Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 29 październik 2014 - 16:58

te składy są coraz bardziej popularne i zdziwiłbyś się ilu rolników tak robi szczególnie tych dużych. Oczywiście założenie jest takie aby sprzedawać tam gdzie się trzyma ten depozyt, a nie wywozić bo wtedy za wszystko ci policzą. Lepsze to niż sprzedaż po cenie dnia w żniwa, (nie patrzeć na ten rok bo tak się trafia raz na 5-10 lat). Oczywiście są i minusy bo skupujący wtedy dyktuje warunki, widać wielu to pasuje bo u mnie bambry coś nie chcą ostatnio inwestować w silosy jak już to budują hale aby szybko załadować łódki i pozbyć sie towaru w żniwa lub zaraz po żniwach na kontraktach lub wywożą prosto z pola na depozyty. Cóż ludzie są coraz wygodniejsi i mi z jednej strony sie to nie podoba bo ogółem tracimy możliwość nacisku na skupy trzymając u siebie towar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 01:30
  •  

#2642 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 29 październik 2014 - 18:58

ba jak takiemu babmrowi jak mowiles to mu nie zalezy zbytnio na cenach bo on i tak ma kasy w hu jak lodu a my mali rolnicy nam na cenie zalezy

#2643 Share JDCZECHU

JDCZECHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,
    PRZYRODA,
    MOTORYZACJA

Napisany 29 październik 2014 - 19:09

Jakie są u was ceny rzepaku ??? =)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:31

te składy są coraz bardziej popularne i zdziwiłbyś się ilu rolników tak robi szczególnie tych dużych. Oczywiście założenie jest takie aby sprzedawać tam gdzie się trzyma ten depozyt, a nie wywozić bo wtedy za wszystko ci policzą. Lepsze to niż sprzedaż po cenie dnia w żniwa, (nie patrzeć na ten rok bo tak się trafia raz na 5-10 lat). Oczywiście są i minusy bo skupujący wtedy dyktuje warunki, widać wielu to pasuje bo u mnie bambry coś nie chcą ostatnio inwestować w silosy jak już to budują hale aby szybko załadować łódki i pozbyć sie towaru w żniwa lub zaraz po żniwach na kontraktach lub wywożą prosto z pola na depozyty. Cóż ludzie są coraz wygodniejsi i mi z jednej strony sie to nie podoba bo ogółem tracimy możliwość nacisku na skupy trzymając u siebie towar.

Są popularne i w moich stronach kolego, powiat Głubczycki. Dziwię się właśnie że rolnicy tak robią, uzależnić się do tego stopnia od lokalnego handlarza to jednak spore ryzyko, daje mu to dużą swobodę manipulacji. Według mnie jest to efekt zagalopowania się ludzi, większość środków inwestycyjnych idzie na zakup każdego dostępnego kawałka pola, często w znacznych odległościach od gospodarstwa, reszta to wystawne maszyny (no bo sąsiad już ma nowego John Deere'a). Potem tłucze się taki po całej gminie ciągnikiem, ceny ziemi osiągąją poziom absurdalny a na koniec nie ma gdzie się ze zbiorami podziać.

Ale wracajmy do meritum sprawy.

#2645 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 październik 2014 - 19:40

Panowie a Kto komu zabrania Postawić u siebie Binów :) i Przechowywać ? I nie bedzie uzależniony od Nikogo sprzeda kiedy bedzie chciał i komu bedzie Chciał :)

Ja mam postawione kilka binów i wszystkie zboże trzymam u siebie jeszcze nic nie sprzedałem od żniw i tak robie co roku ze po Nowym roku sprzedaje temu kto da najlepsza Oferte cenową .

