marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Michalmeer    483

pszenica konsumpcyjna 680 netto z tendencja wzrostową


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Mnie tez 700 netto za pszenice kons. oferowali z odbiorem z gosp. Wlkp

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

potrzebuje namiary na firmę/tuczarnię/paszarnie która by była zainteresowana kupnem pszenżyta powyżej 15% wilgotności. lekko porośnięte. ktoś, coś wie? ja jestem z dolnośląskiego ale odbiorca może być skądkolwiek

 

 

Ja sprzedaje wszystko do Woźniaka w Ząbkowicach. Do porostu 5% nic nie odbijają z ceny. Ogólnie biorą do 20% porostu. Tylko ta wilgotność max 14,5. Ja dosuszam u znajomego i dopiero wywożę. W polu jeszcze 8 ha a codziennie pada więc nie wiem kiedy uda się to zebrać. Pszenżyto stojące a porośnięte już jest w kłosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Moim zdaniem pszenica paszowa będzie tanieć. Drożeć będzie jakościowa - zresztą takie są ostatnie sygnały z giełd. Powód jest prozaiczny - z uwagi na pogodę w europie i stanach szykuje się jej deficyt. W Niemczech padało i pada, południe europy deszcz. Przydało by się jeszcze embargo na dostawy z rosji do europy. Mój odbiorca z tamtego roku sam pytał o jakościową - narazie bez oferty cenowej. Wszystko wskazuje, że z jakościowymi pszenicami mogą być problemy niedoborów. Moja bombona stoi w polu,a końca deszczów nie widać - sam jestem ciekawy czy utrzyma parametry. Jak zbiory w Małopolsce - z tego co od dłuższego czasu obserwuję to pogoda was tam nie rozpieszcza. Co do żyta, to przynajmniej na podkarpaciu wyjątkowym widokiem były żyta, które nie powylegały. Poczekałbym czy, aż taka podaż będzie by za żyto wołali poniżej 500.

Edytowano przez FIWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

orientuje się ktoś może jak rzepak teraz stoi? wiem że to temat o zbożu ale w rzepaku juz prawie miesiąc cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

 

 

Ja sprzedaje wszystko do Woźniaka w Ząbkowicach. Do porostu 5% nic nie odbijają z ceny. Ogólnie biorą do 20% porostu. Tylko ta wilgotność max 14,5. Ja dosuszam u znajomego i dopiero wywożę. W polu jeszcze 8 ha a codziennie pada więc nie wiem kiedy uda się to zebrać. Pszenżyto stojące a porośnięte już jest w kłosach.

 

 

byłem tam ale nie wezmą ze względu na wilgotność. ile cię kosztuje wysuszenie tony? i z jakiego % na jaki % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

a u nas cena przenicy spadła oferują za pszenicę 550 a za pszenżyto 480 brutto a i tak skup watrzymali no i za ca kupić nawizy

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nie tylko w tym ale i wielu innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Moim zdaniem pszenica paszowa będzie tanieć. Drożeć będzie jakościowa - zresztą takie są ostatnie sygnały z giełd. Powód jest prozaiczny - z uwagi na pogodę w europie i stanach szykuje się jej deficyt. W Niemczech padało i pada, południe europy deszcz. Przydało by się jeszcze embargo na dostawy z rosji do europy. Mój odbiorca z tamtego roku sam pytał o jakościową - narazie bez oferty cenowej. Wszystko wskazuje, że z jakościowymi pszenicami mogą być problemy niedoborów. Moja bombona stoi w polu,a końca deszczów nie widać - sam jestem ciekawy czy utrzyma parametry. Jak zbiory w Małopolsce - z tego co od dłuższego czasu obserwuję to pogoda was tam nie rozpieszcza. Co do żyta, to przynajmniej na podkarpaciu wyjątkowym widokiem były żyta, które nie powylegały. Poczekałbym czy, aż taka podaż będzie by za żyto wołali poniżej 500.

 

 

Ja sprzedawałem żyto w Strzyżowie to dostałem 420zł z VATem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 

 

 

Ja sprzedawałem żyto w Strzyżowie to dostałem 420zł z VATem :/

wytlumaczcie mi jaki jest sens produkcji zyta po cenie 420 z vat? Naprawde jeszcze przy tym wychodzicie na plus? Jakos nie moge w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Da sie wyjść, po warunkiem, że jest to "żytko", które samo rosło siłami natury. Bo sypanie i pryskanie przy takich cenach nie bardzo ma sens.

2 lata temu na takiej ekologicznej plantacji miałem 3t/ha , co doliczając dopłaty pozwoliło wyjśc na plus.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U pośrednika pszenica paszowa po 480 zł z vat 7 %. Pszenice przetrszymałem sprzedałem prawie 9 ton a 20 mam zmagazynowane. czekam na lepsza cene. Wszystkie koszty (paliwo,nawoz, opryski, kombajn) pisze sobie do zeszytu. I gdybym chciał wszystko sprzedac po 480 zł to nie byłbym napewno na minusie. Ratuje mnie wydajność. Koszty wyszły mi 1800 zł na ha, wydajnosc pszenicy od 6,5 - 7 ton z ha. liczac te mniejsza wartosc czyli 6,5 t ha dochód - koszty to na czysto wyszło by mi 2370 zł. Wiem o tym ze to jest zaden zysk jesli chodzi o pszenice ale cos zostaje. Kązdemu nie musi zostac bo kazdy ma inne koszty, gleby i w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

 

 

Ja sprzedawałem żyto w Strzyżowie to dostałem 420zł z VATem :/

 

Niki, ja czekam na rozwój wydarzeń. Młyny z mojej okolicy skupu jeszcze nie prowadzą ale o jakościową pytają z niepokojem, a co do cen to nic nie chcą powiedzieć. Jadąc przez okolice Strzyżowa widziałem jedno niewywalone żyto - u mnie w okolicy jest to samo - ustało to co było liche i nie nawożone. Mnie po 2 tygodniach deszczów wywaliło żyto gdzie w kłosie było po 80 - 90 ziaren i połowa plonu leży sobie w polu - kombajn tego nie dał rady zebrać.Przy takiej pogodzie z czego ma się brać dobrej jakości ziarno? Okolice Sanoka - żyta jeszcze stoją w polach ( w zasadzie leżą). Co więcej, u nas w rejonie zanosi się, że będzie 2 dni na dokończenie żniw a potem znów deszcz. Po zachowaniu odbiorców, z którymi rozmawiałem pytając o skup jakościowej i elitarnej widzę, że pszenica jakościowa, o dobrych parametrach będzie w okolicy wyjątkiem. W tym roku przeczekam - na kredycie nie jadę to i nie muszę się śpieszyć. W najgorszym wypadku sprzedam wiosną. Pomogło by embargo na dostawy zbóż z rosji do UE, ale o tym to raczej przy naszych popisdzielcach to możemy pomarzyć, prędzej zdrajcy wesprą zagranicznego producenta.

Proponowałbym wymianę informacji na forum z poszczególnych regionów co do wysokości uzyskanych plonów pszenic jakościowych, trzymających porządne parametry I informacje ile jeszcze pozostało do skoszenia. Ja utknąłem w połowie, a jeszcze z tydzień deszczu i jara pszenica zacznie rosnąć w kłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

U pośrednika pszenica paszowa po 480 zł z vat 7 %. Pszenice przetrszymałem sprzedałem prawie 9 ton a 20 mam zmagazynowane. czekam na lepsza cene. Wszystkie koszty (paliwo,nawoz, opryski, kombajn) pisze sobie do zeszytu. I gdybym chciał wszystko sprzedac po 480 zł to nie byłbym napewno na minusie. Ratuje mnie wydajność. Koszty wyszły mi 1800 zł na ha, wydajnosc pszenicy od 6,5 - 7 ton z ha. liczac te mniejsza wartosc czyli 6,5 t ha dochód - koszty to na czysto wyszło by mi 2370 zł. Wiem o tym ze to jest zaden zysk jesli chodzi o pszenice ale cos zostaje. Kązdemu nie musi zostac bo kazdy ma inne koszty, gleby i w ogole

 

1800 złotych na ha i 7 ton? Albo nie policzyłeś wszystkiego albo te twoje tony są gumowe.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Katastrofalna susza w chińskiej prowincji Liaoning

 

Czytaj więcej na http://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-katastrofalna-susza-w-chinskiej-prowincji-liaoning,nId,1486293#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

I to tyle w temacie zapowiadanych cen. Jeszcze susza w Australii i oficjalne dane o "wymokach" w Europie . Ciekawie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj