marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

polomaksi    33

sam biore doplaty na swoje gospodarstwo, nie chcialem nikogo urazic, tylko cena produktow rolnych powinna byc na tyle wysoka ze nie powinnismy tych doplat potrzebowac, ereksio... gdzie ten Kowalski ma te doplaty? nie mowiac o kosztach ubezpieczen spolecznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Kowalski ma pośrednio poprzez dopłaty rolnika. Wybacz ale nie my, rolnicy wymyśliliśmy ten system. Nam wystarczy aby płacono nam niczym nie zniekształconą wartość naszych produktów , odzwierciedlającą poniesione nakłady i zysk. Aby tak się stało trzeba by przeorientować rolnictwo całego rozwiniętego świata bo wszędzie jest ono dotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zna ktoś cenę jęczmienia ozimego?

Agroland st. Jawor - 500 netto 

Małuszów - 500 brutto. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jęczmienia za żadnego bata bym teraz nie sprzedawał, a tym bardziej za tak śmieszne pieniądze. Ozimy załatwił wirus, a jary susza więc zimą na pewno będą szukac za jęczmieniem. A na giełdzie dalej ostry zjazd... niby piszą, że wszyscy tną prognozy, że susza w UE, Australii i nie lepiej w USA ale mimo to ceny lecą na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie pobliski skup 490 netto to jakiś skandal

osadkowski 500 plus vat paszowy

jak połapie parametry to 520 tragedia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ma ktos numer tel do kruszwicy bo na necie jakis znalazlem ale nie mge sie dodzwonic bym sie spytal o ceny rzepaku i czy mozna by jeszcze umowe z nimi na cene podpisac bo leci cena w dol strasznie a w zniwa bedzie tak ze ci co podpisali umowy po 1400 to i tak bedzie zy wygrali bo bez umow i tak stracimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

u mnie tydzień temu rzepak można było zakontraktować po 1530netto, dzisiaj już 1470netto i kontraktuje... grecja napsuła, bo dolar się umacnia, a teraz jeszcze chiny doszły.. no ciekawe jak to bedzie, ale liczyłem że po 1550 się uda zakotraktować, no ale niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w mojej okolicy skupy z ceną to w ogóle nie kontraktują przynajmniej z dowozem w żniwa . Z ceną można było ale trzeba samemu przechować do jesieni i załadować na Tira no ale tak to można kontraktować z dowolnym kontrahentem w kraju. Ci więksi wożą w żniwa po 80 km albo ładują odrazu na Tiry bądź na hale, sporo producentów rzepaku w okolicy, a odwozić można tylko po cenie dnia tak się u nas wycfanili, nikt umów z ceną nie oferuje bo po co skoro wozic ma kto, a kolejki po 15 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Troche się paru na forum podpaliło bo pare euro wzrosło, a tu żadnych rewelacji z ceną nie bedzie. Pewnie pszenica będzie w żniwa po 600 a rzepak 1250. Drożej kto ma kontrakt to niech się cieszy, bo ceny za szybko nie będą rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to mozna jeszcze kontraktowac z jaka firma kontraktujesz

skywalker89 ? w kruszwicy u nich wczoraj rzepak byl 1540 a dzis juz 1500 ostro leci w doł

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

polomaksi - radzę zapoznać się z istotą wprowadzenia i funkcjonowania dopłat bezpośrednich, zanim zadasz znowu takie głupie pytanie.

 

Kolego dopłaty nie są dla rolnika tylko dla firm obsługujących rolnictwo, dopłat brak=niższe ceny produktów typu nawozy, środki ochrony, ciągniki i maszyny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Kolego dopłaty nie są dla rolnika tylko dla firm obsługujących rolnictwo, dopłat brak=niższe ceny produktów typu nawozy, środki ochrony, ciągniki i maszyny itp

Swoim postem nie potwierdziłem ze jestem za systemem dopłat, wolałbym zeby ich nie było, albo było do produkcji np tony pszenicy czy rzepaku, a nie do powierzchnii, po prostu odpowiedzialem na post wyzej. Dopłaty wiecej robia zlego niz dobrego, drobni farmerzy trzymaja ziemie bo doplaty, a tak byloby wiecj do kupienia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wy hieny zachlanni by ziemi kupic tylko zal mi was czujecie sie jak bogowie ziemie kupujecie ale nie dlugo kiedys umrzecie calego swiata nie zwojujecie a pozniej wasi nastepcy ziemie wyprzedadza  wielu juz takich bylo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

Swoim postem nie potwierdziłem ze jestem za systemem dopłat, wolałbym zeby ich nie było, albo było do produkcji np tony pszenicy czy rzepaku, a nie do powierzchnii, po prostu odpowiedzialem na post wyzej. Dopłaty wiecej robia zlego niz dobrego, drobni farmerzy trzymaja ziemie bo doplaty, a tak byloby wiecj do kupienia itd.

 

Jak dopłaty byłyby do produkcji to chyba wtedy byłoby niesprawiedliwie, bo jeden ma I klase ziemi i osiągnie wysokie plony i dostanie duże dopłaty a ten kto ma VI albo nawet IV klase będzie miał mniejsze plony i jeszcze mniejsze dopłaty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
343    1

Jak dopłaty byłyby do produkcji to chyba wtedy byłoby niesprawiedliwie, bo jeden ma I klase ziemi i osiągnie wysokie plony i dostanie duże dopłaty a ten kto ma VI albo nawet IV klase będzie miał mniejsze plony i jeszcze mniejsze dopłaty

 

 

Masz racje ,no ale słyszałem ,że takie ziemie są wiele droższe dobrze.Ja u mnie są ziemie 4-6 kl.To kosztują po 10-15 tys/ha, mieszkam w woj.lubelskim.Rożne ceny słyszałem za te 1 klasy płacą.Jak bym miał tyle płacić to już chyba wolałbym obrabiać swoje 4-6.Przynajmiej póki jakieś dopłaty są.Bo przy tych cenach zbóż nie wiem czy jest płacić za to jak za złoto.

A tak z ciekawości się zapytam jak ktoś ma lepsze gleby to po ile za nie płacicie??Może prawdy się do wiem ,bo u nas takich ziem nie ma a ludzie mówią co innego a tv co innego.

Edytowano przez 343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Warchest żal ci że jesteś małorolny ,świata nie zmienisz,ceny rzepaku i pszenicy pójdą do góry ,w żniwa musi być tanio taki świat , za starą dają 740 i czekam,dobra ziemia to znaczy kl III i w góre ,minimum 80 tyś i lepiej ja kupić jak za darmo uprawiać V i VI kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj co ciekawe rzepak popołudniu odbił i jest parę euro na plusie do tego złotówka się osłabia co w sumie powinno chyba sprzyjać cenie w złotówkach, chociaż nie wiem czy jest sens aż się tak zapatrywać na te giełdy bo tam to już reguł chyba nie ma żadnych, wszyscy łącznie z ekspertami twierdzili, że ceny będą rosły po czym dość mocno spadły to teraz szukają wytłumaczeń dlaczego spadły i dlaczego będą spadać po czym znowu wzrost przynajmniej na rzepaku... trzeba chyba sobie dać z tym spokój i czekać na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na giełdzie muszą być wahania ,na czym mieli by zarobić jak by było normalnie,według mnie rzepak będzie pożniej po 1800 a pszenica 800 ,zobaczymy czy miałem nosa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Warchest żal ci że jesteś małorolny ,świata nie zmienisz,ceny rzepaku i pszenicy pójdą do góry ,w żniwa musi być tanio taki świat , za starą dają 740 i czekam,dobra ziemia to znaczy kl III i w góre ,minimum 80 tyś i lepiej ja kupić jak za darmo uprawiać V i VI kl

 

ty a ty co taki hrabia na włościach ziemianin daj żyć i małorolnym


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj