marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JPH2    25

A jakie ceny kukurydzy mokrej 30% proponują w kontraktach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U nas lubelskie  pszenica skupy bez zmian: paszowa 55 netto i konsumpcyjna 60 ale po potraceniach wychodzi niewiele więcej jak paszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Panowie, czy orientuje się ktoś (może ktoś z moich rejonów woj. opolskie polska cerekiew) gdzie w tym roku, okresie żniwnym będą odbierać jęczmień paszowy (jęczmień ozimy) ? W moich okolicach są 3 punkty, ale mówią, że nie wiedzą czy...będą odbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Panowie,handlował ktoś z firmą Agrol Raciąż? bardzo pilne ,z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak tak dalej będzie rzepak  przed żniwami przebije granicę 400 euro netto/tona

pszenica też się sporo dzwiga

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Żeby u mnie były takie ceny to zaraz bym 10 ton wziął

Zapraszam do mnie po 2 tony jeczmienia jak coś poszukam po znajomych jeszcze 8t jak potrzeba hehe ;) Miałem powsiewane w wymoki w pszenicy ozimej co by chwast nie rósł...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie zawsze denerwuje to jak ja chcę kupić od innego rolnika to wyskakuje z ceną wyrwaną z kosmosu jak proponuje cenę 20-30zł wyższą niż okoliczni handlarze to patrzą na mnie jak na złodzieja.dwa tygodnie temu dawałem dalszemu sąsiadowi za pszenice 630 za paszuwkę to mnie wyśmiał wczoraj jego żona mi w sklepie mówiła że sprzedał(oddał)po 490 w większości obecni tutaj jesteście sprzedającymi zboża pytam więc was dlaczego tak jest że wolicie dać zarobić handlarzowi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja tam sprzedałem 20 ton pszenżyta po 600zł, sprzedaz detaliczna, a wszystkim tym co chcieli kupic taniej proponowałem sobie zasiac i nie szukac frajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Cena jest taka jaka skłonny jest dać kupiec sprzedaję przyczepami i workami i w tym roku przyczepami dostawałem więcej jak w workach  ale pilnuję klientów takich i takich bo może teraz worki będą droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie zawsze denerwuje to jak ja chcę kupić od innego rolnika to wyskakuje z ceną wyrwaną z kosmosu jak proponuje cenę 20-30zł wyższą niż okoliczni handlarze to patrzą na mnie jak na złodzieja.dwa tygodnie temu dawałem dalszemu sąsiadowi za pszenice 630 za paszuwkę to mnie wyśmiał wczoraj jego żona mi w sklepie mówiła że sprzedał(oddał)po 490 w większości obecni tutaj jesteście sprzedającymi zboża pytam więc was dlaczego tak jest że wolicie dać zarobić handlarzowi  

 

Widzisz są ludzie i ludziska ja znam takich co by od sąsiada nawet 100 zł taniej nie kupili bo by się wzbogacił a najlepiej jak by mu swoją ziemię sprzedał bo i tak on by więcej zebrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kiedyś już była prośba o to, żeby podawać gdzie takie ceny dostajecie. Nie chodzi tylko o to kto kupuje ale gdzie cena jest płacona. Co innego cena spod kombajnu a co innego, jeśli dowieziesz z podkarpacia na port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomykala19    2

kupie jęczmień paszowy z nowych żniw 200 ton cena 540 zł tona (trzeba dostarczyć do mnie) Sycow wiecej inf. pod tel. 667505869

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kolego pisałem na PW. 200 km prawie mam do Cb jak trzeba dostarczyć to sorry :) Za 2 tygodnie będę miał ok 20 ton świeżo skoszonego jęczmienia Ozimego jak ktoś z okolic woj. opolskiego jest Reńska wieś - kędzierzyn-koźle to pisać.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Czy wysokie ceny  już na jesień to się jeszcze zobaczy, żniwa powoli czuć już w powietrzu  magazyny czekają na zastrzyk taniego surowca , masa kontraktów podpisana to nawet jeśli będzie słabo z plonem to niekoniecznie szybko się to będzie przekładać na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

AMPOL -MEROL dzisiaj za rzepak proponuja 1500 netto zbiory 2015 odbior żniwa  mysle że jeszcze czekac trzeba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj