marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksys    23

pszenica paszowa 510 netto na okolicznych skupach o nikt się nie wychyla nawet o złotówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Powiedzcie jak wygląda sytuacja z ewentualnymi szkodnikami?

Zboże magazynuje w silosach ale nie wiem czy tam nic sie nie zalęgło. Podpisując umowę na odleglośc przed załadunkiem nie badana jest próba. O parametrach dowiaduje się dopiero na miejscu rozładunku tira. Co w momencie gdy na miejscu wykryją rozkruszka? Domyślam się że nie wraca transport przypuśćmy ze Schwedt do mnie na gospodarstwo tylko naliczają mi potrącenia za gazowanie. Ktoś miał takie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

ja miałem takie niemiłe doświadczenie. Podczas poboru próby w kwietniu wszystko było ok, a gdy odbierali w maju na porcie wykryto rozkruszka :/ transport wrócił do mnie na moj koszt.. Wiec lepiej na wszelki wypadek zagazować przed odbiorem i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Panowie jak kształtują się ceny jęczmienia w okolicach południowej wlkp? Chcę kupić dla trzody tak z 15-20ton.

 

 

ceny na dziś:

jęczmień 560 zł netto

pszenżyto 500 zł netto bez gęstości

pszenica 640 zł netto ( trzecia firma badała moją pszenice i trzeci raz mam zupełnie inne wyniki , jedyne co się zgadza to niskie białko na poziomie 11,2 -12%. w pierwszej firmie nie było opadania maks 200, gęstość 77-78, w drugiej nie było gęstości 72-73 reszta parametrów nie badana bo brak gęstości, w trzeciej opad od 220 do 300  reszta w normie) . i niby była paszowa , a teraz znowu jest konsumpcja....i bądź tu człowieku mądry. jutro wiozę próby do czwartego miejsca , zobaczymy jak tam z wynikami <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Powiedzcie jak wygląda sytuacja z ewentualnymi szkodnikami?

 

Zboże magazynuje w silosach ale nie wiem czy tam nic sie nie zalęgło. Podpisując umowę na odleglośc przed załadunkiem nie badana jest próba. O parametrach dowiaduje się dopiero na miejscu rozładunku tira. Co w momencie gdy na miejscu wykryją rozkruszka? Domyślam się że nie wraca transport przypuśćmy ze Schwedt do mnie na gospodarstwo tylko naliczają mi potrącenia za gazowanie. Ktoś miał takie doświadczenia?

 

Kolego lepiej sprawdź jak to zboże w binie wygląda.

Ja swoją pszenice też spokojnie trzymałem w binie do wizyty przedstawiciela który wziął próbkę i po 2 godzinach zadzwonił, że jest rozkruszek.

Tak nawet bym sobie z tego sprawy nie zdawał, a wcześniej w rozmowie z nim mówił, że u kilku osób juz się spotkał w tym tygodniu z wystąpieniem rozkruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no a co zrobić jak będzie rozkruszek do się to jakoś w binie zagazować ? Nadaje się to potem na konsumpcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ceny na dziś:

jęczmień 560 zł netto

pszenżyto 500 zł netto bez gęstości

pszenica 640 zł netto ( trzecia firma badała moją pszenice i trzeci raz mam zupełnie inne wyniki , jedyne co się zgadza to niskie białko na poziomie 11,2 -12%. w pierwszej firmie nie było opadania maks 200, gęstość 77-78, w drugiej nie było gęstości 72-73 reszta parametrów nie badana bo brak gęstości, w trzeciej opad od 220 do 300  reszta w normie) . i niby była paszowa , a teraz znowu jest konsumpcja....i bądź tu człowieku mądry. jutro wiozę próby do czwartego miejsca , zobaczymy jak tam z wynikami <_<

 

 a czego tu nie rozumiec? przecież każdy oszust na czym innym kantuje jak nie na gęstosci to na wilgotnoscii to na opadaniu a po drugie te maszyny laboratoryjne ciekawe czy mają ważne certyfikaty ale jak zaczniesz pytac to sobie nie polepszysz.po 3 wyniki mogą róznic sie nawet do 3 % zależnie od producenta sprzętu. tak czy siak siudają nas aż przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

pszenica paszowa 620 brutto
żyto 500 brutto
środkowa wielkopolska

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Rozmawiałem z handlowcem z Trans Merki. Nie ma problemu jeśli na miejscu wykryją rozkruszka, jedynie zbiją 8euro z ceny za tonę ;) To wychodzi koło 30zł. Kiedyś kolega gazował to zewnętrzna firma skasowała po ok 25zł/t. Więc na dobrą sprawę wychodzi podobny koszt. Muszę jeszcze to pszenzyto podsuszyć bo mam obecnie 15% więc myślę że jeszcze przy suszeniu rozkruszka wywieje.

A może ktoś ma dojście do tabletek QuickPhos to zapraszam na priv ;)

Pszenżyto odbiór listopad 530netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kolego czym suszysz samą dmuchawą przedmuchujesz czy jakaś suszarnia, bo ostatnio jak zawiozłem do młyna to też 15% mi wilgotności powiedzieli, a w żniwa sprzedawałem to było dobrze... Ja mam jedynie Bin i dmuchawę i nie wiem czy cokolwiek to da takim zimnym powietrzem i czy warto bo zdaje się 2% urywają z ceny jak nie przekroczy 15,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja mam zboże w stodole na pryzmie na jakieś 1.3m wysoko, na podłodze rozłożyłem rury drenarskie 100mm wzdłuż co 1m, cały system połączyłem i wyprowadziłem na zewnątrz, podłączyłem to ze starą dmuchawą do zboża 4.5kW. Po żniwach dwa dni z rzędu po parę godzin dmuchałem tym pryzmę tak dla pewności, bo wilgotność miałem od 10.5% (większość) do 14.5% (jedna przyczepa 9t). W artykule gdzie ten patent znalazłem pisało że trzeba to robić w ciepłe i suche dni. W zimne dni trzeba dostarczyć dmuchawie ciepłe powietrze, trzeba uważać też na wilgotność względną powietrza bo zamiast suszenia możemy uzyskać nawilgotnienie zboża ... :blink:

grego, myślę że powyższa zasada też obowiązuje w twoim przypadku.

 

W moich stronach coś się już troszkę ruszyło, pszenica paszowa o (tego u nas najwięcej ...) 40zł w górę w tym tygodniu.

Obecne ceny u jednego z handlarzy (w całym powiecie prawie takie same):

pszenica konsumpcyjna / paszowa - 660 / 540 zł

żyto konsumpcyjne / paszowe        - 500 / 470 zł

jęczmień browarny / paszowy         - 550 / 500 zł

rzepak                                            - 1400 zł

kukurydza sucha                            - 500 zł.

 

 

 

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Susze w suszarni daszkowej z nadmuchem ciepłego powietrza. Teraz przy niskich temperaturach jest problem by nagrzać masę ziarna ale jakoś idzie. Dmuchanie w binach jest dobre do przewietrzania zboża ale nie suszenia choć jak producent twierdzi można wysuszyć ziarno nawet o wilgotności 20%. Druga sprawa to konsekwencja w suszeniu. Jak się już zaczyna dmuchać bina od dołu to trzeba tak długo aż górna warstwa będzie sucha bo inaczej narobi się jeszcze więcej szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Młyn wągrowiec pszenica konsumpcyjna  660 netto gluten min 28 , gęstość powyżej 76


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie pszenica bez zmian 630-640netto tam gdzie 640 to od kilku dni kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

dlaczego kolejki- czyżby ktoś  przewidywał spadki cen zbóż   w najbliższym czasie? :blink:

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

wątpie, myśle że poprostu roboty w polu skończone to wozą no i zima i święta za pasem , chociaż dużo handlarzy też stoi widać do nich też wożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

a co mają do tego święta chyba nic. Ale z tym że prace pokończone w polu to sie zgadzam po za tym jak ktos ma duzo towaru to musi powoli sprzedawac bo jak przyjdzie wiosna a zimą zasypie śniegiem to sie nie wyrobi ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Propozycja z dziś z agroloku na pszenicę paszową 540 netto z odbiorem z lubelskiego. Muszę chyba autko puścić bo nie ma gdzie maszyn na zimę schować....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wczoraj pobrane próby pszenicy dziś wyniki i propozycja cenowa białko na poziomie około13% cena730 netto do negocjacji :) ceny wędrują do góry Panie i Panowie:)

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Dostałeś propozycję 730 zł netto za tonę pszenicy? O matko i córko, u nas to tylko pomarzyć można o takich nawet za konsumpcję. Ja rozumiem, żeby te różnice wynosiły po 50-80 zł na tonie, ale 200 zł, dwie stówy na tonie brutto?! O zgrozo, trzepią nas aż miło w tym lubelskim, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Rejony blisko portu to jeszcze nie cały kraj... Reszta kraju ma ceny marne i ani drgną od dłuższego czasu. U nas na giełdę i ceny na północy nikt nie zwraca nawet uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podlaskie dostałem oferte na 670 netto za konsumpcje niby dobrze ale troche poczekam bo 730 brzmi lepiej. u nas skupują po 674 brutto ryczałt i ani drgnie od miesiące pszenicy nawet nie kupuje bo kukurydzą zawalony pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie wiem z czego to wynika(ponoć taka nadprodukcja zbóż jest ) ale ceny pszenicy idą do góry i ciągną tylko jedno zboże za sobą i jest to pszenżyto za które chcą płacić przy większej ilości 550 zł netto z  podwórka. żyto owies jęczmień jest w niełasce przynajmniej u nas.kolega sprzedaje teraz owies po 440 netto a żytem w ogóle na razie nikt nie jest zainteresowany. jęczmień w okolicach 550 netto. do świąt ceny powinny iść dalej do góry praktycznie co roku sprzedaje przed świętami i dobrze na tym wychodzę. pozdrawiam 

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ceny idą do góry prawie wszędzie, to że różnica między północą a południem wciąż jest na tym samym poziomie to inna sprawa. Ale co racja, to racja, w 2014 w styczniu sprzedałem 30t paszowej po 730zł/t netto, na początku 2015 szczytem marzeń będzie 600zł netto. Może przez to że na południu w tym roku dużo paszowej pszenicy było. Jedyna nadzieja że tym roku coś tam więcej sypało z hektara... -_-

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj