marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

skywalker89    824

Fitochem Pakość ceny z wczoraj jęczmień biorą cena nie wiadoma bo nie ustalili,pszenica paszowa 620+vat,rzepak 1620+vat

 

rzepak to chyba 1520+vat, bo chyba nawet na północy nie ma takich cen póki co... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

elewarr krupiec dzisiaj sprzedany rzepak 1530 netto, jedna najlepszych cen w rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak podajecie ceny rzepaku tylko ze potracenia sa za wilgotnosc  i zanieczyszczenia u ans sprzedalismy cena wyjsciowa byla 1500 netto a wilgotnosci mial 11 - 12 i zaineczysczenia w normie prawie jedna przyczepa brudniejsza byla to wyszedl srednio 1380 netto a cielismy mokry bo burze nadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja sprzedawałem to cena wyjściowa była 1510 netto, a po potrąceniach wyszło 1517zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jakim cudem ? a powiedzcie mi jak to wyglada jak np ktos ma rzepak 12 % wilgotnosci i jakby chcial go najpierw gdzies wysuszyc i dopiero zawiesc na skup to duzo lepiej wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Zależy ile by go wyszło suszenie ;) Ale biorąc pod uwage że trzeba by go było gdzieś wieźć, czekać to chyba lepiej sprzedać od razu i nie tracic czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

grego- machnąłeś się w cenie wyjściowej rzepaku, a gdzie sprzedawałeś rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ale tu są ceny zbóż a nie rzepaku :P do tego oddzielny temat, lepiej pisać tam bo ktoś może nie znaleźć itp. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Zależy ile by go wyszło suszenie ;) Ale biorąc pod uwage że trzeba by go było gdzieś wieźć, czekać to chyba lepiej sprzedać od razu i nie tracic czasu.

 

no tak jak mi wyszlo te 1390 zl tona i mialem 11 12 % wilgotnosci to jak biora 7 zl suszenie tonoprocent to zalozmy ze 12 procent ma to suszenie 3 % to wychodzi 21 zł i masy 3 no moze 3,5 procenta odchodzi bo tak licza to hyba lepiej bym duzo wyszedl a do suszenia niedaleko mialbym bo jakies 5 km dobrze licze niech sie ktos wypowie ? i ma ktos moze dostaep do tej tabeli wyliczen ceny rzepaku to dajcie link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nic się nie machnąłem za rzepak poniżej 9% wilgotności dopłacają do ceny wyjściowej, a powyżej 9% rzecz jasna ujmują i tak w moim wypadku przy 8% miałem dopłatę 7,5zł do tony, kolega za 6 z czymś miał 15 zł więcej doliczone. Śmiesznie to na fakturze wygląda po opis jest jako potrącenie :D . Sprzedawałem w Pzz Kluczbork tylko kolejki masakryczne ale nie takie jak w tamtym roku bo rzepaku mniej choć nie brakuje fantastów co po 4-5t kosili ale jak tak się pogada z normalnymi ludźmi to max 3,5t. Ja jeszcze wszystkiego nie odwiozłem więc nie stwierdze dokładnie ale też gdzieś koło tego będzie.

Wacham się tylko czy odwozić na skład czy sprzedawać...bo cena przyzwoita, a potem różnie może być. Jakby teraz płacili 1300 czy mniej to bym się nie wachał ale teraz płacą lepiej jak w zimie

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

grego- AgroAs lepiej płaci, ale jaka cena wyjsciowa to nie wiem , ja mam na rękę 1550zł netto przy 2% zanieczyszczeń  a cena ponoć ma tendencje zwyżkowe. Zresztą lepiej teraz sprzedać ,bo potem nie wiadomo jak ta cena się utrzyma .Natomiast pszenica to cena nijaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A pod Lubellą kolejka ciążarówek z pszenicą ze Słowacji , to pewnie bądzie "drożeć" - i jeden rolnik na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

ja wczoraj sprzedałem pszenicę po 550 a jeździ ciągnik za ciagnikiem od rana to pewnie ponad 60 przyczep a zniwa jeszcze na dobre się nie zaczely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

grego- AgroAs lepiej płaci, ale jaka cena wyjsciowa to nie wiem , ja mam na rękę 1550zł netto przy 2% zanieczyszczeń  a cena ponoć ma tendencje zwyżkowe. Zresztą lepiej teraz sprzedać ,bo potem nie wiadomo jak ta cena się utrzyma .Natomiast pszenica to cena nijaka.

 

niestety w tym Kluczborku co roku tak r...ą rolników, taki Agro-As czy Agro-efekt płaci 1550netto nawet chodzi gość z pod Opola i namawia do sprzedaży i też płaca 1550, a taka Komagra płaci w tej chwili 1490 bo poleciało w dół o 20zł i to przy umowie, a jak bez umowy to 1455 nie mówiąc juz o 10 godzinnych kolejkach. Za wariatami się nie mogłem dogadać to oddałem na skład, a resztę spróbuje sprzedać gdzie indziej. Niestety w okolicy nie ma firm w stylu Agro-As czy Agro-efekt inni sie patrzą co robi Pzz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

fitochem Trląg koło Janikowa Kuj-Pom rzepak na dzis 1540 +vatt

ale tu są ceny zbóż a nie rzepaku :P do tego oddzielny temat, lepiej pisać tam bo ktoś może nie znaleźć itp. :)

a rzepak to nie zboże ? To czarne złoto jest i dobry dział :D Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przed żniwami jak zabrakło mi zboża kupowałem mieszankę po 350-400zł łącznie około 8toton tego było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ja ostatnio dostalem oferte na zyto z tegorocznych zbiorow z 5 ha 400 zl za t
. W tym roku kupilem od stycznia okolo 30 t


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj