marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Zombi330    49

knoro93 a ty te nawozy to dostajesz za darmo, że tak dajesz ile wlezie bo ja to nawóz kupuje a w ogóle to powinno się nie na ślepo dawć tylko najpierw zbadać zawaratość składników w glebie ale nie znam nikogo kto to robi - zacofanie totalne albo bieda nie wiem może jedno i drugie. Na zach. to jeżdzą po wsiach i takie badania z gosze robią a u nas wielkie ceregiele tylko pieprzenie o pomocy dla rolników ale w mniemaniu władzy rolnik to obszarnik a reszta do zaorania

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jeśli bez straty dla plonu możesz zaoszczędzić kilka kilo nawozu, to gdzie tu brak sensu ? Piszę o tym, że przyoranie słomy potraktowanej mocznikiem daje dodatkowe składniki do gleby. Dzięki temu mogę dać ciut mniejszą dawkę NPK, nie tracąc na plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Tak to wygląda wg. KWS

Zagospodarowanie resztek pożniwnych

 

 

Słoma jest podstawowym nawozem organicznym w gospodarstwach bezinwentarzowych. Jej plon wynosi od 4 do 7 t/ha. Z dawką słomy 5 t/ha dostarcza się do gleby następujące ilości makro- i mikroelementów:

  • N – 20-35 kg
  • P2O5 – 10-15 kg
  • K2O – 60-110 kg
  • MgO – 6-10 kg
  • CaO – 11-20 kg
  • S – 5-8 kg
  • B – około 25 g
  • Cu – około 15 g
  • Mn – około 150 g
  • Mo – około 2 g
  • Zn – około 200 g
  • Co – około 0,5 g

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Koledzy jąką dawkę tego mocznika na słome i w jakim okresie stosujecie ten zabieg? przed orką czy zaraz po skoszeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Idź z tym pytaniem do działu "uprawy", bo nas admin zabanuje za nie trzymanie się tematu - to jest temat o "cenach"

 

A co do sytuacji na Ukrainie - nie jest tam ciekawie, według moich informacji jest tam na 1/3 kraju regularna wojna domowa. Ciekawe, jak się to przełoży na ceny zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dssn    0

ceny jednak wcale nie muszą pikować tak bardzo w dół bo widać dziwne "felietony" na różnych portalach jak 'portal spożywczy' czy 'agrobiznes' "podpowiadające" i "zachęcające" do kontraktowania bo cena jest teraz "rewelacyjna" i podaje się cenę jakiej rynek od 4 lat nie widział :) (np. jęczmień po 580 a obok w tabelce oferta po 750)

Sami nie wiedzą co będzie i pewnie nikt jeszcze nie wie. Spekulacje spekulacje

 

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2014/06/24/coraz-mniej-zboza-na-krajowym-rynku-zyta-juz-nie-ma/

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2014/06/24/sytuacja-na-rynku-zboz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Kontrakty to powinno podpisywac się w lutym jak cena rzepaku i pszenicy była dobra teraz to powinni zostać tylko ci co mają gdzie przechować i mogą czekać aż sianie paniki i spekulacje sie skończą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Ostatnio troche jeśdziłem po lubelskim, śeiętokrzyskim i mazowieckim i dobrych pszenic wcale nie ma tak dużo. Zasadniczo we wszystkich przypadkach jest susza i zaczyna sie dojrzewanie. Tam gdzie były niedociągnięcia w ochronie i nawożeniu jest słabo. Jarki są raczej marne również


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

W lubelskim słabe zboże ? chyba na północy województwa na południu powiat hrubieszowski zamojski tomaszowski rzepaki i pszenicę wyglądają wspaniale lepiej niż przed rokiem , zanosi się na rekordowe zbiory , znów pośrednicy będą mieli pretekst do niskich cen płodów rolnych. Ale jest coś na rzeczy bo nawozy mocno poleciały w dół i przedstawiciele dzwonią żeby zamawiać czują że jak pszenica będzie poniżej 600zł a rzepak poniżej 1200 to nikt nie kupi ze względu na niską opłacalność .


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez twierdze ze wcale nie koniecznie bedzie taki urodzja jak zakładano. U mnie juz na górkach pszenica poleciała ( biała) Dzis dopiero kokretnie pada od pewnei miesaca tylko kilka razy pokropiło. Wygladało ładnie ale plonu nie spodziewam sie takiego jak w ubiegłym roku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie jest cena na rzepak obecnie 1350 netto i chyba podpisze kontrakt jak by nie patrzyć w żniwa rzepakowe napewno cena spadnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

gdzie masz taka cene ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

cena żyta w żniwa 480 zł jęczmienia ozimego 570!!! dzisiaj przed momentem dzwoniłem . Szok przeżyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli bez straty dla plonu możesz zaoszczędzić kilka kilo nawozu, to gdzie tu brak sensu ? Piszę o tym, że przyoranie słomy potraktowanej mocznikiem daje dodatkowe składniki do gleby. Dzięki temu mogę dać ciut mniejszą dawkę NPK, nie tracąc na plonie.

I ja o tym mówie że kazda inwestycja tak jak danie mocznika na słome przyniesie dodatkowe korzyści dlatego nie trzeba na takich rzeczach oszczedzac.

Do twojego przedmówcy nie daje ile wlezie a daje racjonalnie z tym że nie oszczedzam np jak jest niska cena zboża to dam 50 kg mniej polifoski żeby zaoszczedzić te 100 zł bo niska cena zboża. Badanie gleby to inna sprawa bardzo ważna w celu stosowania racjonalnego nawożenia. Osobiście jeszcze tego nie stosuje ale zamierzam to powoli wprowadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

W lubelskim słabe zboże ? chyba na północy województwa na południu powiat hrubieszowski zamojski tomaszowski rzepaki i pszenicę wyglądają wspaniale lepiej niż przed rokiem , zanosi się na rekordowe zbiory , znów pośrednicy będą mieli pretekst do niskich cen płodów rolnych. Ale jest coś na rzeczy bo nawozy mocno poleciały w dół i przedstawiciele dzwonią żeby zamawiać czują że jak pszenica będzie poniżej 600zł a rzepak poniżej 1200 to nikt nie kupi ze względu na niską opłacalność .

Wiem że w tym rejonie jest dobrze bo mam tam gospodarstwo ;-). Nie ma sie co chwalić ze będą rekordy bo pośrednicy też tu zaglądają!

Co do tego rejonu masz racje ale od Zamościa w stronę Krasnystaw i dalej na Lublin jest już słabo.

Podkarpacie za wyjątkiem okolic Jarosławia, Radymna tez marnie. Świetokrzyskie suche jedynie na mocniejszych ziemiach koło Opatowa jest jako tako.

Jeśli nawet teraz zacznie padać to w wielu przypadkach już niewiele pomoże.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

ale jaja,oglądam sobie agrobiznes,pszenica z nowych zbiorow 500-560,kpina,i bezczenie mowią ze sporo rolnikow będzie musiało przywiezsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sława wielkopolska .. rzepak do szamotuł idzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

każdą ilość biorą???

jak dzwoniłem na początku czerwca to min 50 ton... więc temat odpuściłem i podpisałem w Chemirolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no chyba tak w zeszłym roku chyba od 10 ton były kontrakty .. a po ile w chemirolu ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

ja kontraktowałem ponad 2 tyg temu po 1315zł...

była tendencja malejaca, kazdego dnia 5zł w dół począwszy od 1350zł...

więc podpisałem połowę zbiorów...

na dzien dzisiejszy 1320zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja jutro chyba pojade i podpisze .. znajac życie w żniwa poleci na dół


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to jeszcze w ogóle ktoś kontrakty robi z ceną o tej porze? U nas co najwyżej z ceną dnia w żniwa można zrobić kontrakt..., ja połowę odwożę na składowanie opłat nie pobierają żadnych pod warunkiem, że im to potem sprzedam i moge trzymać do wiosny. Ale gdybym miał możliwość zagwarantować sobie cene 1320 (rozumie netto?) to bym się raczej skusił. Bo jak będą takie obniżki jak w tamtym roku w żniwa to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj