marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vladoo1    9

taka cena by mnie satysfakcjonowała czekam na wyniki analizy i trzeba bedzie sprzatac :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

11,5 740   12,5 780    14 815 dostawa do portu  rzepak na podwórku 1360 :D

 

W którym to porcie na Dolnym Śląsku takie ceny ... ?? :blink:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

czy ktos z was sprzedawał zboże dla procam-u. ? mozna zaufac tej firmie czy też kręcą ? cene oferują zadowalającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

w srodę czy czwartek miałem ofertę 760netto za konsumpcję 13,5% białka , przy spadku do 12,5% odejmują 6zł/0,1% . Polska centralna.

 

Możesz podać gdzie dokładnie w centralnej części kraju taka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Oferta na pszenzyto 515 netto po odjeciu kosztu transp. ale czekam dalej. Lodzkie

 

Daj namiary na priv to ja sprzedam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Oferta na pszenzyto 515 netto po odjeciu kosztu transp. ale czekam dalej. Lodzkie

Możesz podać namiary na tego kupującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

11,5 740   12,5 780    14 815 dostawa do portu  rzepak na podwórku 1360 :D

 

powinno być z 750zł/t na gospodarstwie za 12,5

Agroloki stoją na 720, a ssanie jest spore, bo pakują 5 punktów, ktoś płaci lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

panowie   pszenica  na  MATIF do 180 € za tone  dobiła- ale  nie  o tym chciałem  napisać...czytam w  komentarzach   skąd  takie  wzrosty  pszenicy i  między innymi  jednym ze  składowych jest...prognozowany  znaczny spadek produkcji w Rosji w przyszłym roku (susza i mrozy) - ja się  pytam skąd  biorą  się  takie dane :blink: bo ja  nie  mam pojęcia,  czy  moja  pszenica  przezimuje , później  czy   wiosenna pogoda będzie  łaskawa, czy trafie  z  wszystkimi zabiegami , no i w  końcu czy uda się  skosić, no i  jak  będzie  sypać- widać  że  naprawdę  malutki  jestem ,bo fachowcy potrafią to wszystko w  jakiś  sposób przewidzieć :huh:  i to z tak wielkim wyprzedzeniem -może  ktoś  potrafi  mi powiedzieć  skąd  brać  takie informacje -chętnie sam skorzystam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na tym polega gra na giełdzie każda strona szuka najmniejszych powodów do wzrostów lub spadków wystarczy, że ktoś puści wieść że stan ozimin jest kiepski i się dzieje cyrk. Ale faktycznie u ruskich stan ozimin po zasiewach jest gorszy niż rok wcześniej z powodu suszy, a dodatkowo mroźno u nich już jest podobnie jak w części USA. Ale to są na razie tylko gdybania i tak jest co roku wszystko sie może jeszcze zmienić. W tamtym roku było podobnie straszyli mrozami u ruskich i w grudniu były też pokaźne wzrosty po czym od początku lutego ciągnęło w dół i tak zresztą od dwóch lat się dzieje. Cyrk to będzie dopiero jak stwierdzą znaczne ubytki w uprawach np u Ruskich, tak było klika lat temu i w ciągu miesiąca na giełdzie ceny się zwiększyły o 80% to dopiero była jazda. Jeśli się okaże, że oziminą nic nie jest to ceny polecą w dół. Właściwie chodzi tylko o dwa kraje Rosja i USA no Ukraine też można by podczepić.

Swoją drogą ciekawy patent wymyślili w USA bo zlikwidowali dopłaty bezpośrednie (był tu taki kolega który głosił teze, że to tylko w socjalistycznej zacofanej EU, a tu proszę najnowocześniejsze i największe rolnictwo na świecie też ma dopłaty + dopłaty do paliwa), a w ramach oszczędności w ich miejsce wprowadzono państwowe "ubezpieczenie" od niskich cen i się w tym roku okazało (nie muszę przypominać, że mieliśmy duuże spadki), że rolnicy dostali rekordowe dopłaty + mieli rekordowe plony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

gdzie i kto?

 

pszenica kons. 12,5 białko 730 zł netto z gosp. Chemirol

 

12,5 konsumpcja odbiór z gospodarstwa 735 zł netto CHEMIROL

Chemirol wozi to do portu czy wrzucają to na magazyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

słyszeliście

paszówki: pszenica 55, pszeżyto 45

 

Polskie znaki...

Edit: kris14


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj