marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

marian2011    113

Dyskusja o cenach zbóż w roku 2013 w wątku: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

 

Wątek o cenach zbóż w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

 

 

 

 

Wszystkiego naj a koledzy jak w waszych stronach z rynkami jarmarkami jeszcze prosperują czy poupadało u nas w WLKP jeszcze kilkanaście lat temu w miasteczkach gmina powiat były kilka razy w miesiącu i ojciec inni sąsiedzi sporo zboża sprzedawali raz tam jechali raz tam teraz jest jeden w okolicy co jeszcze handlują 2 razy w miesiącu a rolnicy robią nawet kilkadziesiąt kilometrów aby busem z wózkiem coś sprzedać

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Z kontraktem np na rzepak nie jest tak różowo jak wam się wydaje. Myślicie, że jeśli jakaś firma, która podpisała kontrakt na rzepak po 1700 zł to po tyle go kupiła, skoro akurat cena wynosiła 1400zł. Nic podobnego, wolą zapłacic karę umowną i nie odebrac niż przepłacic. Nadmienię, że kara w przypadku nie wywiązania się z kontraktu przez podmiot skupujący jest nie taka jak gdyby to rolnik się nie wywiązał. Dla przykładu znajomemu zapłacono około 70 zł kary (tylko nie pamiętam , czy na hektar czy na tonę rzepaku) i firma nie odebrała rzepaku po 1700. Treśc umowy podsuwa ci do podpisania firma a ty możesz podpisac lub nie, no chyba, że masz setki ton towaru do sprzedania to może będą z tobą chcieli negocjowac warunki umowy. Jakkolwiek by nie było, każda większa firma korzysta z porad radcy prawnego przy sporządzaniu treści umowy i zabezpiecza tam swoje interesy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

nie gadaj głupot ja piszę co roku kontrakty w tym roku po 1650 netto podpisałem a podczas żniw była 1400 jak woziłem w zeszłym roku 2175 netto podpisałem a skup był 1900 netto z tą firmą co ty handlujesz to są oszuści i cwaniaczki i nigdy nie było problemów że zapłacą kare czy coś tylko brali towar bez żadnego ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

I po ile sprzedałeś rzepak i w jakim terminie jeśli nie tajemnica? Ta firma to pewnie Caritas bo inne firmy nic za darmo nie dadzą. Jakby się ta firma wywiązała z kontraktu to dziś byłaby bankrutem. Druga sprawa, masz te pieniądze na koncie, czy może ci obiecali, że ci zapłacą?

Edytowano przez margoo78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja w tym roku podpisałem kontrakt na rzepak z Agrolokiem po 1690 netto z odbiorem z podwórka. Wszystko było zgodnie z umową, bez potrąceń. Jedynie terminu odbioru nie dotrzymali. W umowie był odbiór do końca września, obiecywali że zabiorą do połowy sierpnia a zabrali... 2 dni po zakończeniu koszenia, coś koło 24 lipca. Mnie to akurat było na rękę:) zwolnił się silos na pszenicę. Kasa jak zwykle po 2 tyg na koncie. Handluję z tą firmą już kilka ładnych lat i jestem zawsze zadowolony.

Ten kontrakt podpisałem jakoś pod koniec maja a wcześniej miałem od nich propozycję po 1800 netto, chyba w kwietniu to się wahałem:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

A co w tym dziwnego ? Podpisało się umowę i trzeba się wywiązać, kto za rok handlowałby z firmą, która pozrywała umowy ? Byłaby spalona na rynku. Dzięki temu ja w tym roku sprzedałem rzepak po 1920 netto, a żyto po 828 zł netto, ceny loco gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    471

Firmy skupujące stratne ? :lol:

 

Jednym za kontrakty przepłacili , drugim zaniżyli a wyszli i tak do przodu na tym. Obecnie też z cenami nikt się nei wychyla bo widocznie do końca wszyscy kontraktów sobie nie zrekompensowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

To dziwne, bo firma jest na tym w plecy.

Wcale nie jest w plecy, bo jak oni kupili od rolnika w kontrakcie po 1900 zł, to mieli podpisany kontrakt z fabryką po 2000 zł i zarobili. A fabryka mogła zabrać nawet w grudniu lub po nowym roku, ale kasę dali w żniwa. Firmy podpisują takie kontrakty najpierw z fabryką, a potem z rolnikiem, nigdy na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

dokładnie, a co do tematu jak cen zbóż coś drgają ?? przydało by się część upłynnić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mi się coś wydaje że na dniach coś się ruszy i to mocno, tylko nie wiem czy kierunek bedzie się zgadzał z oczekiwanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

To dziwne, bo firma jest na tym w plecy.

Ty wiesz co piszesz? jak firma w plecy? jak podpisała kontrakt np. po te 1700zł to automatycznie zabezpieczyła sprzedaż tego rzepaku do olejarni itd. napewno w ciemno kontraktu ni robi bez zabezpieczenia dalszej srzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

cos sie na pewno ruszy tez mam taki wrazenie bo dzis mialem telefon zeby sprzedawac zaladunek jeszcze w tym tygodniu ale cena mnie nie zachecial wiec czekam mowie o pszenicy i qq

przerwa swiateczna potrwa jeszcze z tydzien zobacymy co dalej bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyżbyśmy maksymalne ceny zbóż ze zbiorów 2013 mieli już za sobą?

dzwoniłem dziś do okolicznego handlarza cena na pszenicy 20 zł w dół jęczmień bez zmian. powiat Tomaszów lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@drozd82 daj jakiś namiar na tę kukurydze


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj