marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

BENNY82    242

woj pdlaskie gm Bielsk podlaski "Brzozowski" rzepak 1210 netto Elewar 1294 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

heh znowu to samo co w tamtym roku po ostrych spadkach rzepaku na giełdzie dzisiaj idzie 4Euro w górę - czysta spekulacja. W tamtym roku najlepsze ceny mieli ci co pierwsi i ostatni oddawali rzepak w tym roku zapowiada sie to samo. Na przyszły rok trzeba chociaż z miesiąc przytrzymać i dopiero sprzedawać. Ja połowę oddałem na składowanie, a połowę sprzedałem poniżej 1160 netto. U nas tam gdzie sprzedawałem to nawet nie było wiadomo z jaką ceną wysypywałeś dopiero na następny dzień sie dowiadywałeś na fakturze jaką cenę byli łaskaw dać. Dodajmy do tego jeszcze sporą rozbieżności w zanieczyszczeniach bo tam gdzie odwoziłem na skład miałem 2,1%, a gdzie sprzedawałem to wybadali mi 3% oraz 5,8%!, a rzepak jednakowy czyściutki aż ludzie chodzili oglądać, było wsiąść i odjechać...

 

śmiesznyś, ukraina ma pozwolenie na wywiezenie bez cła 1mln t zboża z rzepakiem.. do bodaczowa już 100 wagonów rzepaku przyjechało, dziwię się optymistom :/

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ja uważam, że zboża w przyszłym roku będą tańsze niż teraz, na surowcach (poza wyjątkami) jest trend spadkowy a umacniający się dolar jeszcze pogłębia spadki, wszystko co mam to sprzedaje prosto z pola

jeśli ktoś myśli, że pisanie o wielkości plonów jakie osiąga ma jakiś wpływ na cenę to .... bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ferma skupująca zboża dla siebie na paszę pod Słupskiem, jęczmień ozimy 500zł + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

śmiesznyś, ukraina ma pozwolenie na wywiezenie bez cła 1mln t zboża z rzepakiem.. do bodaczowa już 100 wagonów rzepaku przyjechało, dziwię się optymistom :/

 

Może wyjaśnisz w którym momencie jest śmiesznie? Zerknij sobie na notowania rzepaku z wczoraj, a skoro u nas na skupie liczą od ceny dnia na Matifie to i była podwyżka przynajmniej w pobliskim skupie. Wiadomo, że na rzepak cen wysokich nie będzie ale nie wydaje mi się aby po żniwach było jeszcze taniej. Firmy skupujące z przetwórcami zawierały kontrakty gdzieś na poziomie 1430 netto i ja osobiście spodziewam się cen w tych okolicach w zimie, no chyba że będzie nieciekawa zima to ceny mogą wzrosnąć inaczej nie będzie cen powyżej 1400 ale dla mnie to i tak lepiej jak oddawać teraz po 1100zł. W tamtym roku tacy jak ty tez marudzili, że będzie tylko taniej, a zaraz po żniwach ceny poszły w górę a wiosną było już 1700, a rzepaku na moje oko było więcej bo skupy nawet wstrzymywały odbiory. Ceny nie spadną w zimie bo za dużo podmiotów by straciło kasę nie po to skupują za bezcen w żniwa aby potem taniej sprzedawać spokojna głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

pszenica puki co gol-pasz golub dobrzyń 660 netto paszowa

cargill czy tam bio eko osnowo 620 netto taka mała rozbieżność .

Dzisiaj idzie pod kosę, potem zapewne cena ostro spadnie

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

U mnie nie chcą nawet pszenicy brać Agro-as nawet nie bierze od tych co mają kontrakty, dopiero po 20 sierpnia a reszta tylko kons.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dziś sprzedawałem pszenicę - 650 plus VAT, północne mazowsze.

Reszta cen - pszenżyto - 550

jęczmień - 500

żyto - 450

rzepak - 1130

 

Ceny netto rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jakby za pszenice płacili 650 netto to nie było by tak źle ale jak zaczną kolejki sie robić to cena z pewnością poleci bo dopiero koszenie pszenic sie zaczyna, choć za konsumpcje pewno chętni będą bo z tym będzie problem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

 

Może wyjaśnisz w którym momencie jest śmiesznie? Zerknij sobie na notowania rzepaku z wczoraj, a skoro u nas na skupie liczą od ceny dnia na Matifie to i była podwyżka przynajmniej w pobliskim skupie. Wiadomo, że na rzepak cen wysokich nie będzie ale nie wydaje mi się aby po żniwach było jeszcze taniej. Firmy skupujące z przetwórcami zawierały kontrakty gdzieś na poziomie 1430 netto i ja osobiście spodziewam się cen w tych okolicach w zimie, no chyba że będzie nieciekawa zima to ceny mogą wzrosnąć inaczej nie będzie cen powyżej 1400 ale dla mnie to i tak lepiej jak oddawać teraz po 1100zł. W tamtym roku tacy jak ty tez marudzili, że będzie tylko taniej, a zaraz po żniwach ceny poszły w górę a wiosną było już 1700, a rzepaku na moje oko było więcej bo skupy nawet wstrzymywały odbiory. Ceny nie spadną w zimie bo za dużo podmiotów by straciło kasę nie po to skupują za bezcen w żniwa aby potem taniej sprzedawać spokojna głowa.

 

to nie temat do takowych dyskusji, tacy jak ja marudzą bo muszą rzepak sprzedać prosto z pola, ale ja dopiero 3ci rok w tym siedzę, może za parę lat będę innym cwaniakiem.. Ja Ci tylko tak napisałem, żebyś się nie rozczarował jak nie złapie tych zadawalających Cię 1400zł netto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Czy ktoś z was wie co się dzieje na Węgrzech, Słowacji i w Czechach. Od Niedzieli padał tam deszcz i niewykluczone że bedzie tam sporo paszówki. Może pogoda opóźni ich żniwa i nie bedzie w najbliższym czasie nadmiernej podaży pszenicy.....


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A u Ciebie nie pada ?,też będziesz miał paszówkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jaka jest idealna pogoda zeby pszenica miala dobre parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W powiecie pilskim znalezienie pszenicy konsumpcyjnej graniczy z cudem jak narazie. Co przywożą to paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferma skupująca zboża dla siebie na paszę pod Słupskiem, jęczmień ozimy 500zł + Vat

 

 

która ferma? wielogłowy? biorą coś jeszcze? może jakies straczkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Maciek, to u kurzaja w luleminie, a strączkowe w zeszłym roku brał to w tym pewnie też, musisz zadzwonić i zapytać, a dużo masz strączkowych?

tel. 59 846 25 60 tam powinni ci powiedzieć czy biorą i po ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Dzisiaj był facet po grykę to mówił , że wraca z pszenicą z Węgier . Dużo transportów sprowadzają do nas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszenica Paszowa - 550 zł brutto (7%vat)

Łukowa okolice Biłgoraja woj lubelskie.

 

Nie dadzą polskiemu rolnikowi zarobić chociaż troche. Znajdą za granicą jeszcze tansze zboże i sprowadzaja do Polski a ty sie martw i sprzedawaj po 500 zł. Ja może troche zmagazynuje ale wszystkiego nie dam rady zmagazynowac poniewaz musze zostawic miejsce na gryke i Łubin zołty.

 

Powinno być tak: Jak zboże tanieje to razem z nim powinno tanieć paliwo, nawozy, opryski itp. zeby to w miare jakos wyglądało ale co... mówić sobie mogę. I tak nie bedzie tak jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nawozy i środki nie stanieją póki będzie na nie duży popyt, a niestety większość rolników ma zakodowane uzyskiwac tylko jak najwyższy plon wiec ładują środków ile wlezie czasem bez ekonomicznego uzasadnienia aby tylko dużo nakosić. Myślisz, że przy tak niskich cenach i nadprodukcji większość rolników zmniejszy zużycie nawozów kosztem zmniejszenia plonu ale i poniesionych nakładów? To powiem Ci że tak nie będzie, taka mentalność rolników i wszyscy to wykorzystują. Oczywiście to, że część polskich rolników by tak zrobiła nic nie da bo w innych krajach musiało by to samo się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Źle myślisz. Jak będzie tanie zboże to nie dadzą PiK pod oziminy. O takich rzeczach jak wapnowanie to teź trzeba zapomnieć. Tylko Ci którzy mają produkcję zwierzęcą wywiozą obornik i gnojowicę bo trzeba to gdzieś wsadzić. Cena żyta 430 netto.-wschodnie podlasie. Trzeba przechowywać. Na razie tragedii nie ma. Cyrk może być w październiku jak zaczną się żniwa mokrej QQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

co do qq to u nas gdzie ktoś sial późno to qq jest bardzo słaba wręcz kiepska u reszty podobnie więc nie ma co się spodziewać w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj