marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

PawelWlkp    726

Ja widze, że masz problemy ze zrozumiem. JA NIE MAM PRETENSJI DO NIKOGO. Mam w nosie czy ktoś jest w stanie spłacać kredyty bo to jest jego biznes i o tym czy będzie w stanie spłacić powinien myśleć zanim pożyczył, ja tylko mówię że kupujący wykorzystują fakt, że większość gospodarstw towarowych jest zadłużone po uszy i jest zmuszone do szybkiego sprzedawania swoich płodów nawet po tak śmiesznych cenach. Jeśli uważacie, że to co się działo w żniwa z ceną rzepaku, albo mniejsza o 200zł od cen europejskich cena pszenicy nie jest ruchaniem polskiego rolnika to już Wasza sprawa... Koniec i kropka

Kolego a co za różnica na co kto bierze kredyt? Jak się kupuje sprzęt ponad stan to czyja wina? Co to jest cena Europejska? Polska na ten moment jest dokładnie w środku stawek, co mają powiedzieć węgrzy, czesi,słowacy? Mogą pomarzyć o cenach jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Takie coś znalazłem na szybko z dedykacją dla tych wszystkich co myślą że za pszenice na całym świecie płacą po 1000

http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/zboza/ceny-zboz-w-polsce-na-tle-innych-krajow-unii-europejskiej-11-17082014.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dzwonili do mnie z młyna i proponowali za pszenicę konsumpcyjną po 800 netto bo nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie coś znalazłem na szybko z dedykacją dla tych wszystkich co myślą że za pszenice na całym świecie płacą po 1000

http://www.gospodarz...1-17082014.html

Paweł już sam tytuł tego artykułu nie jest zgodny z jego treścią gdyż jak tabelka wskazuje ceny są jednymi z najniższych. Taniej jest tylko w 7 krajach, a drożej w 11. Myślę że nie ma w śród nas kretynów i dostrzegą niekompetencję redaktora, a może celowa gra/propaganda?

 

Drga kwestia to zwróć uwagę na kraje w których jest taniej niż w PL. Są to Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria. Czy byłeś kiedykolwiek w którymś z tych krajów? Czy masz porównanie ich gospodarstw z naszymi? Jeżeli nie byłeś to chociażby na google maps wciśnij opcję satelita, zbliż nad węgrami tak aby na miarce na dole po lewej str. pisało <1km> później powtórz samo to na terytorium Polski.

 

Pola które ujrzysz w tych krajach, należą w większości do obcokrajowców/spółek obcokrajowców - niemieckich, holenderskich, duńskich, szwedzkich, uprawiają tam tylko pszenicę, rzepak, kukurydzę. Trochę ziemniaków i buraków (ale to może ze względu na płodozmian)

Kraje te także dzięki bardzo rozwiniętej technologi produkują wystarczająco na swoim terytorium, a na ziemiach sąsiednich uprawiają czysty biznes, uprawiają to aby eksportować. Nie będą tego eksportować na swoje podwórko tylko do sąsiadów popychadeł jakimi jest Polska, Grecja, Litwa.

 

W Estonii klimat już nie ten więc musi importować dlatego cena wższa.

 

UK - Co prawda są tam też duże połacie bardzo dobrych gleb ale tylko w jednym dwóch regionach, dalej łąki pastwiska i zima. I to najwidoczniej nie wystarcza dla całej masy ludności jaka obecnie zamieszkuje UK, przy czym dobrze się ma więc wybrzydza, kupuje, marnuje i tak w koło. Mimo dużego potencjału występuje deficyt stąd ta cena.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Paweł już sam tytuł tego artykułu nie jest zgodny z jego treścią gdyż jak tabelka wskazuje ceny są jednymi z najniższych. Taniej jest tylko w 7 krajach, a drożej w 11. Myślę że nie ma w śród nas kretynów i dostrzegą niekompetencję redaktora, a może celowa gra/propaganda?

 

Drga kwestia to zwróć uwagę na kraje w których jest taniej niż w PL. Są to Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria. Czy byłeś kiedykolwiek w którymś z tych krajów? Czy masz porównanie ich gospodarstw z naszymi? Jeżeli nie byłeś to chociażby na google maps wciśnij opcję satelita, zbliż nad węgrami tak aby na miarce na dole po lewej str. pisało <1km> później powtórz samo to na terytorium Polski.

 

Pola które ujrzysz w tych krajach, należą w większości do obcokrajowców/spółek obcokrajowców - niemieckich, holenderskich, duńskich, szwedzkich, uprawiają tam tylko pszenicę, rzepak, kukurydzę. Trochę ziemniaków i buraków (ale to może ze względu na płodozmian)

Kraje te także dzięki bardzo rozwiniętej technologi produkują wystarczająco na swoim terytorium, a na ziemiach sąsiednich uprawiają czysty biznes, uprawiają to aby eksportować. Nie będą tego eksportować na swoje podwórko tylko do sąsiadów popychadeł jakimi jest Polska, Grecja, Litwa.

 

W Estonii klimat już nie ten więc musi importować dlatego cena wższa.

 

UK - Co prawda są tam też duże połacie bardzo dobrych gleb ale tylko w jednym dwóch regionach, dalej łąki pastwiska i zima. I to najwidoczniej nie wystarcza dla całej masy ludności jaka obecnie zamieszkuje UK, przy czym dobrze się ma więc wybrzydza, kupuje, marnuje i tak w koło. Mimo dużego potencjału występuje deficyt stąd ta cena.

To teraz błysnąłeś. W tytule jest ceny zbóż paszowych. Ty piszesz o konsumpcyjnych. Przewiń sobie tabelki na 2 i 4 strone i będziesz wiedział o co chodzi w artykule. Ale lepiej jest prowadzić propagande teorii spiskowych. Po zapoznaniu się z pozostałą częsią artykułu co napiszesz?

Jaki tym razem spisek znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma w tym żadnego spisku. Takie są realia że produkujemy ileś zboża do tego zarządcy gruntów na Węgrzech, Słowacji i Czechach muszą gdzieś sprzedać wyprodukowany tam towar. Wywożą promami na inne kontynenty oraz do krajów ościennych które są im podporządkowane.

 

Celowo napisałem gra/propaganda bo tytuł poniekąd jest poprawny, co nie zmienia stanu że ceny w Polsce są niższe niż w pozostałych krajach. Wyjątkiem jest cena kukurydzy, choć tak na prawdę jest to cena z kilku przedostatnich dni, czyli okresu przedżniwnego w PL (w niektórych krajach Europy już rozpoczęto żniwa kukurydziane) więc do kwestii cen kukurydzy wrócimy w październiku. Sytuacja prawdopodobnie odmieni się diametralnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

jęczmień z Słowacji dzisiaj przyjechał po 500 za t cała patelka, pszenica ma przyjechać po 570 konsumpcja cała patelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Jęczmień po 500 moze jest ale z ta pszenica po 570 ze slowacji to sie usmialem. Nasz port za jakościowe z najlepszymi parametrami placi 800. Po odjęciu kosztow transportu nie wyjdzie nawet te 570. Masz albo źle informacje, albo bujna wyobraźnię, albo kupisz kiepska paszowke. Slowacy to przecież idioci i nie wiedza ze konsumpcji jest deficyt i co tam rozdają ja za darmo. Twój post smierdzi spekulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

a ja słyszałem że w Kazachstanie urodzaj i sprowadzą za darmo...

 

Werbkowice konsumpcyjna w górę na 714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 zł pszenżyto, może być do 7% porośnięte, aby nie było zbyt wilgotn

Międzyrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przykro mówić ale teraz najgorsze co może byc to pokój na Ukrainie, ceny polecą w dół. Zresztą już teraz to widać ceny skaczą z każdą informacją nawet nie potwierdzoną o wstrzymaniu lub kontynuowaniu walk. Wczoraj już sama zapowiedź możliwego porozumienia w piątek doprowadziła popołudniu do dużych spadków, a co będzie jak osiągną porozumienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No najlepiej to by było gdyby ruskie posłali na ukraine kilka głowic, wtedy ceny by napewno wzrosły,bo by znikneła nadwyżka świecącej pszenicy z ukrainy. Od wiosny tylko przez ten konflikt trzyma się cena, ale wszyscy wieszczą że to wyzysk polskich firm skupowych. Żniwa się kończą a zboża zaczynają tanieć i teraz powiedzą co niektórzy że się firmy nie okupiły i próbują wystraszyć rolników. Ale jakby jutro by podpisali pokój to nie jeden pośrednik co kupował w żniwa po ponad 600 po nocach nie będzie spał. Choć nie wierzę że tam do zimy się dogadają więc ceny jakoś powinny się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ceny u mnie na razie bez zmian

..................................................

pszenżyto- 500

jęczmień-500

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No najlepiej to by było gdyby ruskie posłali na ukraine kilka głowic,

Szkoda głowic. Na dzielną armię ukrainską , wystarczy puszka z karbidem lub tortebka po cukrze.

Co do tendencji na rynku zbóż , wiele wyjaśni kampania kukurydziana , ktora ruszy niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj