marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Roxer    126

W jakim to skupie mozesz podac namiar?

Ja też byłbym wdzięczny za to, gdybyś jeszcze napisał gdzie mniej więcej chociaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ktoś się pytał o ceny pszenicy w opolskim? Dzisiaj sprawdzałem paszowa 560 konsumpcja 13,5% 660 ceny netto Kluczbork, paszowa od początku listopada nie drgnęła, a konsumpcja o 20 zł także d... nie urywa, ale za to kolejka jak w żniwa  :huh:  tyle, że same tiry stoją więc część pewno wywozi. Orientuje się ktoś w cenach i odbiorcach pszenicy paszowej na południu wielkopolski (do Kępna mam ze 40km) lub okolice Wielunia lub w ogóle w promieniu 50km od Kluczborka bo transport mam własny (znaczy wynajęty ale po dobrej cenie). Widzę, że chyba nawet do Łodzi opłacało by się wieść skoro 100zł na tonie lepiej płacą. Gdzie w Łódzkim tyle płacą?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Pszenica:

- białko 11,9

- gluten 26,6

- gęstość 46

 

łapie się na konsumpcję ?

O dziwo jak ostatnio robiłem białko to było 12 z hakiem, a teraz nie całe 12.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Wiecie może jak wygląda z płatnością w firmie Agro Corn?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Witam. Wiecie może jak wygląda z płatnością w firmie Agro Corn?   Kolego ja mam miesiac po terminie zapłaty ni icisza :(


Witam. Wiecie może jak wygląda z płatnością w firmie Agro Corn?  

 

Kolego ja mam miesiac po terminie i cisza jest za pszenice
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

mi po 2 miesiącach zapłacili za QQ, teraz nie wiem jak płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Pszenica:

- białko 11,9

- gluten 26,6

- gęstość 46

 

łapie się na konsumpcję ?

O dziwo jak ostatnio robiłem białko to było 12 z hakiem, a teraz nie całe 12.

 

u nas młyny patrzą na gluten od 26 idzie bez potrącenia, czyli poszłaby na konsumpcję

na port patrzą na białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam

oferta z dziś pszenica 800 białko 12,5 % pszenżyto 595 ceny netto z odbiorem z podwórka

 


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy ktoś wie czym są spowodowane dzisiejsze silne spadki na giełdach na rzepaku i pszenicy?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam

oferta z dziś pszenica 800 białko 12,5 % pszenżyto 595 ceny netto z odbiorem z podwórka

 

witam a jaka firma tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

orientuje się kto skupuje żyto w woj. opolskim, bo mam na sprzedaż ok. 25 ton, prosiłbym o nazwy firm gdzie mogłbym podzwonić i popytać. żyto badane ma opad 250, gęstość 68, ale niestety Flora Olesno nie zabierze bo musi być gęstość 71, co za pech, a tak nawiasem coś mi tu śmierdzi i muszę sprawdzić u kogoś innego parametry, bo zawsze jak chce do Flory sprzedać to mi braknie na gęstośći 2,3 procenty, ale by kupili tylko odrazu 30 zł taniej na tonie :blink: :wacko:

Edytowano przez turtojs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

właścicielem flory jest pewien poseł może to ma jakiś wpływ, żartuje oczywiści chyba.... :lol:. Flora to zwykły pośrednik do tego słabo płacący i robiący często problemy ja ich omijam szerokim łukiem. Zadzwoń albo zawieś próbką do Dalachowa wtedy ominiesz pośrednika ewentualnie pozostaje PM Kluczbork ale oni też bardzo słabo płacą. Inaczej to tylko firmy, które odbierają z podwórka jak nie masz jakiś kontaktów to kup np NTO i tam się ogłaszają lub dzwonić do ogólnokrajowych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

poseł nie jest właścicielem flory jest tylko prezesem  pakiet większościowy we Florze mają właściciele Chemirolu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

oł a tyle lat tam prezesuje... wiec myślałem, że dalej jest właścicielem, a dokładniej współwłaścicielem. Tak czy owak tam rządzi jakby nie patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

witam panowie czy te spadki na matif oznaczają że i u nas już pszenica będzie taniała czy niekoniecznie, nie wiem czy czekać z handlem żeby nie przedobrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wszystko zależy jak będzie dalej na giełdach narazie jest i tak powyżej 190 euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj