marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    631

Ojojoj....
Myślałem że ten trend z majowego kontraktu pociągnie za sobą sierpniowy a tu klops... Już mogę sobie wyobrazić słowa Pana jutro w Chemirolu na moje pytanie o kontrakt na rzepak...
Kurde chyba nie doczekam tych moich założonych 1400zl/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy ktoś wie co się stało na rzepaku to jakaś tragedia takie spadki?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

co to sie wydarzyło jakies nowe szacunki skad taki spadek ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

spekulacje dla handlowców zboża mogą być i po 100 euro i będą zarabiać, początek dnia był w miarę a na koniec klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak tylko do żniw  coraz blizej i start z takiego dna nie będzie za wesoly


Ojojoj....
Myślałem że ten trend z majowego kontraktu pociągnie za sobą sierpniowy a tu klops... Już mogę sobie wyobrazić słowa Pana jutro w Chemirolu na moje pytanie o kontrakt na rzepak...
Kurde chyba nie doczekam tych moich założonych 1400zl/tona

 

miałeś rację trend majowy pociągnął cały rzepak tylko nie tak jak myśleliśmy teraz nasi skupowi przekrętowi  zjadą z kontraktami na 1260

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Widać chcą jak największą ilość wystraszyć  i ceny zbić tak aby nachapać się niesamowicie bo takich spadków inaczej odbierać nie można teraz za śmieszne pieniądze podpiszą  a pod koniec roku przytulą konkretne sumki jak będą odsprzedawać .

 

Dlatego całe te  giełdy "zaorać" zabronić kontraktów aby cwaniaki nie mieli gwarancji dostaw towaru to tak łatwo rolnicy coś by ugrali a tak czy siak kontrakty podpisane to mają w poważaniu bo surowiec pewny i lecą sobie w kulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Widać chcą jak największą ilość wystraszyć  i ceny zbić tak aby nachapać się niesamowicie bo takich spadków inaczej odbierać nie można teraz za śmieszne pieniądze podpiszą  a pod koniec roku przytulą konkretne sumki jak będą odsprzedawać .

 

Dlatego całe te  giełdy "zaorać" zabronić kontraktów aby cwaniaki nie mieli gwarancji dostaw towaru to tak łatwo rolnicy coś by ugrali a tak czy siak kontrakty podpisane to mają w poważaniu bo surowiec pewny i lecą sobie w kulki

 

giełdy a kontrakty to co innego

gdyby zabronili kontraktów to wtedy dopiero by była huśtawka cenowa i na pewno nie rolnik by na tym skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak ale nie wiem czy wiesz że ceny giełdowe i spekulacje na nich mają ogromny wpływ na wysokość kontraktu także nie do końca tak zupełnie co innego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

I dziwić się że tak kolorowo jak niektórzy myślą że kontakty są dla rolnika  :lol: ludzie przecież to jest cyrograf dla skupów , po podpisaniu  będą zaopatrzone terminowo w towar i wiedzą dokładnie ile czego będzie .

Jak by nie podpisywano licznie to rzepak po żniwach nie byłby w śmiesznej cenie , część i tak zawsze sprzeda w żniwa ale wielu ma możliwość przetrzymać  a jak by nie było towaru na rynku to co sprowadzą sobie z zagranicy  wszystko ... raczej nie ale nie było by lecenia w kulki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Tylko teraz pytanie... Jest sens podpisywać rzepak po 1250zl?czy są to taki super propozycje? Jaki informacje się pojawiły że cena tak spadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teraz pytanie czy ktoś wogóle będzie chciał podpisać przy takich wahaniach ja podpisałem na część zbiorów  po 1500 brutto reszta pójdzie na wolnym rynku ale coraz bardzie sie zaczynam cieszyć że jednak podpisałem  patrząc na kurs euro  i co się dzieje na matifie

u nas już za bardzo nie chcą pisać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

W poniedziałek się okaże jak bardzo te wszystkie firmy są uczciwe....
Chemirol stosuje taką praktykę że każdego dnia ok 12 mają nową cenę...
Tak więc skoro na Matif spadek nastąpił w piątek 1 maja podczas naszego święta a dzisiaj jest sobota gdzie Chemirol nie pracuje to w poniedziałek rano powinienem spodziewać się ceny z czwartku...
Jeśli tak będzie to muszę coś podpisać!
Tylko pytanie czy tak właśnie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/agroskop/wielka-przecena-europejskiego-rzepaku,57233.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

W poniedziałek się okaże jak bardzo te wszystkie firmy są uczciwe....

Chemirol stosuje taką praktykę że każdego dnia ok 12 mają nową cenę...

Tak więc skoro na Matif spadek nastąpił w piątek 1 maja podczas naszego święta a dzisiaj jest sobota gdzie Chemirol nie pracuje to w poniedziałek rano powinienem spodziewać się ceny z czwartku...

Jeśli tak będzie to muszę coś podpisać!

Tylko pytanie czy tak właśnie będzie...

 

 Już rano masz zmianę ceny ,a o 12-tej korekta.Taką mają praktykę.Tak więc nie spodziewaj się cudu zwłaszcza po Chemirolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

niech ich jasny ch..j strzeli....właśnie jestem po rozmowie z Chemirolem- oczywiście do godz 12 nie mogą podpisywać umów... po 12 będzie nowa cena, wiadomo że niższa. Ostatnia cena czwartkowa 1360zł netto

Mogę się założyć że gdyby sytuacja była odwrotna na Matifie, to nie mieli by żadnych przeszkód żeby podpisywać do godz 12, po 12, a nawet w nocy.....

no ale kto im zabroni, mogą robić co chcą i jak im się podoba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

heh, a ktoś tu mówił jakie to wspaniałe są te kontrakty dla rolników..., kontrakty są bo widać się to opłaca firmom skupującym i są głównie dla nich inaczej by w ogóle nie było takiej możliwości. Pozatym kolego panczo1922 jeśli faktycznie chcesz już koniecznie bawić się w te kontrakty cenowe to trochę za długo czekasz, mamy już maj. Jak chcesz coś ugrać to trzeba ryzykować w zimie, kiedy nie ma pewności czy rzepak przezimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak to dokładnie wyglada z tymi umowami kontraktami bo do konca nie wiem bo sprzedaje na wolnym rynku bez zadnych umów. Od znajomego słyszałem ze kiedys miał żyto hybrydowe i podpisał umowe z pewną firmą ze kupi to zyto po takiej i takiej cenie. miał ustalona cenę. W czasie sprzedazy żyta cena na rynku spadła i w umowie tak samo. Wiec sie pyta dlaczego jak miał ustaloną z gory cenę a oni pokazali mu cos drobnym druczkiem w umowie ze w razie spadku cen rynkowych spada cena na umowie no i musiał sprzedac po nizszej cenie niz w umowie natomiast jak cena rynkowa w czasie sprzedaży bedzie wieksza niz w umowie to wiecej nie zapłaca jak jest napisane w umowie. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

widze ze chyba rzepak bedzie znowu lezał do zimy :( Czekałem, na magiczne 1400netto z podwórka i sie nie doczekałem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

akurat w zimę w tym roku nie było wiele wyżej bo mam zapisany każdy mój telefon cenowy.... 

Cena rzepaku Chemirol (netto) Luty 2015-02-25 1380 Marzec 2015-03-09 1355 marzec 2015-03-19 1380 Kwiecień 2015-04-14 1380 Kwiecień 2015-04-27 1345 Kwiecień 2015-04-30 1360

 

 

też bym nic nie podpisywał ale jak widzę co się dzieje w żniwa przed bramą gdzie, cena co pół dnia spada to zgroza....

A sprzedać w żniwa coś muszę bo kasa potrzebna....

Ty grego coś podpisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie bo u nas w okolicy są tylko "kontrakty" z ceną dnia...No chyba, że przechowasz u siebie i odbiorą Ci jesienią z podwórka ale zbytnio nie mam gdzie tego zmagazynować bo wszystko na zboża pójdzie, a i tak zabraknie miejsca. A po cenie dnia też nie widzi mi się sprzedawać więc najpewniej oddam do skupu na przechowanie i w zimie sprzedam, choć oczywiście coś przydało by się kasy na zasiewy ale raczej zacisne pasa niż za półdarmo oddawać w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

dzisiejsza propozycja chemirolu 1350zł netto a na giełdzie zielono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj