marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Witam. Po zbadaniu mojej pszenicy wyszło 13,4 białka i 32,2 glutenu no i szkoda mi ją oddac na pszówke, a w mojej okolicy tylko takową przyjmują. Gdzie w lubelskim dali by za nią troszke więcej??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Witam. Po zbadaniu mojej pszenicy wyszło 13,4 białka i 32,2 glutenu no i szkoda mi ją oddac na pszówke, a w mojej okolicy tylko takową przyjmują. Gdzie w lubelskim dali by za nią troszke więcej??

 

10 dni temu sprzedawałem przenicę do Lubelli na Wrotkowskiej w Lublinie, moja miała 28 glutenu i 12.8 białka i poszła po 65 zł netto - 69,5 zł brutto. Mozliwe , że Twoja poszła by po 68 zł netto ze względu na wyższy gluten. Ostatnio Lubella była bardzo zainteresowana zakupem pszenicy, Uważam, że robią tam uczciwie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Słyszeliście jakieś plotki o Agro Corn'ie ?

 

wczoraj miałem dzwonić i zapytać po ile kontraktują rzepak, ale znajomy odradził - mówił że są w agonalnej sytuacji.

ciekawe ile kasy trzeba wyłożyć za Rudno?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Agrocorn zlożył wniosek o upadłość !!!!!!!!!!!! Spraw pewna  złożyli wniosek ponad miesac temu.  Jak ja sie ciesze ze wypłącili mi za rzepak i to prawie terminowo ale cisnałem ich mocno :) Jak teraz wygladaja kontrakty na rzepak w okolicy ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

uczciwie? Hehe, a zanieczyszczenia jak w burakach nawet i 8%

 

przy tych parametrach dostałem maksymalną cenę bez potrąceń za zanieczyszczenia tzn. zanieczyszczenia w normie. Nie wiem czy zawsze tak dobrze badają czy tylko teraz jak potrzebują pszenicy. Tą samą pszenicę sprzedawałem w sierpniu do Elwarru w Krupcu koło Krasnegostawu i tam zanieczyszenia zrobili większe i przez to cena była nie specjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Kto tyle płaci? Mieszalnia Złotów?

 

Tak Złotów, dostawa do Zakładu Produkcji Ekskruzji w Świętej z tym ,że na zapisy i kasa za 60 dni na fakturze bądź wymiana za śor- kwestia wypłaty do dogadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Witam, jakie macie doświadczenia z firmą PMN AGRO Piotr Naumiuk z Warszawy, bo spotkałem ich na Agrotechu, można im sprzedać zboże? Płatność niby 14 dni.

Edytowano przez blizniak1

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

PMN płaci choć ja miałem problem bo nie zapłącili za postój auta w porcie a sam załatwiałem transport i mam teraz problem z przewoznikiem :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam, jakie macie doświadczenia z firmą PMN AGRO Piotr Naumiuk z Warszawy, bo spotkałem ich na Agrotechu, można im sprzedać zboże? Płatność niby 14 dni.

Sprzedałem im trochę pszenicy. Próby pobrane na miejscu do analizy, wyniki bardzo dobre. Na port w bardzo dobrej cenie. Niestety 2 miesiące (!!) oczekiwania na odbiór. Po odbiorze oczywiście standardowo  w porcie się okazuje że ciut tam brak opadania pomimo białka  15 i oczywiście cena 65 zł w dół albo po 2500 od auta za transport. Propozycja zaporowa więc musiałem się zgodzić. Kasa na szczęście w terminie, choć o fakturę się upominałem. Paszówka do dziś nie odebrana ( 3 miesiące) choć się już wiele razy przypominałem. Ja jak na razie dziękuję za współpracę...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Co to za głupie mapki z cenami zbóż na tej stronie ? niby gdzie są ceny 892,15 zł/t na pszenicę konsumpcyjną??????????????????

O co tu kaman???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po ile podpisujecie kontrakty na rzepak z tegorocznych zbiorów? u mnie na tą chwilę 1400netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Co to za głupie mapki z cenami zbóż na tej stronie ? niby gdzie są ceny 892,15 zł/t na pszenicę konsumpcyjną??????????????????

O co tu kaman???

Czy ktoś mi to wyjaśni??? będę wdzięczny baaardzo

Pozdro Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotplon Krotoszyn 

 

Zyto paszowe 420zł

Zyto konsumpcyjne 440zł

Pszenżyto 530 + vat

Pszenica 620zł

 

Kontrakt na zbiory 2015

 

Pszenica Konsumpcyjna 670zł

Pszenica paszowa 570zł

Pszenżyto 470zł

Żyto 460zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

dzisiejsza propozycja na kontrakt rzepaku 1350 netto. mazowieckie. Po tej cenie to na razie nie kontraktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja już podpisałem na częśc zbiorów 1500 brutto na resztę chyba nie podpiszę bo coś mi mówi że może być wyżej niż podpisałem hehehe

na dzisiaj 1460 brutto kontrakt


jak tam cena bobiku wyglada? bo zasialem sobie 30 hektarkow

 

widzę ludzie zezielenienie  mocno realizują bylebyło gdzie to sprzedać bo materiału siewnego brakło tak brali bo co do tego że dopłaty będą niższe niż prognozowane 240 euro to już raczej pewne za dużo ponasiewane
 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Thug skąd masz takie przekonanie że będzie drożej? :-) Narazie Matif w dół.... Jak u mnie będzie 1400netto to cześć podpisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ja nie podpisze nawet jak będzie 1450 ,wole dać w depozyt i sprzedać póżniej ,na pewno zarobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kupiłem  trochę  jęczmienia  po  540 zł   i mieszanki  jęczmień-pszenica  60/40  tak  + , -  po  520.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj