marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

no jak przy takich parametrach to i tak masz nie najgorszą cenę większą może byś dostał jakby białko było min 12,5, a tak z 50zł mniej liczą. Najgorzej jak jak poniżej 11,5 bo wtedy praktycznie paszówka. Oczywiście, że w dużej mierze chodzi o wygodę bo nie musisz u siebie rozładowywać i załadowywać do silosów, których nie trzeba nawet stawiać, jednak jakby nie patrzeć jesteś uwiązany z jednym odbiorcą jak jest w porządku i przyzwoicie płaci to ok. Ja sam w tym roku odstawiłem tak rzepak i też jestem z tego zadowolony. Jednak ze zbożem tak nie robię bo po pierwsze w żniwa trzeba u nas odstać nierzadko z 15 godzin aby się rozładować bo jest tylko jeden punkt w okolicy, a po drugie zawsze najniżej płacą  i mi opłaca się zimą wynająć tira i odwieść 30km dalej do finalnego odbiorcy. Wiem, że jest to wygodne jednak zauważ, że jak się skupy obłożą takimi składami to nie będą w ogóle zabiegać aby do nich wozić po sezonie. A najskuteczniejszym sposobem nacisku na wyższe ceny jest zmniejszenie podaży poprzez trzymanie u siebie towaru.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Panowie handlował ktoś z firmą TDAGRO Golub-Dobrzyń? Bo nieźle płacą, a firma wydaje się świeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

no jak przy takich parametrach to i tak masz nie najgorszą cenę większą może byś dostał jakby białko było min 12,5, a tak z 50zł mniej liczą. Najgorzej jak jak poniżej 11,5 bo wtedy praktycznie paszówka. Oczywiście, że w dużej mierze chodzi o wygodę bo nie musisz u siebie rozładowywać i załadowywać do silosów, których nie trzeba nawet stawiać, jednak jakby nie patrzeć jesteś uwiązany z jednym odbiorcą jak jest w porządku i przyzwoicie płaci to ok. Ja sam w tym roku odstawiłem tak rzepak i też jestem z tego zadowolony. Jednak ze zbożem tak nie robię bo po pierwsze w żniwa trzeba u nas odstać nierzadko z 15 godzin aby się rozładować bo jest tylko jeden punkt w okolicy, a po drugie zawsze najniżej płacą  i mi opłaca się zimą wynająć tira i odwieść 30km dalej do finalnego odbiorcy. Wiem, że jest to wygodne jednak zauważ, że jak się skupy obłożą takimi składami to nie będą w ogóle zabiegać aby do nich wozić po sezonie. A najskuteczniejszym sposobem nacisku na wyższe ceny jest zmniejszenie podaży poprzez trzymanie u siebie towaru.

 

U mnie podstawowym problemem jest to że nie mam po prostu gdzie magazynu-baterii silosów postawić dla tego korzystam  z możliwości składu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

za 14% w porcie jest już około 800zł/t netto

 

No własnie Agrolok miał dziś taką cenę :) zobaczymy co będzie jutro po 12 :)

 

dla jakich partii miałeś te ceny? ja rozmawiałem o pojedynczych autach, stąd może rozbieżności, dzisiaj znowu bardzo zielono i niedługo rajd  może się skończyć

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pewno tak jak tydzień temu w piątek po południu się eldorado skończy na giełdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku był własnie ten problem z urodzajem, wielu nie zmieściło plonów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Szamotuły już się nasyciły rapsem, co popsuło cenę, na matifie chwilami mniejsze spadki na rzepaku, teraz leci też pszenica , orientujecie się jak agroloki w kuj-pom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

@Kissmy

 

Kto płaci 800 netto w porcie?  To zaraz wywoże swoją pszeniczke 

 

Dziś Agrolok do południa 695 zł/t  netto zjazd od wczoraj 15 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

pszenica 13 białka 680

pszenżyto 480

żyto 480

owies 410

ceny netto ilości całosamochodowe loco gospodarstwo

północ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

ciekawe,  czy zostanie sfinalizowana inwestycja budowy Polskiego Terminalu Zbożowego w Gdańsku- niby czas  budowy to od 5 miesięcy do roku....czyli sezon 2015/2016 też  nie rysuje  się  wcale aż tak bardzo w czarnych barwach jak to niektórzy tu przedstawiali...okazuje się że arabowie chętnie kupią od nas  zboże- tylko musimy mieć gdzie  je załadować na  duuuuuże statki-od taka ciekawostka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

haha sezon 2015 2016 to juz tu nas rolnikow polskich duzo nie ebdzie niestety przez ta unie i nasz rzad bo ziemia to juz w wiekszosci bedzie w obcych rekach ale inne kraje jakos moga sobie poradzic z tym by tylko ich rodowici rolnicy mieli ziemie a nie obcokrajowcy np we francji czy dani poczytajcie u nas musza powstac takei ustawy panowie drodzy jak to zrobic by tak i una sie stalo rolnicy drodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...nie wiem jak we Francji ale  zdaje się ,że w Danii to sporo holendrów ma ziemię- więc i ten kraj nie  ustrzegł się  tak do końca wypływu rodzimych gruntów w obce ręce choć stawiam w ciemno, że  nie  na taką skalę jak u nas... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@Kissmy

 

Kto płaci 800 netto w porcie?  To zaraz wywoże swoją pszeniczke 

 

Dziś Agrolok do południa 695 zł/t  netto zjazd od wczoraj 15 zł

 

Jabłowo,

 

agroloki mają chyba dużo klientów, jeśli od rana pozwolili sobie na zjazd,

 

obecne możliwości przeładunkowe naszych portów wielokrotnie przekraczają wielkość eksportu, także wbrew pozorom nie terminal jest wąskim gardłem a raczej infrastruktura transportowa, śmiem przypuszczać, iż czesi dowiozą zboże do trójmiasta znacznie taniej niż rolnik spod wrocławia

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba nasi przodkowie obudzamsie z reka w nocniku zreszta ajk zawsze w histori polski bylo tak wszyscy nas grabili a mysmy sie klocili miedzy soba a pozniej dopiero powstania itd byly ale jak juz za pozno bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No własnie Agrolok miał dziś taką cenę :) zobaczymy co będzie jutro po 12 :)

Dziś w Agroloku już spotkałem 710 netto za pszenice i 1380 za rzepak. Co będzie jutro nie wiadomo, w zeszłym tygodniu były ceny 690 za pszenicę i 1360 za rzepak, w poniedziałek spadły ok 30zł/t, od środy znowu zdrożały. Ceny mogą się wahać w okolicach 20-30zł/t, zależy to od lokalizacji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...zdaje się  że  w terminalach w Gdańsku przeładowano już  w  tym roku 1,2mln ton z planowanych 1,3mln ton  na cały  2014 r.- więc chyba nie  jest też  tak źle z transportem,bo jakoś  to zboże dotarło do portu...co do czeskiego zboża to w zamiarach jest eksport tylko polskiego zboża więc jakieś światełko  w tunelu jest...choć  oczywiście  da się  to obejść niestety... ;[ choć wcześniej zdaje  się, że  ktoś inny chciał to zbudować przez  ostatnie 20 lat i jakoś  się też nie  udało.... -_- wiec jakoś   kiepsko mi to wygląda że teraz nagle się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No tak przez rok czasu połowa z nas sprzeda swoje gospodarstwa Niemcom

Ja im nie sprzedam żeby nawet dżonderem za 1ha płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja im nie sprzedam żeby nawet dżonderem za 1ha płacili.

 

panowie to jest troszeczke wyolbrzymione ale tak trzeb bylo zrobic by ukazac ze zle sie dzieje i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no ja gadałem z paroma małorolnymi emerytami, którzy mają kilka ha w dzierżawach o kupnie ziemi ale nie oni czekają na amerykanów, którzy będą płacić 100tys za ha czemu sie akurat tak na tych amerykanów uparli to też nie wiem. I  oni w to wierzą jak w boga, żadne tłumaczenie nie pomaga, że może być dość małe zainteresowanie tym 1,1ha ze strony amerykanów ale czekają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Panowie jak ceny na lubelszczyznie, szczegolnie przenica, pszeztyo i jeczmien ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

no ja gadałem z paroma małorolnymi emerytami, którzy mają kilka ha w dzierżawach o kupnie ziemi ale nie oni czekają na amerykanów, którzy będą płacić 100tys za ha czemu sie akurat tak na tych amerykanów uparli to też nie wiem. I  oni w to wierzą jak w boga, żadne tłumaczenie nie pomaga, że może być dość małe zainteresowanie tym 1,1ha ze strony amerykanów ale czekają...

 

To już się dzieje, w moich stronach nie Amerykanie ale Niemcy płacą absurdalne ceny za każdy kawałeczek  pola. Polscy Niemcy ... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no nie bez powodu ceny ziemi w opolskim należą do najwyższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj