marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Kaszlak79    749

najpierw podrośnij potem się wypowiadaj zapisz sobie ze najdalej do końca roku będą ceny takie jak mówie 

Wydaje mi się że nie muszę, mam 192cm wzrostu ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

najpierw podrośnij potem się wypowiadaj zapisz sobie ze najdalej do końca roku będą ceny takie jak mówie 

 

Patrz zeby twoj drob do konca roku nie potaniał o kilkadziesiat procent. Co roku pojawia sie taki szczekacz jak ty a pozniej ...... znika. Pszenzyto po 350, a pszenica z Ukrainy w maju 2015 po 250..... Buahahaha. Nie wiem co ty palisz, ale odstaw to, a może za dużo nawdychałeś sie odoru z kurnika? Marzenia cen zboz paszowych pozostaw w swojej głowie.

 

PS Gdzie sa administratorzy? Za takie dyrdymały powyzszy osobnik powinien zostac ostudzony.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Gdyby z ukrainy pszenica szła po 250 to u nas nikt by więcej nie dał niż 400. Także ta z ukrainy pewnie po 550 była i z transportem to już nie wszędzie ją opłacało się wieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U nas jesli nie popada a w prognozie długoterminowej brak opadów i cały czas mamy 30-37st to w ogóle nie bedzie kukurydzy !!!!!!!!!!! Juz dzwonia do mnie klienci ze chyba trzeba bedzie kosicna kisoznke to co jest bo za 2 tygodnie to cała uschnie. A kolba to jest tylko wizualnie w srodku praktycznie pusto :(

 

Nie pamietam takiej suszy jak gospodarze :( Całe żniwa poleciały bez kropli deszczu to jedyny plus.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a pszenica ktora ma 13,2 bialka to duzo bo konsumpcja mi powiedzieli na skupie lokalnym a to dobra konsumpcja jest 13,2  bialka od ilu jest konsupcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po 250? A moze za darmo ukraina oddaje, bo oni przecież I klasa ziemie i moga oddawać 2x taniej, bo przecież oni to durni są! Zadziwiasz mnie, jeszcze raz napisze; chlopie bardzo naiwny jestes jeśli wierzysz w to co piszesz, albo wierzysz ze ktoś uwierzy. Legenda ukrainy nigdy nie zniknie. Nie pisz nic wiecej bo jak ludzie czytają twoje fantazje to ze smiechu ze stolkow spadają

Akurat wczoraj Ukrainiec brał od kumpla prasę kostkę, spytałem się o cenę mleka - 33gr w przeliczeniu na naszą walutę, to jest inny świat, my jesteśmy 20 lat za Niemcami a Ukraina za nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3309

Skończcie z tą Ukrainą . Rok w rok to samo o wagonach pszenicy z Ukrainy a jak spojrzeć na wyniki eksport /import to okazuje się że więcej ściągamy z małej Słowacji niż z Ukrainy . Eksportujemy 5,88 mln ton a eksportujemy nie całe 0,5 mln z różnych kierunków . Ukraina jako tako ma znaczenie w rynku światowym ale co do Polski to jest tylko wielkim straszakiem a nie realnym zagrożeniem . Ceny  za surowce są tam niższe niż w Polsce ale nie na tyle by opłacało się importować bo w Polsce są także niższe względem innych krajów Europy więc jeśli ktoś nawet zdecyduje się na rynek z tamtego kierunku to docelowo towar nie ląduje w Polsce tylko tam gdzie jest najdrożej . Mamy za niskie ceny by komukolwiek opłacało się ściągać tu zboże . No ale zawsze znajdzie się ktoś kto powtarza te bajki bo kurom , świniom ..... jeść trzeba dać . Z drugiej strony skoro na Ukrainie jest tak tanio to dlaczego Ukraińcy wywożą z Polski żywność i to nie na zasadzie zrobienia zwykłych zakupów tylko ładują całe wózki np. parówek, serów, warzyw itd. wiozą do siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9108

Lubelskie:

Witron Udrycze - pszenica ogólnoużytkowa 520 brutto, 3-4 ciągniki w kolejce.

Solarski Kraśniczyn 550 brutto konsumpcyjna min 12,5 białka, zero ludzi na placu

PZZ Skierbieszów - wstrzymał skup.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

a pszenica ktora ma 13,2 bialka to duzo bo konsumpcja mi powiedzieli na skupie lokalnym a to dobra konsumpcja jest 13,2  bialka od ilu jest konsupcja ?

 

od 12% białka, min 26% glutenu, liczba opadania min. 220 sek.

 

Aktualne ceny netto skupu zbóż paszowych w Fermy Drobiu Woźniak http://fdw.pl/skup-zboz/

 

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy, mam cene 610 brutto na jeczmien, jeden transport juz sprzedalem i nie wiem co z reszta? Bedzie lepsza cena niz te 610, czy raczej sie nie zapowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Jak masz możliwości i kasa nie jest ci potrzebna natychmiast to trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

od 12% białka, min 26% glutenu, liczba opadania min. 220 sek.

 

Aktualne ceny netto skupu zbóż paszowych w Fermy Drobiu Woźniak http://fdw.pl/skup-zboz/

 

ok dzieki za info a jak niektore firmy podaja np wieksze wartosci ze potrzeba tzn ze kombinuja chca skupic konsumpcje jako paszowke bo w tamtym roku musialo byc glutenu minimum 28 i 2 transporty nam wytrzymaly a reszta poszla na paszowke . a mozesz podac jeszcze raz te ceny od ferm wozniaka bo tu sie nie wyswietla a te fermy wozniak to pewna firma jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Lubelskie:

Witron Udrycze - pszenica ogólnoużytkowa 520 brutto, 3-4 ciągniki w kolejce.

Solarski Kraśniczyn 550 brutto konsumpcyjna min 12,5 białka, zero ludzi na placu

PZZ Skierbieszów - wstrzymał skup.

 

550 brutto za konsumpcje?? u mnie paszówka po 550 brutto tez lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Współczuje takich cen. Sprzedawanie poniżej 600 netto paszówki to rozboj w bialy dzien. płd Wlkp 620 netto paszowka, fermy wozniak rowniez, borowski 610

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

płock 660 brutto paszówka, 680 konsumpcja tylko że już jeden osobnik skupuje pszenice. zajeba....i są zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj