marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

andrzej1988    293

tak w Tarnogrodzie białko-16.2 gluten-36.4 wyr-94 gęs-73 i troche z wysokie opadanie 466 ale poszła po cenie max.

 

KAPKA jest strasznie wymagający. Sam czasami nie wie czego chce. Ile znam ludzi co kapka nie wział od nich pszenicy nawet po minimalnej cenie a Młyn Gospodarczy w Zagumniu koło Biłgoraja z pocałowaniem reki i to jako konsumpcja, albo od zwykłego rolnika nie kupi tylko ten zwykły rolnik sprzedaje w cenie paszówki do pewnego dużego rolnika który rowniez prowadzi skup i ta pszenicy jedzie do kapki i bez problemu przyjmują od tego wielkiego gospodarza. Oszust na oszuscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

KAPKA jest strasznie wymagający. Sam czasami nie wie czego chce. Ile znam ludzi co kapka nie wział od nich pszenicy nawet po minimalnej cenie a Młyn Gospodarczy w Zagumniu koło Biłgoraja z pocałowaniem reki i to jako konsumpcja, albo od zwykłego rolnika nie kupi tylko ten zwykły rolnik sprzedaje w cenie paszówki do pewnego dużego rolnika który rowniez prowadzi skup i ta pszenicy jedzie do kapki i bez problemu przyjmują od tego wielkiego gospodarza. Oszust na oszuscie.

 

Tym bardziej się dziwie osobom, które mają powyżej 20 ton czegokolwiek że chcą wozić na skupy a później te skupy sprzedają większym graczom i na tym zarabiają. Dodam że tu skupy zazwyczaj prowadza rolnicy tacy jak my i na nas kase trzepią. Kiedyś sam tak sprzedawałem ale poszedłem po rozum do głowy i sprzedaję bezpośrednio ode mnie z gospodarstwa zazwyczaj po cenie lepszej średnio o jakieś 20-30zł niż mi okoliczne skupy dają :/ Wiadomo, że jak zostanie gdzieś na koniec 10 czy 15 ton to trzeba i tam pojechać ale to już ostateczność. Wkurza mnie to że kolesie ze skupów kreują się na wielkich biznesmenów i wszystko im nie pasuje a cenę dają na odwal się. 

 

Ostatnio nawet miałem ciekawą sytuację jak pytałem o ceny firmę której stale sprzedaję i przy okazji popytałem w jakich cenach kupują np. u nas w okręgu wschodnim i wyszło że ze mój okoliczny skup sako sprzedał im pszenicę paszową po 630zł netto chyba ze 150 ton a w tym samym czasie jak dzwoniłem do sako to chcieli mi dać 650zł brutto czyli gdzies 605zł netto. Złodziejstwo i tyle w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

wiem wiem widze tam czasami samochody z pszenicą od pana P...... z Łukowej i jest to pszenica od rolników z mojej wioski kupiona po 550 brutto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wiem wiem widze tam czasami samochody z pszenicą od pana P...... z Łukowej i jest to pszenica od rolników z mojej wioski kupiona po 550 brutto.

 

dokładnie o tym samym panu mam  na mysli. Wiemy o kogo chodzi a po nazwiskach juz nie bedziemy mowic. Wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi. A cena dalej jest tam 550 brutto. Cena najmniejsza w lubelszczyznie chyba i w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

dokładnie o tym samym panu mam  na mysli. Wiemy o kogo chodzi a po nazwiskach juz nie bedziemy mowic. Wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi. A cena dalej jest tam 550 brutto. Cena najmniejsza w lubelszczyznie chyba i w całej Polsce

 

Pekala dalej 550 brutto płaci??? to jakieś przegiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no tak płaci niestety. W innych rejonach lubelszczyzny juz nie mowie o połnocy Polski bo tam sa duzo wieksze ceny ale tutaj w lebelskim ceny paszówki są ponad 600 zł brutto 620 brutto, chyba tylko u Pana P jest cena 550 zł brutto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

no tak płaci niestety. W innych rejonach lubelszczyzny juz nie mowie o połnocy Polski bo tam sa duzo wieksze ceny ale tutaj w lebelskim ceny paszówki są ponad 600 zł brutto 620 brutto, chyba tylko u Pana P jest cena 550 zł brutto!

 

no to niezły typ taki pieniądz płacić... Andrzej to powiem Ci że jak ja teraz sprzedaje po 630 netto to jak bym miał swój samochód to mógłbym kupować w rejonach Pękały powiedzmy po 600 netto i sprzedawać do swojego odbiorcy i  jeszcze dobrą kasę bym na tym zarabiał... teraz widać jak działają tacy lokalni "kupcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

rzepak dzisiaj skoczył o 5E w górę, pszenica też drgnęła na giełdzie zobaczymy co z tego będzie, z rzepakiem jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

ja mam 630zł netto. i kasa za dwa tygodnie. ale więcej niż 40-50 ton nie sprzedam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Miechów - małopolskie. ceny ode mnie z domu. 

 

Pszenica konsumpcyjna (12,5 białko) - 650zł netto

pszenica paszowa - 630 netto

kukurydza - 655zł netto

rzepak - 1630zł netto

 

PS przestrzegam przed panem Mariuszem S. i jego bratem Krzysztofem S. z jędrzejowa lub młodzaw dużych, którzy jeżdzą w mojej okolicy i kupują wsdzystko co leci zachęcając gotówką ale jak się okazuje płaca tylko 80% a resztę po zbyciu ich towaru i kontakt się urywa. Żadnej umowy nie chca pisać ani nic. Z tego co czytam to nie jestem pierwszy który o nich wspomina. Oni są słynni bo i nawet ludzie którym sprzedaję o nich słyszeli. Ktoś miał z nimi przyjemność handlowania?

Edytowano przez kumpel25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

650zł netto za paszówkę tam można dostac? :) to lepiej niż u mnie (630zł netto) no chyba że podałeś ceny konsumpcji to wtedy już tak bardziej normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

620 / t    netto     pszenica paszowa- lubelskie.

 

kto tyle Ci płaci? powiedz im że więcej u nas można dostać. ja dzisiaj 30 ton za 630/t netto sprzedałem lubelskie

Edytowano przez eheskey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

To tez o tym pisalem chyba firma Agros lub Pustelnik chyba chodzi o tych samych ogłaszają się ze skupia zboże

Tel 609576535 kawał dziada i naciagacza liczy po swojemu ładnie gada przed załadunkiem... Szkoda gadac nie dajcie się oszukać

 

dokładnie ten sam. Znany jest dosyć dobrze. FHU AGROS czy jakoś tak. Jezdzi i zachęca że gotówkę płaci bo inaczej już mu nikt nie chce sprzedać. Ja tam wole sprzedać sprawdzonej rzetelnej firmie na przelew niż takiemu pajacowi co obiecuje gotówkę a później znika. Widocznie ma coś na sumieniu kretyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

kto tyle Ci płaci? powiedz im że więcej u nas można dostać. ja dzisiaj 30 ton za 630/t netto sprzedałem lubelskie

 

to ty podaj namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj