marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

panczo1922    631

Mam podobne przemyślenia... To będzie wojna nerwów, kto kogo przetrzyma... Jak rolnicy nie będą dużo podpisywać kontraktów to cena może rosnąć, ale spodziewam się raczej odwrotnego zjawiska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Bacutil - Bedno Radzyńskie

 

Pszenica 599zł/t brutto

Pszenżyto 460zł/t brutto.

 

Wipasz- Międzyrzec Podlaski

od 23.03 do 20.04 całkowicie zatrzymany skup zbóż z powodu pełnych magazynów.

 

Już czekam jaki będzie bal cenowy, jak zaczną ponownie skupować hehe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak Cie stać to nie sprzedajesz niestety wielu jest zmuszonych sam nie sprzedaje ale rozumiem sprzedających


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

co powiecie na kontrakt jęczmienia paszowego dla Agroloku po 540 zł netto z odbiorem z podwórka Dolny Śląsk do 31. 05 nie sadzicie ze to długi okres?  handlował ktoś z nimi jak to idzie ? trzeba  długo czekać żeby odebrali czy w miarę szybko odbierają po kontrakcie i jak jest z płatnością u nich ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Z odbiorem jest tak jak piszesz, około 3 miesiące się czeka. A z zapłatą nie ma problemu

 

Sprzedawał sąsiad do agro loku jęczmień po 580 netto ale kontraktował w styczniu, a odebrali w marcu i kasa byłą w tym samym tygodni, co odebrali .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Mnie cena w żniwa nie obchodzi sprzedaje póżniej

Jak w żniwa beda kiepskie ceny to i pozniej dobrych nie dostaniesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Może to i nie ten temat, ale mam nadzieje że moderator się nie obrazi

 

Agrohandel- łubin kontrakt w żniwa 720 netto. Miesiąc temu było po 780...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

Poprzednie żniwa był poniżej 1300 a sprzedałem w lutym po 1500 i co był droższy ,zarobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

mi agroimpex  na bobik daje 700 + vat. ale troche to podejrzanie wyglada. zanieczyszczenia max 1 %  , platnosc po rozladunku na statku. troche to szemrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Poprzednie żniwa był poniżej 1300 a sprzedałem w lutym po 1500 i co był droższy ,zarobiłem

 

ale sprzedawałas po tej cenie na skup czy prywatnie innym rolnikom, bo cena ziarna siewnego lub na poplon a cena na skup w celach paszowych to szalona roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2

Jak zmieniło sie coś z płatnością w Górze-młyn "Mixt". Dalej trzymaj 90 dni? Wypłacalni w ogóle. 680 zł za pszenice netto bez dowozu. 30-40 zł drożej jak w innych miejscach. I bądź tu człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jak zmieniło sie coś z płatnością w Górze-młyn "Mixt". Dalej trzymaj 90 dni? Wypłacalni w ogóle. 680 zł za pszenice netto bez dowozu. 30-40 zł drożej jak w innych miejscach. I bądź tu człowieku mądry.

Za pszenice paszową 680?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2

 

Za pszenice paszową 680?

 

Za konsumpcyjna. Płatność ponoć 3 miesiące.

Edytowano przez zaglub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziś poszło pszenżyto do Dossche Sandomierz fuksem bo wilgotność podobno była lekko przekroczona ( 14,5% ) dopuszczalne , ale po 530 netto zapłacili , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

co się stało że nie dawno pszenica była po 80-90zł /100kg a teraz taka tania ? u was po ile bo u mnie po więcej jak 60zł to raczej nie ma szans dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co się stało na matifie z rzepakiem dlaczego takie tąpniecie ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

bo spadły koszta produkcji potaniało paliwo,nawozy,podatki,maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj