Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 11 październik 2014 - 12:34

Rolnik 1973 u mnie sąsiad dał może z 50kg saletry na wiosnę, nie opryskał niczym i zebrał może ze 2.5-3 t/ha pszenżyta i co ma lepszą cenę ? Jeszcze gorszą bo przytulia itp.... Nadprodukcji nie ma, są tylko głodni kasy rolnicy i na tym żerują skupy, GUS sprytnie do zbóż zalicza też kukurydzę, 70% rolników w kwietniu/maju  zaczyna już latać za zbożem bo się skończyło, połowa ma słabsze plony niż kiedyś bo na nawozach oszczędzają, do tego gospodarstwa ekologiczne zbierające tyle co zasieli i jakoś tego zboża nie widać a podobno tyyyyle go jest.... Może ono jest wirtualne 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 09:15
  •  

#2442 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 październik 2014 - 13:16

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie pisałem tego do ceny tylko do tego że nie kupują bo magazyny pełne. A po drugie to ja nie sprzedaję zboża, wszystkie zboże i słomę świnie przerabiają na gnój. Ostatnio może z 7 lat temu sprzedałem owies bo to nie zboże tylko zapychacz kich. A teraz owsa nie sieję.

Edytowany przez Rolnik1973, 11 październik 2014 - 13:26.

#2443 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 11 październik 2014 - 13:33

@pawelol111 mam do Ciebie proste pytanie zebrałeś kiedyś 10 ton pszenicy z hektara?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 11 październik 2014 - 14:03

kalkulacja na 10 ton jest gó..no warta. Jeszcze nigdy nie miałem tak żebym zarobił z każdego kawałka pola. Zawsze trafi się kawałek lub dwa, albo i więcej gdzie zboże jest słabsze. Przyczyny są różne(wymoknięcia, wtórne zachwaszenie, szkody łowieckie, wymrożenia) To byłoby za prosto żeby z 1ha zostawało 3tyś. średnio.

#2445 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 październik 2014 - 15:07

osobiście 'oszczędzam' na nawożeniu zbóż, i w tym roku plony miałem średnio o 20-25% wyższe patrząc na 3ostatnie lata.  do tematu-kilka tom żyta poszło na wymianę za rzepakowa śrutę po 430netto

#2446 Share psamian

psamian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 październik 2014 - 15:48

jakie sa u was ceny kukurydzy suchej ze zbiorow 2014 ? Pozdrawiam. 

#2447 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 październik 2014 - 16:06

Przy takich zbiorach jak w tym roku jak nie ruszy ostro eksport to na wiosne obecne ceny będą miłym wspomnieniem ubiegłego roku.

#2448 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 11 październik 2014 - 16:40

Nie bój żaby, Ci co pogodnie zebrali to teraz płaczą bo straszna susza ( w tym ja), jak nie popada to cienko widzę oziminy, równowaga w przyrodzie jednak jest 

#2449 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 październik 2014 - 17:56

Nie pisałem tego do ceny tylko do tego że nie kupują bo magazyny pełne. A po drugie to ja nie sprzedaję zboża, wszystkie zboże i słomę świnie przerabiają na gnój. Ostatnio może z 7 lat temu sprzedałem owies bo to nie zboże tylko zapychacz kich. A teraz owsa nie sieję.

To po co ziemie mordujesz? Obsiej połowę areału i zadbaj a reszte oddaj w dzierżawe. Będziesz miał tyle samo zboża co z całego areału przy takim samym koszcie i jeszcze czynsz dzierżawny za pozostałą połowę areału. 

@pawelol111 mam do Ciebie proste pytanie zebrałeś kiedyś 10 ton pszenicy z hektara?

W tym roku zebrałem 7 ton tyle że stanowisko po ziemniakach 0NPK na jesieni i bez skracania tak że sporo kasy zostanie. Napisałem kalkulację w odpowiedzi na zarzut rolnika1973 o tym że nie warto dbać o pole i zwiększać wydajność. Doskonale wiem o tym że nie każda działka da dochód. 

#2450 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:07

jakie sa u was ceny kukurydzy suchej ze zbiorow 2014 ? Pozdrawiam. 

miałem w tygodniu oferty 530tona z transportem w podlaskie,pszenica 580

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:55

Jet gdzieś na forum aktywny temat o mobilnych gniotowniko/pakowarkach w rękaw, ziarna zbóż mokrego i suchego?

Owies 420 netto z odbiorem w centralno/wschodniej Polsce. Ilości cało samochodowe.

#2452 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 11 październik 2014 - 21:37

tu na ceny narzekają

a o ziemie sie zabijają

#2453 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 11 październik 2014 - 22:17

Podkarpacie cena za mokra qq 300 zl brutto  ha smiech na sali

#2454 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 październik 2014 - 07:33

damianzbr kto tyle daje za owies-ostatnio miałem ofertę po 380 tona netto-chcę kolibe sprzedać

#2455 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2014 - 10:03

W tym roku zebrałem 7 ton tyle że stanowisko po ziemniakach 0NPK na jesieni i bez skracania tak że sporo kasy zostanie. Napisałem kalkulację w odpowiedzi na zarzut rolnika1973 o tym że nie warto dbać o pole i zwiększać wydajność. Doskonale wiem o tym że nie każda działka da dochód. 

zrób porządną kalkulację dla pszenicy ozimej wytwarzanej w Twoim gospodarstwie(a może to nie jest Twoje gospodarstwo tylko Twoich rodziców) i przedstaw ją na forum. Nie strzelaj cyframi na ślepo, nie mów na oko. Oczywiście nie zapomnij policzyć amortyzacji maszyn i magazynów.

Panowie zarejestrowałem się tylko dla tego aby dać wam radę. Czy jest dobra ocenicie sami. Od 3 sezonów zmieniłem strategię sprzedaży płodów rolnych z mojego gospodarstwa. Kupując ciągnik to ja proszę o ofertę handlową od różnych firm, oczywiście cena nadal podlega negocjacji. Analogicznie ze zbożem to ja wystawiam ofertę handlową na swoje produkty dla podmiotów skupujących, albo przystają na cenę, targują się, albo rezygnują. Takie postępowanie możliwe jest przy większych ilościach np 300t. jeżeli jakiejś firmie brakuje kilka ton do zamknięcia kontraktu to kupi je po cenie sprzedaży. Sukcesem jest rozprzestrzenienie informacji na podmioty skupujące, że bilsko jest producent pasiadający dobry towar na WCZORAJ. Sprawa jest prosta i banalna. Dzięki takiemu postępowaniu udało mi sie wymienić 90% parku maszynowego na nowy i powiększyć gospodarstwo oczywiście nie biorąc żadnych kredytów.

Edytowany przez staryfarmer, 12 październik 2014 - 10:24.

#2456 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 12 październik 2014 - 10:18

Sprzedam 15-16 ton grochu (czysty, ładny) okolice Radzynia Podlaskiego

#2457 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 12 październik 2014 - 10:50

zrób porządną kalkulację dla pszenicy ozimej wytwarzanej w Twoim gospodarstwie(a może to nie jest Twoje gospodarstwo tylko Twoich rodziców) i przedstaw ją na forum. Nie strzelaj cyframi na ślepo, nie mów na oko. Oczywiście nie zapomnij policzyć amortyzacji maszyn i magazynów.

Panowie zarejestrowałem się tylko dla tego aby dać wam radę. Czy jest dobra ocenicie sami. Od 3 sezonów zmieniłem strategię sprzedaży płodów rolnych z mojego gospodarstwa. Kupując ciągnik to ja proszę o ofertę handlową od różnych firm, oczywiście cena nadal podlega negocjacji. Analogicznie ze zbożem to ja wystawiam ofertę handlową na swoje produkty dla podmiotów skupujących, albo przystają na cenę, targują się, albo rezygnują. Takie postępowanie możliwe jest przy większych ilościach np 300t. jeżeli jakiejś firmie brakuje kilka ton do zamknięcia kontraktu to kupi je po cenie sprzedaży. Sukcesem jest rozprzestrzenienie informacji na podmioty skupujące, że bilsko jest producent pasiadający dobry towar na WCZORAJ. Sprawa jest prosta i banalna. Dzięki takiemu postępowaniu udało mi sie wymienić 90% parku maszynowego na nowy i powiększyć gospodarstwo oczywiście nie biorąc żadnych kredytów.

tak ale to tak jak pan ma duzo zboza np 300 ton to oni beda z panem rozmawiac a nie tak jak mniejsi rolnicy ze przykladowo mam 80 ton pszenicy i tyle albo kukurydzy do 100 ton wiecej nie da rady miec bo za malo ziemi jest a ziemi nie kupi bo nie ma gdzie i kolo sie zamyka

#2458 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 październik 2014 - 10:59

Witam doskonale wiecie co nas czeka ceny są jak dopadnie globalnie kataklizm , jestem tylko pełen podziwu dla tych którzy narzekają a właśnie przyprowadził nowe ciągniki lub inne maszyny u nas był boski spokój do póki obcy niezaczeli wykupywać ziemi i wykożystywać ludzi przeciw sobie teraz sąsiad sąsiada podpie.... szalenistwo.

Nasze produkty są olewane przez Unie, rosję i ukrainę założyli nam embargo a nasz rząd importuje odnich kukurydze i pszenicę tu jest paranoja nasz były premier dostał stołek za olanie rolników i zrzekł sie odszkodowań dla nas za owoce czego wy oczekujecie ?

Edytowany przez kronolus, 12 październik 2014 - 11:00.

#2459 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 12 październik 2014 - 11:18

Witam doskonale wiecie co nas czeka ceny są jak dopadnie globalnie kataklizm , jestem tylko pełen podziwu dla tych którzy narzekają a właśnie przyprowadził nowe ciągniki lub inne maszyny u nas był boski spokój do póki obcy niezaczeli wykupywać ziemi i wykożystywać ludzi przeciw sobie teraz sąsiad sąsiada podpie.... szalenistwo.

Nasze produkty są olewane przez Unie, rosję i ukrainę założyli nam embargo a nasz rząd importuje odnich kukurydze i pszenicę tu jest paranoja nasz były premier dostał stołek za olanie rolników i zrzekł sie odszkodowań dla nas za owoce czego wy oczekujecie ?

to czemu na to pozwalamy by obcokrajowcy kupowali u nas ziemie won niech kupuja u sb a od nas poszli won a nie kazdy niech u sb kupuje i tyle ale to jest wina uni bo ona na to pozwaal a my glupi nic z tym nie potrafimy zrobic jakos francja dala takei przepisy ze nikt inny nie kupi u nich ziemi a w polsce tak nie mozna zrobic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 październik 2014 - 15:00

No i ile Ci napłacili? 5% więcej niż cena rynkowa danego zboża? To nie mleko że różnice w cenie mogą dochodzić do 100% w zależności od litrażu. Nie chce mi się 10 raz pisać kalkulacji. Sam sobie policz 2x chwasty, 2x od grzyba, 400kg saletry, materiał siewny z centrali 180kg/ha, koszone swoim kombajnem, leży w stodole.