#2646 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 29 październik 2014 - 20:33

matif pszenica na teraz +2,25 ojro za, 12,5% - 700zł płacą już wszyscy, czy gdzieś pękło 710? z pszenicą jest taki problem, że nic nie wskazuje na trwałe i duże wzrosty (max do 180 ojro), a w ubiegłym sezonie maksa na pszenicy mieliśmy kwiecień/maj i był to chwilowy pik,

rzepak +4 ojro powinno spkojnie pęknąć 1400zł/t, a za chwilę przeskakujemy na kontrakty lutowe (notowane 10 ojro wyżej), chociaż tutaj też nie ma dużo większego potencjału wzrostowego, prędzej czy później ropa pociągnie w dół i rapeseed - obecnie mamy za duże rozwarstwienie trendów dla tych dwóch surowców

nie wszyscy dają 700.  pzz oddział w lubyczy królewskiej: pszenica paszowa 480zł potrącają za pobitą, pszenica zwyczajna 510zł min 11,5 białka, konsumpcyjna 580zł min 12,5 białko ceny netto. mają najniższe ceny w okolicy, w końcu psl tym rządzi co niema się co dziwić  

#2647 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 październik 2014 - 21:30

Panowie a Kto komu zabrania Postawić u siebie Binów :) i Przechowywać ? I nie bedzie uzależniony od Nikogo sprzeda kiedy bedzie chciał i komu bedzie Chciał :)

Ja mam postawione kilka binów i wszystkie zboże trzymam u siebie jeszcze nic nie sprzedałem od żniw i tak robie co roku ze po Nowym roku sprzedaje temu kto da najlepsza Oferte cenową .

Nikt nikomu nie zabrania się rozwijać sukcesywnie, ale widać nie każdy chce a potem narzekania że zboże u złodzieja leży <_< . Ja bym tak na ten styczeń 2015 nie liczył, jak pisałem już wyżej Ci wygrali co mają parametry. W tym roku w styczniu różnica pomiędzy paszową a konsumpcją było grube 10zł a skupy brały wszystko w moim powiecie, sprzedałem po 730zł netto. Teraz do tego wyczekiwanego okresu zostało 10 tygodni a u mnie płacą za paszową 470 zł, według mnie po Nowym Roku jak dadzą 600zł to już będzie coś. Może na wiosnę, w każdym razie kto może to niech trzyma bo obecne ceny na południu to kpina jakkolwiek narzekać nie lubię -_- .

#2648 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 październik 2014 - 21:55

Pszenica 710 netto, rzepak 1365 netto kuj-pom

bardzo dobre ceny, skąd miałeś tę ofertę i czy rzepak z dopłatami?

za pszenicę tyle płacił tylko ulenberg, a za rzepak prawie wszyscy (scandagra, agrolok itd)

#2649 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 29 październik 2014 - 23:10

bardzo dobre ceny, skąd miałeś tę ofertę i czy rzepak z dopłatami?

za pszenicę tyle płacił tylko ulenberg, a za rzepak prawie wszyscy (scandagra, agrolok itd)

No własnie Agrolok miał dziś taką cenę :) zobaczymy co będzie jutro po 12 :)

#2650 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 październik 2014 - 08:27

Panowie tu nie chodzi o bamberstwo tylko o wygodę .W naszym terenie można oddać na dwa składy ,Ja to robię od paru lat i jeszcze nigdy mnie nie wydoił z kasy przez to że jak mam u niego zboże to robi co chce . Składy są za darmo jak u nich sprzedasz. Ten rok jest wyjątkowy przez to te zawirowania cenowe .Wczoraj mi powiedział 620 ale sam nie był pewny tej ceny .Jutro może być po 680 .

Zresztą i tak mi mówili aby troszkę jeszcze poczekać .  

Słyszy się że pszenica z podwórka po 700  ale prawda jest taka że ta po 700 to idzie na port przy 14 % białka .U nas w rejonie takiego białka w tym roku nie było ,ba nawet bardzo ciężko o 

12%  . Pszenica poszła w ilość (plony dochodziły do 11/ha ) a nie jakość (gluten 22-25 ) . 

Na składzie jest jeszcze ta wygoda że jak na kosisz mokrego to zwieziesz  ,potrącą ci za wilgotność i się dalej niczym nie martwisz.. Ja już raz wsypałem w silos pszenicę 15-15,5 % .wilgotności

i już drugi raz tego nie zrobię .  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 październik 2014 - 09:41

no jak przy takich parametrach to i tak masz nie najgorszą cenę większą może byś dostał jakby białko było min 12,5, a tak z 50zł mniej liczą. Najgorzej jak jak poniżej 11,5 bo wtedy praktycznie paszówka. Oczywiście, że w dużej mierze chodzi o wygodę bo nie musisz u siebie rozładowywać i załadowywać do silosów, których nie trzeba nawet stawiać, jednak jakby nie patrzeć jesteś uwiązany z jednym odbiorcą jak jest w porządku i przyzwoicie płaci to ok. Ja sam w tym roku odstawiłem tak rzepak i też jestem z tego zadowolony. Jednak ze zbożem tak nie robię bo po pierwsze w żniwa trzeba u nas odstać nierzadko z 15 godzin aby się rozładować bo jest tylko jeden punkt w okolicy, a po drugie zawsze najniżej płacą  i mi opłaca się zimą wynająć tira i odwieść 30km dalej do finalnego odbiorcy. Wiem, że jest to wygodne jednak zauważ, że jak się skupy obłożą takimi składami to nie będą w ogóle zabiegać aby do nich wozić po sezonie. A najskuteczniejszym sposobem nacisku na wyższe ceny jest zmniejszenie podaży poprzez trzymanie u siebie towaru.

Edytowany przez grego, 30 październik 2014 - 09:46.

#2652 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 30 październik 2014 - 10:28

Panowie handlował ktoś z firmą TDAGRO Golub-Dobrzyń? Bo nieźle płacą, a firma wydaje się świeża.

#2653 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 październik 2014 - 10:37

no jak przy takich parametrach to i tak masz nie najgorszą cenę większą może byś dostał jakby białko było min 12,5, a tak z 50zł mniej liczą. Najgorzej jak jak poniżej 11,5 bo wtedy praktycznie paszówka. Oczywiście, że w dużej mierze chodzi o wygodę bo nie musisz u siebie rozładowywać i załadowywać do silosów, których nie trzeba nawet stawiać, jednak jakby nie patrzeć jesteś uwiązany z jednym odbiorcą jak jest w porządku i przyzwoicie płaci to ok. Ja sam w tym roku odstawiłem tak rzepak i też jestem z tego zadowolony. Jednak ze zbożem tak nie robię bo po pierwsze w żniwa trzeba u nas odstać nierzadko z 15 godzin aby się rozładować bo jest tylko jeden punkt w okolicy, a po drugie zawsze najniżej płacą  i mi opłaca się zimą wynająć tira i odwieść 30km dalej do finalnego odbiorcy. Wiem, że jest to wygodne jednak zauważ, że jak się skupy obłożą takimi składami to nie będą w ogóle zabiegać aby do nich wozić po sezonie. A najskuteczniejszym sposobem nacisku na wyższe ceny jest zmniejszenie podaży poprzez trzymanie u siebie towaru.

U mnie podstawowym problemem jest to że nie mam po prostu gdzie magazynu-baterii silosów postawić dla tego korzystam  z możliwości składu . 

#2654 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 październik 2014 - 11:06

no i się nie dziwie bo lepsze to niż sprzedawać prosto z pola

#2655 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 październik 2014 - 12:38

za 14% w porcie jest już około 800zł/t netto

No własnie Agrolok miał dziś taką cenę :) zobaczymy co będzie jutro po 12 :)

dla jakich partii miałeś te ceny? ja rozmawiałem o pojedynczych autach, stąd może rozbieżności, dzisiaj znowu bardzo zielono i niedługo rajd  może się skończyć

Edytowany przez kissmy..., 30 październik 2014 - 12:40.

#2656 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 październik 2014 - 13:00

pewno tak jak tydzień temu w piątek po południu się eldorado skończy na giełdzie

#2657 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 30 październik 2014 - 13:01

W tym roku był własnie ten problem z urodzajem, wielu nie zmieściło plonów. 

#2658 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 październik 2014 - 14:16

rzepak 1410zł netto loc Szamotuły, a na matiffie zaczyna się lądowanie(3-4 E) w dół

#2659 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 październik 2014 - 15:21

Szamotuły już się nasyciły rapsem, co popsuło cenę, na matifie chwilami mniejsze spadki na rzepaku, teraz leci też pszenica , orientujecie się jak agroloki w kuj-pom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 30 październik 2014 - 18:20