marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

thug    236

był tu taki jeden gość co na maj przewidywał grubo ponad 200 euro za konsumpcje narazie  jest 177 i codzień w dół matif chyba się nie sprawdzi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

Sam mam 33 % zbiorów dają mi 700 zł ,za tyle nie sprzedam będzie leżała na następny rok,na polach wygląda nieciekawie .do lipca wszystko jeszcze możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas na polach wygląda bardzo dobrze i rzepak i pszenica także zależy od regionu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Wczoraj poszła pszenica na port przez firme ampol merol umowa byłą podpisana na 720netto a poszłą rożnie 640-660 netto miałem 150 ton już normalnie w konia robią z umowami umowa to umowa każde auto  z inną ceną wyszło

kukurydza do neorol chrzan 560 brutto 

wszystko odbiór gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Robienie w konia zastąpiłbym bardziej dosadnym określeniem... Wolna amerykanka jest na rynku zbóż..
Za wysoka cena? Cóż za problem poszukać "rabatu " w parametrach... A najgorsze jest to że chyba nie ma w tym kraju laboratorium akredytowanego które rozwiewa wszelkie wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

aale zboza wygladaja dobrze plony około 20 % będą wyższe  przynajmniej u mnie jak w poprzedn im roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

i takiego laboratorium w polsce nie będzie poprostu duże firmy czy politycy ktore tam mają spólki nie pozwolą a pozatym rządzi tam mafia i tyle

 


a parametry to miałem dobre nawet gluten i białko i opadanie ale jak zadzwonili i powiedzieli jakie są i zeby każde auto inne i to duże rożnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Okolice Wloclawka-660-680netto za pszenice kons.a jeszcze tydzień temu było można po 720 sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

ICEK to ile namłóciłeś w zeszłym roku ,bo to były rekordy .Ja ponad 9 ton ,to według twojej kalkulacji bym musiał w tym roku 11 ton ,a na razie wygląda na 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

u mnie też gorsze pszeniczki niż w tamtym roku.  a ochrona i nawożenie lepsze. Myślę, że więcej jak 6-7 ton nie będzie :( u mnie za paszową 570 -580 brutto za pszeniczkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co to się dzieje na giełdzie z rzepakiem?!

na chwilę obecną 384euro....

 

już się nadziało lepiej nie patrzeć na sierpień 2015


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj