Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:17

Kombajn swój - ok 200zł za godzinę pracy paliwo+ amortyzacja (uwzględniona w kosztach), konsumpcyjna po żniwach była po ponad 700zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 01:44
  •  

#2522 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:27

Kombajn swój - ok 200zł za godzinę pracy paliwo+ amortyzacja (uwzględniona w kosztach), konsumpcyjna po żniwach była po ponad 700zł.

po ponad 700 zl konsumpcja to byla ale moze chwilowo i to w pomorskim albo tylko blisko portu

a w mazowieckim kto by dobrze zaplacil za pszenice podajcie jakeis firmy

#2523 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:38

tak ze 100 ha z samych dopłat można żyć chyba że się bierze te dopłaty bo podejrzewam że większość to dzierżawy 

pszenica paszowa 540zł  konsumpcyjna ok 600 zł ceny brutto u lokalnych kupców. pzz lubycza krulewska podobno paszówki już od dłuższego czasu nie skupują 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2524 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:53

Konsumpcja koło Zamościa po ponad 700zł - do  portu daleko :)

#2525 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:05

wow to spora roznica u nas w mazowieckim okoliczne skupy od 600 do 630 maks no ale konsumpcja taak co ledwo styka tez biora

#2526 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:08

Możesz powiedzieć gdzie?

#2527 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:18

Jak może być koło Zamościa po 700 zł kiedy tiry z tamtych stron przywożą do Kijowca koło Białej Podl po 630 brutto na młyn.

#2528 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:28

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 w żniwa kurnikarz u nas kupował po 650netto i mało kto przywoził. Teraz płaci 100zł mniej i ludzie wywożą.

#2529 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:46

o ile pamięć mnie nie myli to ZZZ Zamość skupował w żniwa konsumpcyjną po 695 

a ja słyszałem że w Kazachstanie urodzaj i sprowadzą za darmo...

Werbkowice konsumpcyjna w górę na 714

ZZZ Zamość:
konsumpcyjna 690zł
o obniżonych parametrach 589zł

Agri Plus (Animex nazwę zmienił)
609zł- pszówka oczywiście

Ogólnie to ruch dość spory

#2530 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 14 październik 2014 - 21:53

Chowanie głowy w piasek nie oznacza, że kosztów nie ma. Części, opony, nawozy, paliwo, ubezpieczenie, KRUS. Na to wszystko trzeba mieć kasę. Poza tym, w związku z nieprzewidzianymi sytuacjami - pogoda, spadki cen, spekulacje itp, należy mieć zaskórniaki na odtworzenie produkcji. A co będzie, jak przyjdzie susza, i nie zbierzesz tych 3-4 ton, tylko nic ? Z czego wówczas zaorzesz, zasiejesz ?

Dopłaty też nie są dane raz na zawsze. Sprzęt też nie jest wieczny, w końcu trzeba wymienić.

Można rok dać mniej nawozu i korzystać z zasobów w glebie, ale to ma krótkie nogi.  Ja mam właśnie taki kawałek w dzierżawie od tej jesieni. Nie pryskany, byle jak zaorany i obsiany. Perz jest taki, że można pociągnąć za jeden korzeń i wyciągnąć całe pole na drogę. Z pół hektara było w tym roku 300kg owsa. Ze 2 lata zejdzie, nim doprowadzę to do ładu. Gdyby to nie był dobry znajomy, to w życiu bym się nie zdecydował tego uprawiać.

U mnie o cenach to już nawet nikt nie mówi, bo po prostu nie ma skupu. Co najwyżej na wymianę za nawozy i ŚOR. Jest sporo chętnych na pszenicę do młyna, bo z jakościową jest zapaść, ale to zakupy po 100 czy 200kg na własne potrzeby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 14 październik 2014 - 22:13

"Ceny brutto u lokalnych kupców"  u nas ziemniaki po 7zł/15kg  a lokalny kupiec płaci po 3 zł, Ze zbożem podobnie, na rynku pszenica 70-80 zł, ludzie zacznijcie szanować swoją prace, kopa w d*pę handlarzowi i do widzenia, ch*jowi zabraknie na zimówki do swojego nowego ml-a z powodu przestoju to cenę moment podniesie aby interes znów się kręcił

#2532 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 październik 2014 - 22:32

Chowanie głowy w piasek nie oznacza, że kosztów nie ma. Części, opony, nawozy, paliwo, ubezpieczenie, KRUS. Na to wszystko trzeba mieć kasę. Poza tym, w związku z nieprzewidzianymi sytuacjami - pogoda, spadki cen, spekulacje itp, należy mieć zaskórniaki na odtworzenie produkcji. A co będzie, jak przyjdzie susza, i nie zbierzesz tych 3-4 ton, tylko nic ? Z czego wówczas zaorzesz, zasiejesz ?

Dopłaty też nie są dane raz na zawsze. Sprzęt też nie jest wieczny, w końcu trzeba wymienić.

Można rok dać mniej nawozu i korzystać z zasobów w glebie, ale to ma krótkie nogi.  Ja mam właśnie taki kawałek w dzierżawie od tej jesieni. Nie pryskany, byle jak zaorany i obsiany. Perz jest taki, że można pociągnąć za jeden korzeń i wyciągnąć całe pole na drogę. Z pół hektara było w tym roku 300kg owsa. Ze 2 lata zejdzie, nim doprowadzę to do ładu. Gdyby to nie był dobry znajomy, to w życiu bym się nie zdecydował tego uprawiać.

U mnie o cenach to już nawet nikt nie mówi, bo po prostu nie ma skupu. Co najwyżej na wymianę za nawozy i ŚOR. Jest sporo chętnych na pszenicę do młyna, bo z jakościową jest zapaść, ale to zakupy po 100 czy 200kg na własne potrzeby.

W końcu jakiś normalny rolnik się znalazł który nie narzeka na wszytko ani też banialuków nie gada, bo już mam dość osób które mowią że pszenicy co roku minimum o 2 tony więcej zbierają niż faktycznie a sprzedają po cenach które sobie sami wymyślili a realnie jak poszedłem do skupu to takich cen nigdy nie było. Poza tym dla nie do pomyslenia jest bym nie miał pieniędzy na ponowne zasianie jeśli mi na przykład wszystko grad wytłucze czy się spali lub wymarźnie i szlak mnie trafia gdy słysze w tv czy gdzieś indziej że po jednosezonowych spadkach cen czy z jakiejś innej przyczyny która trafiła się raz na 20 lat gospodarstwo upada. Dla mnie to oznacza że zwyczajny idiota to prowadził i sam jest sobie winien

pawelo daj namiary na gościa, bo u mnie woj. mazowieckie z białkiem powżej 14 i duże ilości maks 660 netto a i tak mówią że narazie zbytu nie ma

#2533 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 15 październik 2014 - 07:33

Średnia tego forum to 9,95 t/ha czy to w roku urodzaju czy nie... i zarówno Ty jak i ja niestety zaniżamy ta średnia bo u mnie plony podobne do Twoich...

Na tym forum panuje zasada że mało kto zbiera poniżej 10 ton z ha i zawsze ludzie zabijają się za ich towarem. No to teraz ja zaniżę pszenica dała mi 4,5-5ton 150 polifoska, 150 saletra, 0 odżywek i 0 fungicydów, jedynie oprysk od chwastu,

To ja też będę jednym z nielicznych który nie zebrał 10t/ha.Jęczmień 4,2t/ha,pszenica 4,7t/ha,ziemia 4-5kl.

Skup w mojej okolicy na chwile obecną nie przyjmuje zbóż.Ostatnia cena pszenżyto 560netto.

#2534 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 październik 2014 - 07:51

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 O mnie nie zapominajcie, to ja najbardziej zaniżam śr krajową bo mam po 2.5t z 5 i 6 klasy. No i mam 1.25ha 4b

#2535 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 15 październik 2014 - 08:54

Ja mam to samo a klasy 4 nie mam nic.

#2536 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 15 październik 2014 - 09:16

pawelo daj namiary na gościa, bo u mnie woj. mazowieckie z białkiem powżej 14 i duże ilości maks 660 netto a i tak mówią że narazie zbytu nie ma

Zbytu nie ma bo duże podmioty realizują jeszcze kontrakty, albo zrealizowały je nie dawno więc towaru mają i nie szukają. Niestety tak to teraz z tymi kontraktami wygląda. Skupy wypełniają się pierwszy raz w żniwa, a potem z kontraktów we wrześniu i październiku więc do grudnia szału nie ma. U mnie młyny, że tak powiem "prywatne" które nie kontraktują skup jest , a wielkie podmioty jak np. PM nie skupują albo bardzo dołują ceny, bo jakby nie patrzeć na kontraktach się przejechały i teraz będą musiały odrobić straty...

Jednym słowem nie ma co  panikować szczególnie jak sie ma konsumpcję, której jednak jest mało.... tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel handlowy, który robi próbki dla rolników ale to nie nowość. Mi się zdaje, że będzie tak jak miesiąc temu czyli rolnicy będą trzymać (o ile nie spanikują wszyscy naraz) ceny będą rosły, a jak zaczną sprzedawać to zaraz spadną. Trzeba się będzie dobrze wstrzelić...

Edytowany przez grego, 15 październik 2014 - 12:58.

#2537 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 15 październik 2014 - 15:35

Ja tam mówię, że byleby nie było "z" za VI a już nie jest źle, tylko trzeba sobie odpuścić pszenicę i jęczmień, zadbać o ziemię i ułożyć sensowny płodozmian.

A tak swoją drogą, to ja na zapuszczonej VI klasie w tym roku biznes zrobiłem najlepszy.

#2538 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 15 październik 2014 - 18:01

Panowie macie jakiś namiar do dobrego kupca na pszenice konsumpcyjną woj. podkarpackie, może być też z małopolski. Ilości cało samochodowe.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2539 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 15 październik 2014 - 18:29

W końcu jakiś normalny rolnik się znalazł który nie narzeka na wszytko ani też banialuków nie gada, bo już mam dość osób które mowią że pszenicy co roku minimum o 2 tony więcej zbierają niż faktycznie a sprzedają po cenach które sobie sami wymyślili a realnie jak poszedłem do skupu to takich cen nigdy nie było. Poza tym dla nie do pomyslenia jest bym nie miał pieniędzy na ponowne zasianie jeśli mi na przykład wszystko grad wytłucze czy się spali lub wymarźnie i szlak mnie trafia gdy słysze w tv czy gdzieś indziej że po jednosezonowych spadkach cen czy z jakiejś innej przyczyny która trafiła się raz na 20 lat gospodarstwo upada. Dla mnie to oznacza że zwyczajny idiota to prowadził i sam jest sobie winien

daj namiary na ta firme co ci placi 660 netto za pszenice to juz cena w miare dobra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2014 - 18:32

Ja tam mówię, że byleby nie było "z" za VI a już nie jest źle, tylko trzeba sobie odpuścić pszenicę i jęczmień, zadbać o ziemię i ułożyć sensowny płodozmian.

A tak swoją drogą, to ja na zapuszczonej VI klasie w tym roku biznes zrobiłem najlepszy.

ciekawi mnie ten biznes na zapuszczonej 6 klasie