marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quercus78    5

Jak to wszystko czytam to mi się nie chce myśleć o wiośnie. W tym popieprzonym kraju nie da się normalnie funkcjonować. Całkowicie popieram kolegę pajonk25


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

owies 420

jęczmień 500

łódzkie -Teresin

Edytowano przez szwagier24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

Niech sie w dupe pocałuja h*je za***ane za 510 netto to ja do rowu wysypie a sk***iela nie dam 560 netto zeby brutto po 600 było to  minimum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz racje z tym.. Nam dać najlepiej 100 zł za tone, a sami sprzedać za 1000 zł .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Ceny w skupach w dół - a ceny pasz, mąki i innych produktów bez zmian? Więc coś chyba jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Mógłbyś podać cenę żyta, pszenżyta i pszenicy??

 

Nie znam cen za żyto i pszenice bo tam trzeba prawie codzien dzwonic o ceny :) tak na ich stronie pisało , ale porównując z pobliskimi skupami to :

 

                      Skup zboża xxx                                         DOSSCHE

jeczmien:       580 zł brutto                                              620,60 zł brutto

pszenżyto      480 zł brutto                                              567,40 zł brutto 

 

 

 

Teraz w tym tygodniu jeczmien na skupie spadł na 550 zl pszenica na 580 a pszenżyto ustało na 480 w Dosschu bedę dzwonił w czwartek piatek bo bedę jeczmien wywoził i zobaczę po ile bedzie , :) mam 30 km do nich ale i tak mi się opłaci :) bo do skupów po 15 km :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie pszenżyto po 560 netto, pszenica paszowa po 640 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

500-550 netto i ciezko sprzedac. Tydzien temu udalo mi sie sprzedac tylko 10ton po560 netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

świetokrzyskie powiat opatów i sandomierz : ceny brutto na konto 

                    Dossche              Opatów                Sobótka, Wólka Wojnowska, Gierczyce 

jeczmien:     620,60zł               620 zł                            550 zł 

pszenica:     631,40zł               580 zł                            580 zł 

pszenżyto:   567 zł                                                  460-480-450  zł 

 

W Dosche i w Sobótce tylko pszenica biorą bo magazyny pełne , od poniedziałku moze bedą brać juz normalnie,  :) w Opatowie wczoraj po 610 zł pszenica szła możliwe że wieksze ilości to dadzą wiecej bo znajomy ponad 20 t na łądunku jedynm miał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w łódzkim możecie sprzedać do Czarnocina do agrokocięby. Płacą pszenżyto 8,78 białka 460zł(do 5t),470zł(10t),480zł(od 20t), za każdy procent więcej białka 20zł w góre na tonie.

P.S.podane ceny są cenami netto trzeba doliczyć 7vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

a jak jest słabej jakości to też biorą?

handlarz który do nich odwozi ostatnio proponował 420 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz białka np.8,78 to cena 460zł,jak masz już bałka 8,8 cena 480zł wtedy załapujesz się na wyższą cene ,tak samo działa w drugą strone bedziesz mieć białka 7,8 dostaniesz 440zł a jak będziesz mieć 7.79 to już 420zł 20zł mniej na tonie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jabłowo 2015 nowe zbiory:

rzepak - 1420zł/t,

pszenica 12,5 - 720zł/t,

żyto - 500zł/t,

łubin - 840zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

gdzie po tyle sprzedałeś jęczmień.mam 200ton jeszcze i agrolok oferował mi po 590 zł netto  z odbiorem, nie wiem czy czekać do maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

rok temu najlepsze ceny były kwiecien-maj a zboza ilosciowo było podonie jak w zniwa 2014 r tak.Ja jeszcze poczekam z 3 tygodnie max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

bamberool dał byś namiary na agrolok na privat bo mam też jęczmień do sprzedania i za 590 netto to bym sprzedał mi proponowała inna firma po 520  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

taka pani bezpośrednio z centrali do mnie zawsze dzwoni odnośnie skupu zbóż, środków i nawozów. są jacyś terenowi przedstawiciele, ale z nimi nie współpracuje. jak ktoś chce to okolice olesna(opolskie) mogę dać namiary chodowców trzody co dają po 550zł netto/tona jęczmienia


ja czekam jeszcze do połowy kwietnia, potem trzeba uciekać z towarem. skupujący wiedzą, że potrzebujemy kasy na wiosnę i cenę wręcz obniżają. na pewno rzepaku po 1420netto nie kontraktuje, wydaje mi się, że żniwa w skupie będzie więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Sprzedana pszenica 790netto GoodMills 

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

gdzie po tyle sprzedałeś jęczmień.mam 200ton jeszcze i agrolok oferował mi po 590 zł netto  z odbiorem, nie wiem czy czekać do maja...

 

znajomy hodowca trzody....

200 ton na pewno nie weźmie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj