marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

master20002    228

Ale na dole strony cena pszenżyta... Chyba będę milionerem.

 

Ale ja nie o tym. Chciałem przestrzec kolegów i koleżanki z podkarpacia i okolic przed firmą New Food Inn która jesienią w tamtym roku przejęła elewator w Sieniawie. Nie dość, że cena nędzna i z łaską to jeszcze nie płacą, a po kilku telefonach dowiedziałem się, że...nie wiedzą kiedy mi zapłacą...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja w lubelskim dostałem nawet 640 netto za pszenicę, i myślę, że mogę być zadowolony jak na tą chwilę.. zobaczymy czy później będę żałował że sprzedałem, czy że nie sprzedałem więcej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A jak płaci Tarnogród?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

ale zapłacili tyle za białko 16% to jak dla mnie słabo. Zadzwoniłem z ciekawości ile za białko 12,5% to powiedzieli 630zł ale jak tu forumowicze piszą że Kapka ma wysokie wymagania więc i tak bym mu nie sprzedał.  bo za takie białko to dziś moge 640 plus vat ode mnie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale zapłacili...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

nie no to trzeba tego zapytać co im sprzedawał ale wierzę że zapłacili albo zapłacą :) nie każdy ma to szczęscie tak jak pisałeś że sprzedaje i spi spokojnie :) do mnie dzwonią i pytają dają czasem 5zł więcej i niektórzy nawet za gotówkę ale ja mam już swojego odbiorcę "ulubionego" który wiem że mi zapłaci i wróci po kolejne zboża... współczuję tym co nerwy stracili z jakimiś przekretami.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

u KAPKI 14+białka i 30+glutenu niby ma iść po 660netto chyba że znajdzie w czymś innym jakieś braki to wtedy cena do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

coś złego dzieje sie na giełdach na cbot pszenica leci na łeb na szyję chyba nie ma co liczyć na przyzwoite ceny w nowym roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

pszenica konsumpcyjna 630 netto, małopolska

 


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pszenica 12,5 białko 710 na gospodarstwie Pomorskie

 

u nas nie do ogarnięcia chyba że brutto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pszenica paszowa 640 brutto to max, a konsumpcyjna 660 brutto max. Okolice Zamościa i Tomaszowa Lub. takie ceny można dostać 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Śmiali sie jak mówiłem że w marcu podpisywałem kontrakt na całą pszenice po 760netto prosto z pola,"będzie droższa" mówili. Czas pokazał..... wygrałem :P  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

myślę żeby doszła do 700 netto to będzie dobrze


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

haha lubię te teorię kontrakt podpisałeś, ale tyle nikt nie zapłacił

kolega icek 1 miał w ogóle kiedyś podpisany kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Zapłacili zapłacili, a dokładnie Elew,Jabłowo  :D . Jak by nie zapłacili to nikt by z nimi nie handlował a nie pierwszy rok z nimi kontraktuje, widze że nie ma kolega pojęcia o tego typu transakcjach a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na rzepak zapewne też w marcu kontrakt podpisywałeś, może też się pochwalisz po ile...ale wątpię czy się przyznasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

No musze sie przyznać że na rzepaku straciłem bo po 1400netto z odbiorem z pola podpisałem (Ampol-Merol).  ;) pierwszy raz rzepak miałem a kierowałem sie historią ze żniw rok wcześniej gdzie z pola sąsiedzi sprzedawali po 1200... Także wydawała mi się cena zadowalająca :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj