marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

icek1    179

wróciłem właśnie z młyna niestety ceny spadły i mówią że spadki dalej sprzedawać czy nie sprzedawać i bądź madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

patrząc teraz na giełdy to cena  w najbliższym czasie poleci to chyba najgorszy czas na sprzedaż  bez paniki


Wszyscy tak narzekają rok temu o tej porze była cena 710,teraz 700 ,więc podobnie .

Rok temu też nic nie wróżyło że będzie lepiej ,jeszcze wszystko morze się zdażyć ,oby w Ameryce wystąpiły silne mrozy ,tak jak rok temu ,to sie trend zmieni

 

nie życz drugiemu co tobie niemiłe kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

wróciłem właśnie z młyna niestety ceny spadły i mówią że spadki dalej sprzedawać czy nie sprzedawać i bądź madry

 

prosta odpowiedź - jak Ci trzeba w grudniu, czy też w pierwszych tygodniach stycznia kase na jakiś kredyt czy chociazby na życie, bo się kończy - to sprzedawaj, ja ostatnio prawie 1/3 puściłem po 640netto, bo właśnie kasa potrzebna na funkcjonowanie.. a reszta? no mam nadzieję, że w styczniu podskoczyłoby u mnie w okolicę 700netto, to albo wszystko bym wypchnął, albo kolejną część, zależy jakie będą głosy ze świata.. ale z tego co się słyszę, to są duże zapasy, chiny ponoć ograniczają zasiewy bo aż tyle mają.... w zeszłym roku też czekałem, w styczniu mogłem puścić po 670netto odbiór z domu, czekałem.. czekałem.. jeden raport, drugi... sprzedałem w maju większą część po 600netto, troszkę po 650netto... szkoda teraz byłoby sprzedać w styczniu a pozniej jakby miala być lepsza cena, ale tego nie przewidzisz!

 

ja w przyszłym roku liczę, że może będzie dobra cena na rzepak, bo rzepaki liche i mało posiane.. jakby zima była łaskawa to może i z tego lichego coś by było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

                       Arkadia:            sailor:

białko                 13,5                  13,3

gluten                 29,7                  28,7

wyrównanie         92                     95,9

l opadania            399                  391

 

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda  w innym skupie to z łaska 610 netto...

jaka cena Cie interesuje, jaka ilość i czy masz możliwość załadowania tira?

prosta odpowiedź - jak Ci trzeba w grudniu, czy też w pierwszych tygodniach stycznia kase na jakiś kredyt czy chociazby na życie, bo się kończy - to sprzedawaj, ja ostatnio prawie 1/3 puściłem po 640netto, bo właśnie kasa potrzebna na funkcjonowanie.. a reszta? no mam nadzieję, że w styczniu podskoczyłoby u mnie w okolicę 700netto, to albo wszystko bym wypchnął, albo kolejną część, zależy jakie będą głosy ze świata.. ale z tego co się słyszę, to są duże zapasy, chiny ponoć ograniczają zasiewy bo aż tyle mają.... w zeszłym roku też czekałem, w styczniu mogłem puścić po 670netto odbiór z domu, czekałem.. czekałem.. jeden raport, drugi... sprzedałem w maju większą część po 600netto, troszkę po 650netto... szkoda teraz byłoby sprzedać w styczniu a pozniej jakby miala być lepsza cena, ale tego nie przewidzisz!

 

ja w przyszłym roku liczę, że może będzie dobra cena na rzepak, bo rzepaki liche i mało posiane.. jakby zima była łaskawa to może i z tego lichego coś by było..

rzepaku więcej w europie zasiane, cena ropy spada, z drugiej strony na UA jest gorzej jak u nas. Teoretycznie powinno być drożej ale ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej, w 08 Gru 2015 - 12:54, powiedział:snapback.png

                       Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda  w innym skupie to z łaska 610 netto...

jaka cena Cie interesuje, jaka ilość i czy masz możliwość załadowania tira?

 

 

mam tego 60-70t oczywiście TIRy mogę załadować, a cene zaproponuj 

 

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak to prawda zaczynają mi nerwy puszczać i sprzedaje /kilka transportów już poszło/ bardziej się boję że cena będzie miała już tylko jeden kierunek, mam też nauczkę z zeszłego roku gdzie część zbiorów mi zostało w magazynie bo się przeliczyłem z cena i później nie było już sęsu sprzedawać za tak niską cenę. Oczywiście każdy robi jak uważa ja piszę tylko o swoich przemyśleniach- u mnie 50% zbóż już sprzedane i wywiezione

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wie ktoś czy jest jakiś kupiec na pszenżyto na podkarpaciu? I po ile mniej więcej teraz chodzi.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

bez kitu :) bo oni proponują gotówkę tzn zapłacą za 20 ton i to bez vatu a reszta pojedzie i bedziesz czekał na obnizki a pozniej jeszcze dłużej czasu na reszte pieniedzy. Osobiscie NIE POLECAM tego ws trade nigdy wiecej z nimi nie zahandluje. wole na normalny przelew z normalna umową i zaufana firma. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda zaczynają mi nerwy puszczać i sprzedaje /kilka transportów już poszło/ bardziej się boję że cena będzie miała już tylko jeden kierunek, mam też nauczkę z zeszłego roku gdzie część zbiorów mi zostało w magazynie bo się przeliczyłem z cena i później nie było już sęsu sprzedawać za tak niską cenę. Oczywiście każdy robi jak uważa ja piszę tylko o swoich przemyśleniach- u mnie 50% zbóż już sprzedane i wywiezione

 

Heh u mnie sprzedane 95% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja z WS-TRADE handlowałem kilka lat i nigdy nie miałem problemu,chodzi mi o cenę bo podają że owsa brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj