limitu nie wykorzystuje Polska bo jest za biedna a tak jak ostatnio Niemcy prawie za cały limit bezcłowy kupili kukurydzę która nawet nie widziała Europy tylko została odsprzedana w inny rejon świata. Następna sprawa mowa jest o bezcłowym imporcie a cło na jedną tonę wynosiło od 9,5 do 11 euro więc jakaś to wielka bariera nie jest w imporcie  a w sumie te limity na cła są głównie dla Niemców którzy zwalniani są z cła by więcej zarobić na reeksporcie . To tylko faktury przechodzą przez UE .  Co do tego bajdurzenia o sprzedaży z Hrubieszowa to fizycznie można było by rozładować w Pryzmacie ale taka operacja nie jest prowadzona jedynie w Miączynie są dopiero budowane silosy na taki rozładunek więc koniec z głupimi domysłami o zbożu z Ukrainy . [zdanie usunięte]  :) .  A ja jako marks 50 to muszę być starym  komunistą :) Więcej wiedzy mniej domysłów bo wyginiemy jak dinozaury . Nie zmienia jednak to faktu że propaganda z tego powodu jest choć i tu zmienia się trochę temat bo w ostatnich agropierdołach gdy mówiono o tym imporcie to nikt już nie powołuje się na maklerów że tak mówią tylko rolnicy i stowarzyszenia rolnicze biadolą że import zagraża . Wychodzi na to że sami rolnicy powtarzając brednie o imporcie nakręcają spiralę strachu :) .Skupy to podłapują i rolnikom wtórują . Już jeden chciał mnie bić w kolejce z rzepakiem jak mu powiedziałem że rzepak będzie po 1400 zł za tonę tylko później to się rzucił że omamiam ludzi ale jak sprzedawałem/wypisywałem fakturę po 1410 zł to się dowiedziałem że tego gościa licytują bo sobie nie radzi . Tak satysfakcja że nieudacznicy się wykruszają :)

 

Pkt. 3.1 - używanie  wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Ban 7 dni

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

ale jestrś mądry - a polski rzęd wspiera banderowców nie własnch rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

właśnie o taką wypowiedz mi chodziło

marks50

miło jest poczytać coś mądrego opartego na wiedzy a nie na domysłach :-)

 

 

co do innych drodzy koledzy to nie piszcie o pierd...tach nie popartych niczym mądrym aby nabijać posty na liczniku, bo rozbijacie tylko temat

to ze oddziałowuje to na nasz rynek w jakimś stopniu to wiadome, ale chodziło mi o taką wypowiedz jak przedstawił marks50

 

marks50  także spotkałem się z takimi ludzmi, ale nie chcieli mnie bić bo jestem dość dobrze zbudowany i szybko by się to skończyło. Zwykłe leszcze myślące ze jak wezmą kredyty z BGŻ i nakupi sprzętu to będzie lepszy.

Nic bardziej mylnego jednego odcinaliśmy z sznurka w takiej był sytuacji z powodu zmian cen płodów rolnych.

 

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Zboże z ukrainy cały czas do nas wjeżdza ,co roku miejscowi biznesmeni kupują składy ukraińskiej pszenicy i rzepaku,pszenicę odsprzedają na porty,jeśli trzyma parametry,jeśli nie to idzie na miejscowe młyny i mieszalnie.

Nigdy jednak nie były to tak duże ilości jak teraz.A od stycznia w ramach przyjazni  Polsko-BANDEROWSKIEJ cały proceder będzie popierany przez nasz miłościwie panujący rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

nie wiem jak w tym, ale w 2013 mogłem załadować kuku z Ukrainy w Szczebrzeszynie.

Popytam jak jest w tym roku.

A, bo zapomiałem. AGROCORN bardzo kiepsko stoi finansowo. Uważajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian121    0

mam pszenicę i jestem z Chełma lubelski zawsze sprzedawałem okokicznemu odbiorcy ale jak poczytałem co piszecie to szkoda tracić złotówek

400 moze trochę ponad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

kupijcie skażone zboże z pod czarnobla od banderowców - dzisiaja sprzedadzą wam pszenicę a jutro poderżną wam gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

zapomnieli ze ukraina jest spichlerzem europy od wieków kto ma ukraine ten rzadzi cenami zbóz w eropie juz Hitrer wiedział w 1941 trzeba bylo zajac ukrajne zebyniemcy nie głodowali jak w roku 1914-1918 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Jak tam ceny pszenicy się kształtują się na początek nowego roku? może ktoś polecić dobrego kupującego w woj lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Handlował ktoś z filmą " de heus "  z Łęczycy ? nie podstawiają transportu, trzeba im przywieźć i za pszenżyto w obecnej chwili płacą 550 netto

tylko jeszcze chcą aby wysłać im trochę ziaren do analizy i jak przejdzie to wezmą.

Więc ktoś tam coś nimi handlował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj