marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

kissmy...    67

no i spadki na Matifie na listopad  4,5% lipa , z podwyżek w Polsce nici :(

 

4,5 ale ojro, spekulanci też potrzebują kasę na weekend, ale to dobry znak, korekty są niezbędne dla utrwalenia trendu, obserwujcie jeszcze cbot, bo tam będzie się działo,

 

nie potrzeba miliona ton, aby sprzedawać za godziwą cenę wystarczy 25t, od 100 macie +10zł/t i od 1000 kolejne 10zł/t, niektórzy z Wami nie rozmawiają, więc trzeba się organizować w grupy (nie muszą być sformalizowane, wystarczy odrobina zaufania),

 

 

gdybyśmy mieli jakąkolwiek żeglugę śródlądową to południe również miałoby godne ceny, powinniście to uwzględnić na etapie podejmowania decyzji na kogo głosować, aby nie zostać frajerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

trochę to dziwne było bo cały dzień było na solidnym plusie, a wieczorem w jednej chwili zjechało o 6 w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

fakt 4,5E dokładnie 2,64% , zobaczymy co będzie w poniedziałek , u nas mazowieckie ok płocka pszenica kons 630 netto cena lipa , czekam na 660 netto to sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

trochę to dziwne było bo cały dzień było na solidnym plusie, a wieczorem w jednej chwili zjechało o 6 w dół

 

HFT, komputery pompują górkę by w ciągu ułamka sekundy pozamykać pozycje, tradycyjni (niezautomatyzowani) inwestorzy nie zdążą tego nawet zauważyć i pozostaje im szykowanie sznurka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dlatego tak drogie są lokale przy siedzibach giełd - każdy ułamek sekundy się liczy nawet jeśli chodzi o zlecenia przez internet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Tak coś czułem ze od poniedziałku poleci w dół i dziś sprzedałem po 690 netto konsumpcja 50 ton do chemirolu reszta czeka na lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

nie potrzeba miliona ton, aby sprzedawać za godziwą cenę wystarczy 25t, od 100 macie +10zł/t i od 1000 kolejne 10zł/t, niektórzy z Wami nie rozmawiają, więc trzeba się organizować w grupy (nie muszą być sformalizowane, wystarczy odrobina zaufania),--

 

Święta racja. Jak dzwoniłem o cenę  to pierwsze pytanie jle tego mam, to mówię że ponad 100 {zyta} to cena od razu urosła o 30 zł  {na 530 zł/t} netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tylko  trzeba znaleźć  drugiego czy 3 kto akurat chce sprzedać takie samo zboże w tym samym czasie, zaraz każdy powie a moje było suchsze, twoje gorsze i 25 t w małym GR to nie tak chop siup przerzucić  - słowem  pomysł może dobry w teorii bo w praktyce to może być strata czasu i nerwów tylko        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj zawiozłem auto pszenicy parametry nie ciekawe bo gluten tylko 24 i wilgotność mi w silosie 15% złapało bo nie przedmuchałem po żniwach policzyli po 600 netto zawsze to lepiej jak paszówa po 500 normalna konsumpcja 630, a jak parametry bardzo wysokie to idzie sie dogadać na 640 bo tyle znajomy wynegocjował, także szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ruszyło się, pszenica na matif + 2,75 ojro (wróciło 700zł/t),

rzepak + 5 ojro (1390zł/t netto Kruszwica z dopłatami za jakość)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

rzepak 1365 zł netto loco Szamotuły, ale matif zielony się dzisiaj zrobił

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

coś w okolicy nie widzę aby się z cenami ruszyło cokolwiek, zresztą to i tak są spekulacje na giełdzie w tej chwili. Nie ma uzasadnienia aby w ciągu jednego dnia ceny tak wzrastały zresztą potem i tak gwałtownie spadają ale jakiś plusik jednak zostaje jakby wziąć dłuższy okres czasu. Szkoda tylko, że nie przekłada się to na ceny w Polsce no może oprócz północy. Na ceny rzepaku raczej większy wpływ ma słaba złotówka niż notowania rzepaku

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

komplex młyn wągrowiec od jutra cena 650netto

w zeszłym tyg 620 więc wzrost ładny.

dzisiaj badałem tam parametry to łapię normę...

W przyszłym tyg planuję coś sprzedać...

 

 

FarmerB

daj linka do tego matifa.....

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja niewie mtam wzrost a u nas w okolicy pszenica paszowa spada cena a nawet niektore punkty nie chca pszenicy paszowej wogole jzu kupowac co t osie dzieje tam drozeje a tu tanieje a nawet konsumpcja nic nie drozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..a  mi tak mój nos coś podpowiada , że w drugiej dekadzie stycznia będziemy pszenice paszową po 700zł/tonę sprzedawać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

..a  mi tak mój nos coś podpowiada , że w drugiej dekadzie stycznia będziemy pszenice paszową po 700zł/tonę sprzedawać... ;)

 

to raczej oczywiste, przaktycznie co roku tak jest ze wiosna znacznie drozsza niz w zniwa. Moze jeden rok na 10 jest inny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale z tą paszową to takim optymistą bym już nie był bo w przeciwieństwie do konsumpcji jest jej bardzo dużo i przypomnę sytuację z cenami pszenicy z zeszłego roku kiedy to w grudniu była najdroższa i późniejsze ceny juz do żniw jej nie dorównały z tego co pamiętam

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a tymczasem na matifie jakaś wariacja  dzisiaj co tam sie dzieje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

ale z tą paszową to takim optymistą bym już nie był bo w przeciwieństwie do konsumpcji jest jej bardzo dużo i przypomnę sytuację z cenami pszenicy z zeszłego roku kiedy to w grudniu była najdroższa i późniejsze ceny juz do żniw jej nie dorównały z tego co pamiętam

 

bez przesady, w maju mozna bylo paszowa za 700 netto sprzedac. bedzie dobrze, to naturalny mechanizm i wyjatki od niego jak juz wspomnialem sa raz na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wszyscy zarabiają prócz tych co mają fizyczny kontakt ze zbożem, np ubezpieczenia zabezpieczeń itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w grudniu u mnie płacili po 760-790 netto z tym, że paszówka była w tej samej cenie albo 20 zł mniej, potem były tylko obniżki fakt, że w maju coś tam drgnęło ale u mnie już takich cen nie było szczególnie na paszowe jak ruscy embargo wprowadzili.

Jak już wspomniałem taki cyrk na giełdzie to tylko gra spekulantów,  bo nie ma uzasadnienia dla tak dużych wzrostów w ciągu jednego dnia. Z pewnością dojdzie do korekt tak jak to było pod koniec zeszłego tygodnia, ale ogólnie to i tak jest dobra sytuacja dla nas bo raczej jakiś wzrost z tego zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj