Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 10:38

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 No tak wyleciały nieopierzone kurczaki z pod skrzydełek kwoczki i każdy mędrkuje popisując się swoją znajomością życia i wiedzą na temat rolnictwa, a fantazji im nie brak i ten lepszym się czuje od drugiego, jak coś mądrego czyt. głupszego palnie.A wniosek taki, że nie mając kogo zadziwiać swoimi "mądrościami" w swoim najbl. otoczeniu,szukają naiwnych gdzie indziej i jak trafi na głupola to mu te cuda wciśnie do głowy .Nie róbcie przedszkola na forum panowie mędrcy. I dajcie mi odp. na pytanie : dlaczego do tej pory niektórzy bambrzy, jak ich nazywacie ,nie skosili pszenicy, chociaż mają dobry sprzet,a wg was robota w polu to kwestia paru dni w ciągu roku.Owi bambrzy mają najw. 100ha.I proszę po zaściankowemu nie myśleć tylko szerzej patrzeć na problem.Jeżeli u kogoś jest tłusty rok .to nie znaczy że u drugiego jest to samo! Polska jest jedna, ale niestety zróżnicowana pod względem geograficznym( przespane lekcje geografii panowi.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 15:39
  •  

#2022 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 wrzesień 2014 - 11:12

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 żeby wszyscy ludzie na ziemi mieli jest tak jak powinni to jedzenia jest za mało ale jak pół świata głoduje i nie ma pracy to za co maja kupic jedzenie ? dużo ludzi sie chapie na ziemie kosmiczne ceny , ale nie oszukując sie kiedyś im to wyjdzie czy było warto czy nie ... przy tych cenach nie warto
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2023 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:39

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Rolnictwo to jest interes pod chmurką. Jeżeli co roku liczycie na wysokie plony i cenę 900 złotych za cenę to naprawdę zejdzcie na ziemię. I z 15ha pszenicy nie utrzymacie rodzin na poziomie seriali z tv. Ja liczę że pszenica może być po 500 złotych, że mogę nakosić 3t z ha czy w ogóle nie zabrać i jestem na to przygotowany, że nie będę zaskoczony jak inni. I tak, ten rok jest dobry i przy obecnych cenach jestem sporo do przodu, że chyba mało która branża może pochwalić się tak wysoką stopą zwrotu.
@michalmeer. 3 razy więcej ludzi na świecie umiera z powodu otyłości a USA i Europa 1/4 jedzenia do śmieci wyrzuca więc chyba martwisz się na zapas.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 14:45

No tak wyleciały nieopierzone kurczaki z pod skrzydełek kwoczki i każdy mędrkuje popisując się swoją znajomością życia i wiedzą na temat rolnictwa, a fantazji im nie brak i ten lepszym się czuje od drugiego, jak coś mądrego czyt. głupszego palnie.A wniosek taki, że nie mając kogo zadziwiać swoimi "mądrościami" w swoim najbl. otoczeniu,szukają naiwnych gdzie indziej i jak trafi na głupola to mu te cuda wciśnie do głowy .Nie róbcie przedszkola na forum panowie mędrcy. I dajcie mi odp. na pytanie : dlaczego do tej pory niektórzy bambrzy, jak ich nazywacie ,nie skosili pszenicy, chociaż mają dobry sprzet,a wg was robota w polu to kwestia paru dni w ciągu roku.Owi bambrzy mają najw. 100ha.I proszę po zaściankowemu nie myśleć tylko szerzej patrzeć na problem.Jeżeli u kogoś jest tłusty rok .to nie znaczy że u drugiego jest to samo! Polska jest jedna, ale niestety zróżnicowana pod względem geograficznym( przespane lekcje geografii panowi.)

A co do tego mają ceny że ktoś pszenicy nie zdąrzył zebrać? Jakbyś uważał na lekcji to byś wiedział albo potrafił sobie wyobrazić że w skali kraju to gołebie i myszy tyle zjedzą co zboża zostało na polu. Po 100 za ha płacą prawie a podobno opłacalność kiepska. Jakby była kiepska to 20 nie miał by kto dać.

#2025 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 15:18

Rolnictwo to jest interes pod chmurką. Jeżeli co roku liczycie na wysokie plony i cenę 900 złotych za cenę to naprawdę zejdzcie na ziemię. I z 15ha pszenicy nie utrzymacie rodzin na poziomie seriali z tv. Ja liczę że pszenica może być po 500 złotych, że mogę nakosić 3t z ha czy w ogóle nie zabrać i jestem na to przygotowany, że nie będę zaskoczony jak inni. I tak, ten rok jest dobry i przy obecnych cenach jestem sporo do przodu, że chyba mało która branża może pochwalić się tak wysoką stopą zwrotu.
@michalmeer. 3 razy więcej ludzi na świecie umiera z powodu otyłości a USA i Europa 1/4 jedzenia do śmieci wyrzuca więc chyba martwisz się na zapas.

Ja się zastanawiam dlaczego wciąż nie ma podatku dochodowego w rolnictwie. Gdy pszenica była po 1000 zł/t przez kilka lat to trochę można by budżet podratować, skoro teraz są jeszcze takie kokosy.Podatek byłby płacony przynajmniej od jakiejś realnie istniejącej podstawy a nie tak jak obecnie od powierzchni gruntu i jego klasy, która często nie nijak się ma do tego co można zebrać z pola.

#2026 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 17:24

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Vinchee

Użytkownik

Members
PipPip
77 postów
Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany Dzisiaj, 17:07

Zobacz postmatingus, o 07 wrzesień 2014 - 11:23, powiedział:

Piszesz że z mleka jest kasa,ciekawe jak długo z tego co słychać to mleko leci na dół.Jak zaczniesz dokładać do produkcji mleka to na życie i utrzymanie ci nie starczy.Sam wiesz jaki jest koszt wyprodukowania mleka.
Dobrze że masz swoje krowy to cielaki masz,że swojej hodowli.Postaw się na miejscu jeśli ktoś musi kupić cielaki to koszty wzrastają.Ceny nie są małe za cielaki.
Uprawiam jeszcze jedno źródło dochodu są to warzywa.Co z tego jak cena z nóg z wala.W tym roku aby sprzedać,a co myśleć o jakimś dochodzie.

A nie ma? Od kilku dobrych lat to było najbardziej opłacalne i tylko na tym można było zarabiać konkretne pieniądze, a od nowego roku to już wszyscy będziemy się dorabiać... garba.

Jak chcesz godnie żyć z gospodarki to musisz mieć min. 50ha i min. 40 krów dojnych... a tak to g**no z tego masz, a harujesz jak wół...
Były takie czasy, mianowicie do 2000r, że wszyscy uciekali z gospodarstwa. Moi rodzice również nigdy nie chcieli zostać na gospodarstwie, bo to było najgorsze co może być. Za dzieciaka każdego roku jeździłem na kolonie, jeździliśmy z rodzicami za granicę, ogólnie mieliśmy co chcieliśmy, wybudowaliśmy dom za który mieliśmy okazję kupić 25ha ziemi i murowane budynki, dzięki temu mieszkałem i mieszkam w ładnym, ciepłym i dobrze urządzonym domu, gdy wszyscy tego nie mieli i niektórzy do tej pory nie mają. W 2007r. rodzice przejęli gospodarstwo, tata rzucił pracę i czar prysł... Gdybyśmy kupili tą gospodarkę wszystko by inaczej na pewno wyglądało ale kto mógł wiedzieć, że nadejdą takie czasy? Oprócz polityków to nikt nie mógł tego przewidzieć... Wszystko to co mamy zostało kupione bez żadnych kredytów, za pieniądze zarobione przed przejęciem gospodarstwa. W życiu byśmy tego nie mieli, jeśli całe życie harowalibyśmy w tej ziemi. Biedę byśmy klepali do tej pory, a z życia nic byśmy nie mieli. Podsumowując, jeśli nie masz min. ok. tych 50ha i 40 krów dojnych to jesteś zwykłym robolem i marnujesz swoje życie w tej je**nej gospodarce, a jak robisz to hobbystycznie to wtedy sprawdź czy ktoś z twoich przodków nie był murzynem... Jeszcze nic bym nie powiedział gdyby inni ludzie doceniali naszą pracę ale krew mnie zalewa jak mieszczuchy mówią, że mamy za dobrze, że ue i państwo daje nam pieniądze i jeszcze narzekamy... Mam nadzieję, że tacy ludzie będą w porządnym kotle się gotować. :)

Z innego działu pozwolę sobie tu wrzucić taką wypowiedż j.w.

z innego

#2027 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:22

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Krassus, wali mnie informacja ,że na pszenicy wyszedłeś nie najgorzej. Jeśli tak rzeczywiście jest to spróbuj kupić sobie lub wymienić jakiś sprzęt. Bilans już nie będzie taki słodki, a jak do tego policzysz amortyzację tego co w gospodarstwie używasz to pewnie musiałbyś dołożyć do rolniczego interesu. Gdyby wszystko polegałoby na tylko na tym aby wyjść na "0" lub na swoje to pewnie byłoby ok. W rolnictwie jednak wszystko polega na tym aby stale się rozwijać i doskonalić, a to kosztuje. Użycie pługa czy siennika to nie tylko koszt lemiesza czy śrub do niego. Ponadto nie wiem dlaczego rolnik po całorocznej pracy w kurzu nie może sobie pozwolić na urlop w Egipcie czy na Krecie. Pracujemy ciężej w polu, w nienormowanym czasie. Znosimy kurz, smród i niepogodę. Inwestujemy swoje środki, ryzykujemy kredytami. W końcu przecież chcę płacić podatek dochodowy i ZUS ale z czego? Gołym okiem widać ,że nawet fachowcy z rządu nie wiedzą z czego rolnik może to zapłacić. Nie wszędzie grunty są po 70, a nawet po100 tys./ha. W większości przypadków jest to kilkanaście tys. zł . Desperatów wykluczam bo ci raczej długofalowo planują sprzedaż działek lub pod inne inwestycje. Tu też chodzi o ulgi podatkowe bo sprzedaż ziemi rolnej zwolniona jest z VAT i większości innych podatków .

#2028 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:40

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Muszę Cie rozczarować ale policzone zostało wszystko czyli i amortyzacja sprzętu, jego serwis, podatki itp. Sprzęt już mam wymieniony, że to co mam spełnia moje wymagania i nie muszę dokupować. Kredytów nie mam więc nie mam co spłacać i teraz zastanawiam się jaki kolor samochodu sobie wybrać. Co do Egiptu. Chcesz jechać to jedź, ale jak Cię nie stać nie mniej pretensji do nikogo. Ty ładujesz wszystkie zarobione pieniądze w gospodarstwo, ja zarabiam i wydaje na co mam ochotę i pozwolają mi fundusze.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#2029 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:58

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Rozbrajają mnie tacy ,,kozacy" Jak Ty

#2030 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:09

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Wybacz, ale chciałbyś być na moim miejscu . Pretensji do nikogo nie mam , chociaż to o dzieje się na rynku zbożowym bardzom mi się nie podoba. Pomimo posiadanego majątku zawsze będę wspierał mniej zamożnych , dobrych rolników. Gospodarka bez stabilności ekonomicznej nie ma sensu . Rolnictwo to ciężka paca nie totolotek prowadzony przez spekulantów, złodziei i oszustów. To przykre, że prowadzisz dyskusję z pozycji "JA, JA, JA" bo udało ci się zebrać trochę więcej , a co z tymi który pomimo starań coś nie wyszło albo dotknęły ich kataklizmy? Ceny zbóż: pszenica 750, jęczmień 700, żyto 600, owies 550 zł/t nie spowodują podwyżek cen na sklepowych półkach co najwyżej mniej zarobi na nas niepotrzebny pośrednik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:22

Ja się zastanawiam dlaczego wciąż nie ma podatku dochodowego w rolnictwie. Gdy pszenica była po 1000 zł/t przez kilka lat to trochę można by budżet podratować, skoro teraz są jeszcze takie kokosy.Podatek byłby płacony przynajmniej od jakiejś realnie istniejącej podstawy a nie tak jak obecnie od powierzchni gruntu i jego klasy, która często nie nijak się ma do tego co można zebrać z pola.

Jak przybędzie siwych włosów lub rozumu to się dowiesz ze 2,5 q żyta z 1 ha przeliczeniowego stanowi ok 8 % ze sredniego plonu krajowego zboza z ha i jest to wartość liczona od obrotu .
Jeśli zaś , myślenie twoje jest na tyle siermiężne, że nie rozumiesz co to jest dochód , to przy założeniu 25 % zysku z uprawy , przy średnim plonie krajowym na poziomie 35 q/ha , to wartośc czystego zysku wynosi niecale 9q zboża..
I wtedy każdy glab powinien zrozumieć ze podatek rolny to prawie 30 % , a wiec taki jaki mają ludzie o największych dochodach.
Jesli piszesz o wspomożeniu budzetu , to uwierz mi nie ma takich pieniedzy ktorych teńże by nie przepierdol%%%% , i to bez logiki , sensu oraz umiaru.
Jeśli zas uważasz ze obecna podstawa ma sie nijak do tego co można zebrać z pola , to osoby o tak idiotycznych poglądach opodatkował bym kwotą podobną do tej jak płacą najbogatsi ludzie w Polsce .
Bo chyba jesteś wyjątkowym nieudacznikiem lub nierobem skoro na tej liscie cię nie ma.

Edytowany przez xemit, 07 wrzesień 2014 - 20:27.

#2032 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:23

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 http://www.wir.org.p...lk/pszenica.htm oczywiście u każdego wyjdzie to inaczej , różowo nie jest. ale i tragedii nie ma bywało gorzej. No i jak juz wcześniej kolega napisał rolnik pracuje pod gołym niebem i na jego dochód ma wpływ wiele czynników od niego nie zależnych wiec zdrowo myślący rolnik powinien to przewidywać i mieć jakieś "zaskórniaki" na czarną godzinę. Niestety jak już wiele razy pisałem Polski rolnik mając 100tyś wydaje 150tyś. A te wszystkie dopłaty, dotacje tylko sprzyjają wyciąganiu kasy od rolnika.
I nie ma w rolnictwie czegoś takiego jak zdrowa ekonomia czyli uzależnienie ceny od podaży i popytu. Rynkiem rządzi spekulacja. Moze kilka razy w historii zdażyło sie ze byl deficyt żywności i faktycznie ludzie głodowali z tego powodu. Teraz za głód na swiecie czy za wyrzucanie żywnosci do kosza czy spalanie pozornych nadwyżek odpowiedzialni sa politycy i polityka globalna. To czy w Polsce były wysokie czy niskie plony ma praktycznie zerowy wpływ na ceny. Zauważcie ze nie ważne czy mamy na rynku deficyt żywnosci czy nadmiar głoduje tyle samo ludzi.Wnioski wyciagnijcie sami. Przede wszystkim popatrzcie na świat globalnie z perspektywy rożnych grup społecznych i jak to mówią "punkt widzenia zelży od punktu siedzenia". Wkurza mnie jak widze wojnę miedzy hodowcami i producentami zbóż. Ludzie przeciez wszyscy jedziemy na tym samym wózku i wszyscy jestesmy rolnikami. A możne komuś zależało na tym aby podzielić jedną grupę społeczna czyli rolników na podgrupy które same sie zwalczają ?
co do ostatnich postów to właśnie zdanie wyżej moze cos wyjaśnic. Dziwne ze najwieksza grupa zawodowa nie ma swojego zwiazku zawodowego i nie trzyma sie razem. Nie mówie o tych istniejących pseudo związkach. Gdyby rolnicy trzymali sie razem mogli by stwozyć cos w rodzaju grupy wzajemniej pomocy i płacąc grosze mogli by pomagać sobie na wzajem bo jak widac pogoda czy inne kataklizmy sa nie przewidywalne a na ubezpieczeniach zarabiają firmy biorąc od nas złotówkę oddaja pięćdziesiąt groszy bo zyć z czegoś muszą .
Aktualne ceny to pszenica paszowa 570 brutto
jakościówka 640 brutto
jęczmień 530 brutto.

#2033 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:25

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Jeśli opilstwo i obżarstwo prowadzi do tak czytelnych wywodów to chcę pić i żreć.

#2034 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:27

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Nie wysterczy chcieć, musi Cie na to stać.

#2035 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:30

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Wezmę kredyt. Niech się martwią ci co dali.

#2036 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:34

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Z chwilówki nie poszalejesz.

#2037 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 21:25

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 zrobię kumulację.

#2038 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 07 wrzesień 2014 - 22:06

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 jaka cena bobiku???

#2039 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 07 wrzesień 2014 - 23:50

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tak sie klócicie i kłócicie o te dochody. Każdy ma inne dochody i kazdy ma inne zyski. jeden zyskaa a drugi straci zas trzeci wyjdzie na zero. Najlepiej niech kazdy pilnuje swojego. Ja np nie lubie ja ktos mi mowi ze nie zarobiłem na czymść tam czy to na pszenicy czy gryka czy cos innego bo on czyli jakis tam sasiad nie nie zarobił bo ma np mniej ziemi niż ja i zastosował inna agrotechnike. Kązdy tylko narzeka i narzeka ok rozumiem to. Nie jest łatwo na tym Polskim gospodarstwie ale ponarzekamy i jakos ciągniemy dajemy rade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share masio513

masio513

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, produkcja roślinna, samochody i dziewczyny:)

Napisany 08 wrzesień 2014 - 06:14

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Boćki Podlaskie: pszenica kons 620, pszenżyto 500, żyto 450 ceny brutto.