Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6926 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3083 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 20:45

Ciekawe jak z cenami kukurydzy mokrej na rok 2014,słyszałem że sucha po 900zł.

Sucha na Podlasiu po 1000 zl/t i nie ma gdzie kupić za bardzo.

sprzedam

Przyczepa HL6011    https://www.olx.pl/o...57-IDoNAwc.html

Przyczepa D83   https://www.olx.pl/o...57-IDp6r8t.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Dzisiaj, 00:07
  •  

#2062 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 22:07

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 ktoś chyba dobrze robi, że reklamuje nowe forum rolnicze, może przez jakiś czas będzie tam porządek, bo tutaj to wszystko schodzi na psy..
temat o cenach, ale żeby znaleźć jakieś info na ten temat trzeba przejrzeć stertę waszych bzdur kto ma gorzej a kto ma lepiej..... ja nie wiem, miałem nadzieję, że kiedyś będzie lepiej ale widzę, że to moje młode pokolenie w większości nie ma dobrze.. też mogę płakać, że mam 40ha ziemi, a nie 100 czy 400 jak znajomi niektórzy i mam za mało kasy. każdy ma swój rozum, ale nie każdy potrafi go dobrze używać.

u mnie cena pszenicy: lokalnie 650-670 konsumpcja, w młynie ponoć 719.. brutto.

#2063 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 07:29

Niestet panstwo polskie w majestacie prawa i tak stara się złoić d*pę rolnikowi , gdyz uznaje iż dochód rolniczy z ha przeliczeniowego jest bliski 3000 zł i tym sposobem pozbawia zasiłkow socjalnych , stypendiow , praw do akademika itp. rolników mających np 8 ha przeliczeniowych i jedno dziecko , lub np. 15 ha przeliczeniowych i 3 dzieci .
Tym złodziejskim przel;icznikiem gospodarstwo posiadające ok 16 ha 4 klasy ziemi , posiada rzekomy dochód rzedu 48000 zl , co pozwala w majestacie prawa traktować taką rodzinę jako zamożną.
Tyle ze z tych 16 ha , przy arcymistrzowskiej agrotechnice . można uzyskać srednio 6 ton z ha co przy dzisiejszej cenie zboza ok 500 zł/t wyniesie w całym gospodarstwie wlasnie owe 48 tyś zl. Tylko do jasnej nędzy gdzie są koszty i gdzie jest te średnio 6ton.

ale dlaczego wziales za przyklad zboze? 3000 to dochod usredniony. Z warzyw czy niektorych owocow bedzi wiecej, ze zboza mniej. Przeciez przy 10ha nikt madry nie uprawia samych zboz skoro na czysto z ha zostanie 500 no moze 1000zl. Zboza sa zarezerwowane dla duzych arealow i podawanie go jako przyklad gdzie wiekszosc ludzi tu na forum ma mniej niz 20ha jest bledem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ceny sianokiszonki? zobacz »

•  

#2064 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 09 wrzesień 2014 - 07:37

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Temat dotyczy cen zbóż a nie kapusty. Ceny jako konkretna wartość za 1 tonę lub dyskusja o tendencjach i przyczynach takich a nie innych .

#2065 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2014 - 12:06

ale dlaczego wziales za przyklad zboze? 3000 to dochod usredniony. Z warzyw czy niektorych owocow bedzi wiecej, ze zboza mniej. Przeciez przy 10ha nikt madry nie uprawia samych zboz skoro na czysto z ha zostanie 500 no moze 1000zl. Zboza sa zarezerwowane dla duzych arealow i podawanie go jako przyklad gdzie wiekszosc ludzi tu na forum ma mniej niz 20ha jest bledem.

O widzę ze jestem w czarnej d*pie , zawsze myślałem ze duże gospodarstwa , to wiekszy dochód z uwagi na nisze koszty zaopatrzenia w paliwo , nawozy i inne środki produkcji , lepsze wykorzystanie maszyn, korzystniejsze arealy , tańsze kredyty , wyższe ceny sprzedaży , rabaty etct .
A tu się okazuje ze prawdziwy krezus ma 5,10 bądz 15ha .
Dane państwowe podają ze produkcja rolna w Polsce to ok 1200 euro z ha . Ty zakladasz że 3tyś zlotych(750euro) to to realne uśrednienie dohodu , powszechnie osiagane w malych gospodarstwach . . Jednym słowem rentowność produkcji rolnej na poziomie 60 % , jest jak najbardziej O.K.
Kur*** jaki biedny jest handel , jak podłe wyniki osiagają huty , kopalnie miedzi , handel zbożem i cała reszta gospodarki Polskiej gdzie qdzie wynik zbliżone sa do 5%..a nawet mniej.
Nawet nie wiedziałem jacy jestesmy bogaci, obrzydliwie bogaci .

Wracając do ceny zbóz , to nie sadze by w najblizszym kwartale , ceny paszowych zbliżyly się do tych placonych na początku żniw. Bo obserwując ceny w lokalnmy skupie , musiały by wzrosnąc o pionad 2o%.

#2066 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 12:20

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 okoliczny skup w zniwa kupowal pszenice konsumpcje po 550 teraz 620

#2067 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 13:03

O widzę ze jestem w czarnej d*pie , zawsze myślałem ze duże gospodarstwa , to wiekszy dochód z uwagi na nisze koszty zaopatrzenia w paliwo , nawozy i inne środki produkcji , lepsze wykorzystanie maszyn, korzystniejsze arealy , tańsze kredyty , wyższe ceny sprzedaży , rabaty etct .
A tu się okazuje ze prawdziwy krezus ma 5,10 bądz 15ha .
Dane państwowe podają ze produkcja rolna w Polsce to ok 1200 euro z ha . Ty zakladasz że 3tyś zlotych(750euro) to to realne uśrednienie dohodu , powszechnie osiagane w malych gospodarstwach . . Jednym słowem rentowność produkcji rolnej na poziomie 60 % , jest jak najbardziej O.K.
Kur*** jaki biedny jest handel , jak podłe wyniki osiagają huty , kopalnie miedzi , handel zbożem i cała reszta gospodarki Polskiej gdzie qdzie wynik zbliżone sa do 5%..a nawet mniej.
Nawet nie wiedziałem jacy jestesmy bogaci, obrzydliwie bogaci .

Wracając do ceny zbóz , to nie sadze by w najblizszym kwartale , ceny paszowych zbliżyly się do tych placonych na początku żniw. Bo obserwując ceny w lokalnmy skupie , musiały by wzrosnąc o pionad 2o%.

co ty bredzisz... moze i ta wartosc 3000 nie jest rzetelna ale to nie chodzi o dokladna wartosc. Chodzi o to ze na zbozu jest mala marza zysku a np na warzywach wieksza dlatego duzi sieja zboza a mali maja warzywa. Suma sumarum srednia tak sie uklada choc podkreslam moze i nie jest liczona w 100% rzetelnie. Oczywiscie ze wieksi to wiekszy dochod ale spojrz. 100ha * 1500zl z ha vs 10ha * 5000 z ha. Wcale nie twierdze ze duzy mniej zarabia, ma po prostu mniejsza marze zysku z ha niz maly...

#2068 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 16:03

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 można mieć z 1ha
2t lnu po 1500/t
6t pszenicy po 550/t
4t rzepaku po 1200/t
3t soi po 1300/t
albo 3t grochu po 6zł/kg
Tyle, że grochu nie da się posiać dużo, bo ciężko go zebrać kombajnem, a specjalistyczny jest drogi. Dlatego sięją go ci mniejsi na areałach 1-3, góra 5ha i zbierają małymi, poprzerabianymi kombajnami.
Gospodarstwa specjalistyczne są w każdym kraju dużo mniejsze i lokują się w niszach, które na dużą skalę ciężko prowadzić, aby osiągnać dobry plon i wysoką jakość. Na przykład marchew, kalafior, kapusta, ogórki.
Mozna uprawiać 3-4ha tytoniu, ale trzeba miec do tego kilka pewnych osób do pomocy , suszarnię i dużą wiedzę o tej uprawie. Zysk jest sporo większy niż ze zboża, ale nakład własnej pracy bardzo wysoki. I raczej trudno mi sobie wyobrazić uprawe 200ha tytoniu,albo taką plantację w (3-4ha) bardzo dużym gospodarstwie. Sami zobaczcie, że im większe gospodarstwo, tym mniejszy wahlarz upraw.
Dlatego potrzebni są i ci duzi, którzy produkują głownie zboża i rzepak, oraz ci mali, co sadzą ziemniaki, warzywa, groch, kapustę.
Dla tych małych cena zboża nie jest aż tak istotna, bo nie opierają się tylko na nich. A ci duzi maja z kolei w nosie ceny truskawek, malin itp.

#2069 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2014 - 17:18

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Kto płaci za groch 6 zl/kg i dlaczego ten ktoś nie jest zasypany ziarnem grochu w dowolnej ilości po 1-1,2 kg. ?
Pomijam oczywiście smakoszy kapusty z grochem kupującym ten przysmak na lokalnym rynku .

Edytowany przez xemit, 09 wrzesień 2014 - 17:32.

#2070 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 17:40

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Groch grochowi nierówny. Jest taki po 1,5/kg i jest taki po 6/kg. Ja podałem tylko przykład, że przychód z 1ha może być różny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2014 - 18:46

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tak po krótce , to pomiędzy przychodem ,a dochodem jest mnie jwięcej taka różnica, jaj pomiedzy piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy.

#2072 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:17

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Mistrz!:-) Skąd Ty bierzesz te teksty?

#2073 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:34

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tudzież "groch" kolega miał na myśli fasolę piękny jaś :D zapewniam go że wtym roku cena wróci do średniej z kilku lat ludzie się rzucili jest jego masa abyśmy do lasu nie wywozili jak cebule niektórzy kiedyś..... Nie ma stabilizacji cen, jak jest na coś cena każdy sieje więcej a później problem ze zbytem i ceną...
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#2074 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1541 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 21:02

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Tylko że w tym roku dość mocno padało i pada więc i groch przez to jest gorszy i wydaje mi się że cena nie spadnie tak mocno w dół i będzie podobna jak w tamtym roku.

Vixa balet :D

#2075 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 09 wrzesień 2014 - 22:50

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 FASOLA piekny jas 3,7 za kilo a tzw drobna czyli aura poznanska iglomska 5 zl za kilo pszenica paszowa po 550 za tone

#2076 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 14:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Czy ktoś sie orientuje jak tam ceny kukurydzy mokrej? przypuszczam ze bede kosil jeszcze we wrzesniu w tamtym tygodniu mierzyłem wilgotnosc to miała 33-35% wilgotnosci

#2077 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1178 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 15:19

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 550 netto sucha słyszałem o takiej cenie, ale jeszcze nikt nie wozi, a na mokrą jeszcze nie dawno 450 kontrakt znajomy podpisał. Ogólnie szykuje się zjazd w dół wszystkiego oprócz konsumpcyjnej pszenicy.

#2078 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 10 wrzesień 2014 - 16:35

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 Kukurydza sucha będzie właśnie w cenie pszenicy paszowej. Takie są tendencje na rynku od paru lat. Jak ktoś ma kontraktna mokrą na ponad 400 zł za tonę to powinien bardzo się cieszyć bo to świetna cena.

#2079 Share Maro0

Maro0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:11

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 znajomy sprzedał sucha kuku po 800 netto wiec jak sie to ma do ceny paszowej pszenicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:26

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015 U mnie kukurydza ma kolby połowę mniejsze niż w ubiegłym roku a i tak jest jedną z najlepszych w okolicy.Myślę,że kolejek przed skupami nie będzie tym bardziej,że dużo ziarnówki idzie na kiszonkę.
Ale znając życie to dużo nie zapłacą w początkowym okresie,kto ma suszanie,ten jest wygrany.