marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O moją ekonomię martwie się sam .

Powodzenia w utylizacji czeskiego szajsu , sprzedając na niego owies w arcyzajebistej cenie 300 zł brutto.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ktoś się orientuje czy zzz zamość przyjmuje pszenice jakosciową i po jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam kocioł z palnikiem BURNER-S kiedyś już paliłem z powodzeniem mieszanką owsa z miałem. Kolega posiada kocioł z podobnym z palikiem BRUCER palił samym żytem. Problem z ustawieniami w podtrzymaniu lepiej dodać węgla.

Miał węglowy 17-23 MJ/kg 450-550zł/t, ekogroszek 25-29 MJ/kg powyżej 750zł/t, owies około 400zł/ 17 MJ/kg

Owies przy palniku zgazowujący dedykowanym wychodzi lepiej jak miał o wyższej kaloryczności.

Niestety kupiłem już węgiel, może dokupię owsa jak cena spadnie poniżej 400zł/t

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1921    0

Ja kiedys palilem owsem ale sie bardzo piec oblepial i zrezygnowalem

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę przemyśleć .

Listopad 2014 , cena zboza nędzna , na poziomach 500 zl/T. 

Pojawia się nagle na rynku oferta zakupu 5 mln ton zboża , ktore ma wyjechać z Polski i odciążyć bilans paszowo-mlynarski.

Jak zachowuje się rynek ? 

Podmioty skupowe w Polsce zacznają się denerwować, gdyz ubytek takiej ilości zboża to ok 30% tego co trafia do handlu , na rynku powsaje ożywienie , cena rośnie o 15-20 a może i więcej procent . Ci z pośrod rolnikow ktorzy prowadzą produkcję zboza na rynek , łatwiej sprzedają i osiągają dlugo oczekiwane zyski.

Sprawa wydaje się prosta i zrozumiała.

Jednak dziwnym trafem , spalanie zboza jest wysmiewane i traktowane jako kuriozum.

A przeciez te 1mln gospodarstw , spalilo by dokladnie taką samą ilość zboża jek ten domniemany kupiec.

I to corocznie , gineło by z rynku bezpowrotnie , bez zadnych szwindli związanych z reeksportem lub fikcyjnymi fakturami.

Tyle że to się nie uda, 

Bo polski rolnik to najczęściej chytry cwaniak ktory, jak wyczuje zwyżkę ceny, wywiezie na rynek , robiąc innych w bambuko, nie zdając sobie nawet sprawy jaki jet bezmyślny.

Ot dlatego jestem pesymistą.

Ps.

Kolego daro189 , czyz nie prościej zapytć u zrodel    http://www.zzz.com.pl/

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z jednej strony masz rację jednak są dwie inne kwestie: Duży % gospodarstw opala się drzewem z własnego lasu. To po 1. Po 2 palenie zbożem w piecu w kraju naznaczonym cierpieniem głodu w różnych okresach historii źle się kojarzy i nie jest akceptowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myslalem o drewnie m stąd zaniżyłem liczbę gospodarstw o 400 tyś ( można drewno korzystnie sprzedać , mają inną alternatywę)  Druga sprawa to to że owies jest darmowy , gdyż sfinansowany przez podmioty kupujace pozostale zboża.

Mi najbardziej  z histori utkwił obraz chlopa panszczyznianego , który kojarzy mi się nie tyle z biedą , co z brakiem wlasnej wizji godnego życia.

Taki chłopek który pasowal reszcie społeczeństwa , mogącej na nim "jezdzić" jak na lysej lobyle.

Teori zalepienia pieca polecam , zdjęcie popiołu z wyczystek , ktory zresztą cieżko było zdobyc, z uwagi na znikomą ilośc.

Gdzie tam jest smola?

post-2074-0-28538800-1415523111_thumb.jpg

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

przenieście się na odpowiednie tematy debatować i nie ZAŚMIECAJCIE TEGO TEMATU!!!!!!

MODERATOR ZABALOWAŁEŚ CZY CO ???

 

I Ja się podpisuję pod tym apelem, ludzie, zaśmiecacie ważny temat swoimi mądrościami, myślałem że to forum jest profesjonalne, gdzie są moderatorzy ??!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Xemit tylko kto dziś owies sieje ? Albo zacofany rolnik co prawie nie pryska i nie daje nawozów albo ktoś kto ma bardzo słabą glebę. W mojej okolicy tego zboża jest mało, a nie oddam 2 ha dobrej ziemi na ogrzanie domu, wolał bym na łąkach wierzbę zasadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A jak kukurydzę niszczą na biomasę ile tys ha, albo słońce wykorzystują do paneli to co owies gorszy. Lepiej wyprodukować w kraju i skorzystać niż kupić od rusłana węgiel a prąd od germanieckiego i ich paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Xemit tylko kto dziś owies sieje ? Albo zacofany rolnik co prawie nie pryska i nie daje nawozów albo ktoś kto ma bardzo słabą glebę. W mojej okolicy tego zboża jest mało, a nie oddam 2 ha dobrej ziemi na ogrzanie domu, wolał bym na łąkach wierzbę zasadzić

Szczęka opada i utwierdza mnie w przekonaniu, że piętno panszczyzny jest większe niż przewidywalem.

Ale nie pzrejmuj się , juz za parę lat powiększysz areał z calą pulą nowoczesnych maszyn i będziesz  korzystnie sprzedawał wyprodukowane przez siebie płody rolne.

Nie będzie tam kłopotów finansowych , konto zawsze pelne, a i pogoda sprzyjajaca. 

Taki komfort zapewni Ci 

AGRARSYMULATIOR 2021.

 

 

A kiedys ktoś pisal

 

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;

Łam, czego rozum nie złamie:

 
 
Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy jesl zboża wam jest zal spalić to może chociaż brykietem słomianym spróbujecie ogrzac swoje domostwa - z chęcią sprzedam zapraszam na olx

 

zboze to towar który trzeba jak najkorzystniej sprzedać lub wykorzystać - jesli sprzedac za szelesty sie nie opłaca a lepiej sie na tym wyjdzie jak zamieni sie to zboze w energie cieplna to ja zadnych przeciwskazan nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie ja Pale Owsem już 6 Lat i nie narzekam .Mam specjiany piec i daje rade w tym tyg przywiozę nowy większy piec i dalej będę Palił.Sieje 2 ha jakiegoś słabego pola Owsem i mam na cały rok .W piecu Pali się cały rok nie wygaszam go nigdy prawie . Wychodzi mi około 30 kg owsa na dobę ogrzewając 300 m3 domu .Pozdrawiam 

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wcale nie musi być owies, jęczmien jest rownie dobry .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dobra pany czas rozejść się do kościołów i pomodlić o opłacalne ceny płodów rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

«Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich» (Mt 18, 20).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Owies najlepszy polecam rajtar mało białka dużo tłuszczu i łuski 2ha aż nadto. Popiół można wykorzystać jako nawóz. Można być frajerem tanio sprzedać i marznąć bo nie wystarczy na opał.

Kiedyś to Ksiądz proboszcz prosił by na tacę choćby tyle co jajo warte dawać.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I Ja się podpisuję pod tym apelem, ludzie, zaśmiecacie ważny temat swoimi mądrościami, myślałem że to forum jest profesjonalne, gdzie są moderatorzy ??!!

 

Mic mi niewiadomo by moderatorzy placili za takie informacje , w związku z tym, platnym informatorem nie zostaniesz , choć masz sznse zdobyć miano- kapusia lub kolaboranta.

Podobnie jak kobieta rozdajaca swoje wdzięki za darmo nie będzie nigdy szanowaną prostytutka ,a jedynie dziwką lub cichodajką.

Powodzenia.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z cukrem robi się podobnie. Aby przeciwdziałać dalszym spadkom cen zutylizowałem nieco,wpłynie to również na spożycie mięsa i warzyw szczególnie ogórków, cebuli, kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

skończenie te opowieści, do działu hayde park! tu wpisujcie ceny jakie wam oferują kto i jaka cena. Zaglądam tu co dzień a od 3 dni nic o konkretnej ofercie cenowej!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ansu , teój post to balsam na moją duszę,

Bądz mi wirtualnym kompanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mic mi niewiadomo by moderatorzy placili za takie informacje , w związku z tym, platnym informatorem nie zostaniesz , choć masz sznse zdobyć miano- kapusia lub kolaboranta.

Podobnie jak kobieta rozdajaca swoje wdzięki za darmo nie będzie nigdy szanowaną prostytutka ,a jedynie dziwką lub cichodajką.

Powodzenia.

Nie dziękuję bo nie muszę, poza tym jeśli chcesz ze mną dyskutować naucz się poprawnie pisać po polsku. Do twojego poziomu się nie zniżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to dalej  bujaj w obłokach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z cukrem robi się podobnie. Aby przeciwdziałać dalszym spadkom cen zutylizowałem nieco,wpłynie to również na spożycie mięsa i warzyw szczególnie ogórków, cebuli, kapusty

Ha ha ha no zacznę aż obserwować cenę cukru :) kupię ze trzy zgrzewki bo jutro pewnie 2 zł w górę.... zutylizowałeś produkt końcowy a nie lepiej było zasiać mniej buraków i pole ugorować? Xemit karmi sarny i pali zbożem, ansu produkuje i wyrzuca - w jakim kraju Wy żyjecie że jeszcze nie zbankrutowaliście? No chyba że rolnictwo to Wasze hobby, dokładacie do niego z pensji i lubicie sobie popatrzeć jak owies rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skończenie te opowieści, do działu hayde park! tu wpisujcie ceny jakie wam oferują kto i jaka cena. Zaglądam tu co dzień a od 3 dni nic o konkretnej ofercie cenowej!

Ostatnio sąsiad gołębiarz chciał zakupic dwa worki pszenicy. Sklonny był zaplacic nawet 700zl/t .

Niestety w domu zostało mi jej tyle co dla własnych kurek, gdyz większośc sprzedałem po 690 zl bruto bezpośrednio z pola. 

Sam już nie wiem czy dobrze zrobilem, choć sprzedaż na worki kilkudziesięciu ton wydaje sę nieco kłopotliwa.

 

pawel885, a gdzie ansu pisał o wyrzucaniu żywności. Czy szklanka gorzałki z owego cukru, pęto smażonej kielbasy na cebulce, kiszony ogorek i kwaszona kapusta  to zly pomysl na utylizascję ?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj