marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

panczo1922    631

ale akurat to dotyczy wszystkiego co jest zależne od waluty, cen ropy, czy giełdy Matif...

popatrz tylko na stacje benzynowe - ropa na świecie tanieje a na stacjach ciągle wymówka że mają stare zapasy i nie mogą od razu ceny obniżać tylko robią to powoli...

ale w drugą stronę to już  na zapasy nie patrzą. Taki świat niestety...

Generalnie uważam że mentalnie dla człowieka żyje się coraz gorzej, mimo wiecznego pieprzenia w tv o wzroście gospodarczym, którego to jakoś zwykły Kowalski nie jest w stanie odczuć.

Rozwarstwienie społeczne jest coraz większe - jedni zarabiają miliony reszta grosze, a najgorsze jest to że tzw klasa średnia bardziej ciągnie ku dołowi niż w górę.

W rolnictwie tendencja jest bardzo podobna, wszystko staje się coraz bardziej czarno białe, czyli wszystko albo nic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A to co jest dziś na matif to jakiś błąd się wkradł czy co się stało? Tego zboża z majowego kontraktu widać nikt nie chce. Widać że ceny zbóż będą nie ciekawe a w ślad za nimi ceny mięsa i mleka. Za darmo robota we wszystkich branżach się szykuje na ten rok. Kto za ostro poszedł w kredyty może mieć duże problemy niezależnie od branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Komplexmłyn Wągrowiec od poniedziałku 670zł/t netto pszenica konsumpcyjna (obecnie 680 było)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

możesz podać jakiś konkret bo te ogólniki nic nie mówią

 

spokojnie to tylko odbicie z ostatniej sesji zobaczymy dalej co będzie

 

Po prostu chcęabyściep rzypomnieli sobie ceny sprzed czterech i zwłąszcza trzech lat. Pamiętacie co sie działo?

Jeśli chcecie sztywne kontrakty, to polecam negocjacje warunków, określającą minimalną wartość, a w przypadku cen wyższych w trakcie zbiorów wyrównanie do minimów sredniej ceny ministerialnej.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Gadacie ciągle o majowych kontraktach.

Sami zobaczcie na sierpniowe i wrześniowe.

Teraz to tylko w dół ceny.

Po żniwach strzałka w górę.

Paszówka pszenica 620 netto golub dobrzyń golpasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad sprzedawał pszenice w poniedziałek po 500 za tonę szkoda że powiedział o tym wczoraj sam bym po tyle z chęcią kupił prawie za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie rozumiem przeciwników kontraktacji. Przy podpisaniu umowy z ceną (bo innej nigdy bym nie podpisał) nie dokłada się do produkcji. Lepiej zarobić mniej ale pewnie niż później w czasie żniw płakać. Sprzedaż na wolnym rynku to tylko utrzymywanie spekulacji cenowej

Ja tylko kukurydzę sieję i zawsze na kontrakt. Na ten rok 420 netto przy 30%. W ub. roku tak samo

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ale z drugiej strony gdyby nie te kontrakty to ceny w żniwa, a szczególnie po żniwach były by wyższe, a i jakiś wpływ byś mógł na nie mieć. A tak to część rolników zakontraktuje po jakiś tam minimalnych cenach, skupy są zadowolone bo towar pewny i nie muszą podnosić cen przez długi czas. Sorry ale gdyby w ogólnym rozrachunku skupom nie opłacało by się kontraktować to by tego nie robili, a to co dobre dla dla nich raczej już nie będzie dobre dla rolnika cudu nie ma bo jest pewien konflikt interesów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jęczmień paszowy 470 + Vat

Pszenica paszowa 520 + Vat

 

Flora Olesno

 


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

bylo trzeba sprzedawać grudzień styczeń kiedy było można osiągnąć za konsumpcję 800 zł a nie wyczekiwać aż będzie po 1000 zl jak kilka lat temu dużo ludzi się zawiodło bo spodziewali się kokosów czasami lepiej mieć Wróbla w garści niż gołębia na dachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

pszenica konsumpcyjna białko w okolicach 14% 700+vat, podobno o kukurydzy i pszenżycie nikt nie chce nawet rozmawiać. Ogólnie ziarnem konsumpcyjnym jest nadal duże zainteresowanie, caly czas duże ilości jadą do portów, problem jest z ziarnem paszowym a przyczyny są conajmniej dwie, załamanie cen na giełdach i bardzo duże ilości ziarna sprowadzone w ostatnim czasie od naszych "przyjaciół" ze wschodu. Dzieki temu raz że kupiono troche taniego ziarna a dwa zaczyna się zbijanie ceny na żniwa, żeby taniego ziarna nakupić jeszcze więcej. Na 100% Cedrob ciągnął niedawno duże ilości pszenicy z Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

nie rozumiem przeciwników kontraktacji. Przy podpisaniu umowy z ceną (bo innej nigdy bym nie podpisał) nie dokłada się do produkcji. Lepiej zarobić mniej ale pewnie niż później w czasie żniw płakać. Sprzedaż na wolnym rynku to tylko utrzymywanie spekulacji cenowej

Ja tylko kukurydzę sieję i zawsze na kontrakt. Na ten rok 420 netto przy 30%. W ub. roku tak samo

Jak mozna to  gdzie podpisałeś taki kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wczoraj sprzedalem resztki pszenicy do Lubelli po 611,23zł netto/t

 

Oto parametry.  Wilgotność: 14,3%, gęstość 75 KHL, opadanie 350s, gluten 31%, sedymentacja 52.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już się szykują

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/pszenica-w-zniwa-po-500-zl-t,57403.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Narazie to sieja propagande do zniw sie zmieni ,w wielkopolsce po 600 bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

miwigos po co te spekulacje Ty i tak w żniwa nie sprzedajesz to cena w żniwa nie jest dla ciebie ważna- no chyba że sam planujesz spore ilości skupić a zimą z zyskiem sprzedać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12
Napisano (edytowany)

rzepak 1370 zł netto  nowe zbiory Chemirol

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

kontrakt na qq teraz spadł juz do 450 podobno (południe) a pszenica 500. Poza tym z tymi kontraktami też nic pewnego trzeba spełniać określone parametry bo nie wezmą albo urwią z ceny. I co z tego że cena w kontrakcie podpisana wysoka jak zadzwoni ci ze próba nie wyszła i zaproponuje ci cene rynkową albo naczepa jedzie z powrotem jeszcze transport trzeba bulić-oczywiscie ziarno bedzie spełniac wymagania ale według ich próby nie spełnia i nie masz nic do gadania bo w kontraktach chyba prawie zawsze jest ze ziarno ma spełniać wymagania według próby firmy skupującej. Zawsze tak jest jak towaru na rynku jest w .... a firmy popodpisywały wysokie kontrakty i czymś to manko trzeba zatkać. Z qq na jesieni też tak było niby juz poza kontraktem sprzedawaliśmy z ojcem ale na początku żniw kukurydzianych żadna naczepa nie poszła zbyt zmielona czy wilgotna a jak mineła połowa żniw i widzieli co sie dzieje to co trzecie czwarte auto nagle wilgotność albo inne cuda i telefony " co robimy obcinamy czy wraca". Zresztą u innych w okolicy tez słyszałem ze nagle znalazły sie toksyny wilgotnosc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

to juz jest chyba tradycja ze w zniwa cena jest na granicy oplacalnosci. nie zdziwie sie ze bedzie po 500 zł pszenca. w tamtym roku u posrednika paszowka była po 480 zł  w zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U nas jeden tamtym roku płacił 440 zł za suchą paszową, gdzie ludzie kosili i po 20% wilgotności bo cały czas lało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Jak myślicie, podpisywać kontrakt na żyto paszowe po 450 netto a pszenżyto 500? To chyba dobra cena. Mój transport ale mam do przejechania zaledwie 20 km. Ilość to minimum 100 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj