marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

renovoltage    475

Mam pszenice z poprzednich  żniw( robaków nie ma) i chce ja wysypać do garażu i dosypać świeżej pszenicy . Czy nie będzie problemu z robactwem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

sam mam trochę pszenicy z poprzednich w binie robaków nie widać ale dla pewności dam tą świece dymną pod podłogę jeśli coś by nawet było to raczej padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

 W jakim terminie siejecie gryke,bo dziś agrobiznesie gościu przesiewaal 100 ha gryki .jaki plon z ha

Przesiewał ale tylko dlatego żeby dopłate dostać, jak masz zniszczoną uprawę musisz zgłosić i wtedy nie dostaniesz kary w trakcie kontroli ale i dopłaty. na siew nie wydał tyle co dostanie dopłaty, wiem z doswiadczenia że raczej za wiele to z niej mieć nie bedzie. U nas są tacy co i sieli z koncem kwietnia w niektóre lata i przymrozki nie zniszczyły. na wiosne kupowałem do siewu to po 1800, była w porywach do 2000, teraz spadła i chyba coś koło 1400 jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grego a już tak stosowałeś takie świece? Bo ja właśnie tez kupiłem i mam pusty silos to myślałem żeby ja w silosie na środku odpalić i wyjść dolnym włazem bo mam. a nie pod podłogę wrzucać. Jak wy to koledzy robicie zazwyczaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak co roku je stosuje nie zależnie czy jest pusto czy coś zostanie. W binie jest perforowana podłoga więc gaz i tak przejdzie. Najlepiej by było dać jedną pod podłogę, a drugą do środka tylko, że drogie są dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

Dziś załadowałem pszenżytko po 580,- netto do lokalnej mieszalni pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

niezawodny sposób stosowany u mnie od lat to actelic i k-otrine oba środki jednocześnie / chyba dobra pisownia ,potem sprawdze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Całkiem drogo u mnie za pszenżyto 450-480

Może słabo szukasz, a jaki powiat? Bo właśnie przemierzyłem trasę warszawa-lublin tam i z powrotem, to w życiu nie widziałem tylu patelni ze zbożem. Na oko to 60% patelnie, 30% plandeka i 10 % chłodnia. W obie strony, na lublin puściutkie aż miło na górki wskakiwały, w stronę warszawy powolnie, marginesem załadowane na maxa. Wszelakie jasz-pole, czej-dagi, ziarnpole, unipasze, woźniaki itd. . No mówię wam mnóstwo tego było. Ciekawe co się święci, czy teraz już towaru brakuje, czy wiedzą że po żniwach będzie dużo drożej i skupują jak opętani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co  zastosować w stodole te świece dymne to raczej odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Ja pryskam 2x decisem co 2 dni, tylko w masce, bo w zamkniętym pomieszczeniu samemu mozna się wykończyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Te podane przeze mnie środki są stosowane w binie oraz w magazynie zbożowym na strychu - to tak jak w stodole. Teraz będzie oprysk przed zbiorem pszenicy, te pomieszczenia przed opryskiem pozamiatane z zeszłorocznego ziarna, i mogę spokojnie spać aż do przyszłych żniw z pszenicą oczywiście :)Zadne dziadostwo się nie wprowadzi.Działanie długotrwałe.


Po oprysku zamknąć dzrzwi do stodoły na parę godzin i uważać aby pies czy kot nie właził w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Zamojskie Zakĺady Zbożowe -rzepak 1637zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

nie wiem czy netto czy brutto, cena z tablicy informacyjnej z godz 7.00 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj