marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

sprzedawał ktoś teraz rzepak? Ja się mocno zastanawiam czy go nie opchnąć i wykorzystać to, że w ogóle jest droższy niż w żniwa o jakieś 100zł bo znowu zanosi sie na duże spadki. Cyrk w tym roku jak mało kiedy wiem, że w tamtym roku w marcu był po 1700 ale coś czuje że w tym roku się na tyle nie zanosi delikatnie mówiąc no chyba, że wymarznie w pień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

rzepak był w poniedziałek  po 1355 w szamotułach, a wczoraj już zaliczył zjazd na 1330zł, identyczna sytuacja jak we wrześniu wzrost 2-3 dni i zjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a zapowiada się jeszcze gorzej, dzisiaj mają się pojawić dane z USA, które właściwie mają potwierdzić kolejne rekordy. Choć tak szczerze to te opinie ekspertów można sobie często między bajki wsadzić bo mało co się sprawdza. Rzepak mogę spokojnie trzymac i do wiosny ale jeśli we wrześniu rzepak potrafił zjechać o 15 Euro, co prawda na parę dni się odbił, choć nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego ale znowu zaczyna solidnie dołować to mam mieszane uczucia co do przyszłości przy tych rekordowych plonach.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

istna komedia z tymi cenami, koledzy może wiecie gdzie skupują pszenżyto w przyzwoitych pieniądzach ilości cało samochodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A skąd jesteś, bo to dość ważny szczegół. Ogólnie amerykańskie prognozy wiele się nie zmieniły, jedynie istotnie zwiekszyli prognozy konsumpcji pszenicy, ale skąd oni to wiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak ładne grube ziarno wilgotność mierzyłem 11,8%, jaka cena jest w wlkp ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To są skutki 3 dawek saletry, 5 x odrzywki i oprysków od bidawiczego. Chcieliście po 10t to macie i nie narzekać teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To są skutki 3 dawek saletry, 5 x odrzywki i oprysków od bidawiczego. Chcieliście po 10t to macie i nie narzekać teraz.

 

10t x 650zł = 6,5tys - 3 tys na koszy = 3,5 tys do kieszeni. Ty zbierzesz 4tx600zł (paszówka) = 2,4tys zł - 1,5 tys na koszty i zostanie Ci 900zł. Kto więcej zarobi? Oczywiście założyłem urodzajny rok dla Ciebie bo zwykle pewnie zbierasz 2,5-3t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rolnik 1973 u mnie sąsiad dał może z 50kg saletry na wiosnę, nie opryskał niczym i zebrał może ze 2.5-3 t/ha pszenżyta i co ma lepszą cenę ? Jeszcze gorszą bo przytulia itp.... Nadprodukcji nie ma, są tylko głodni kasy rolnicy i na tym żerują skupy, GUS sprytnie do zbóż zalicza też kukurydzę, 70% rolników w kwietniu/maju  zaczyna już latać za zbożem bo się skończyło, połowa ma słabsze plony niż kiedyś bo na nawozach oszczędzają, do tego gospodarstwa ekologiczne zbierające tyle co zasieli i jakoś tego zboża nie widać a podobno tyyyyle go jest.... Może ono jest wirtualne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Nie pisałem tego do ceny tylko do tego że nie kupują bo magazyny pełne. A po drugie to ja nie sprzedaję zboża, wszystkie zboże i słomę świnie przerabiają na gnój. Ostatnio może z 7 lat temu sprzedałem owies bo to nie zboże tylko zapychacz kich. A teraz owsa nie sieję.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

kalkulacja na 10 ton jest gó..no warta. Jeszcze nigdy nie miałem tak żebym zarobił z każdego kawałka pola. Zawsze trafi się kawałek lub dwa, albo i więcej gdzie zboże jest słabsze. Przyczyny są różne(wymoknięcia, wtórne zachwaszenie, szkody łowieckie, wymrożenia) To byłoby za prosto żeby z 1ha zostawało 3tyś. średnio.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

osobiście 'oszczędzam' na nawożeniu zbóż, i w tym roku plony miałem średnio o 20-25% wyższe patrząc na 3ostatnie lata.  do tematu-kilka tom żyta poszło na wymianę za rzepakowa śrutę po 430netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przy takich zbiorach jak w tym roku jak nie ruszy ostro eksport to na wiosne obecne ceny będą miłym wspomnieniem ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie bój żaby, Ci co pogodnie zebrali to teraz płaczą bo straszna susza ( w tym ja), jak nie popada to cienko widzę oziminy, równowaga w przyrodzie jednak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie pisałem tego do ceny tylko do tego że nie kupują bo magazyny pełne. A po drugie to ja nie sprzedaję zboża, wszystkie zboże i słomę świnie przerabiają na gnój. Ostatnio może z 7 lat temu sprzedałem owies bo to nie zboże tylko zapychacz kich. A teraz owsa nie sieję.

To po co ziemie mordujesz? Obsiej połowę areału i zadbaj a reszte oddaj w dzierżawe. Będziesz miał tyle samo zboża co z całego areału przy takim samym koszcie i jeszcze czynsz dzierżawny za pozostałą połowę areału. 

 

@pawelol111 mam do Ciebie proste pytanie zebrałeś kiedyś 10 ton pszenicy z hektara?

 

W tym roku zebrałem 7 ton tyle że stanowisko po ziemniakach 0NPK na jesieni i bez skracania tak że sporo kasy zostanie. Napisałem kalkulację w odpowiedzi na zarzut rolnika1973 o tym że nie warto dbać o pole i zwiększać wydajność. Doskonale wiem o tym że nie każda działka da dochód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

jakie sa u was ceny kukurydzy suchej ze zbiorow 2014 ? Pozdrawiam. 

miałem w tygodniu oferty 530tona z transportem w podlaskie,pszenica 580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj