marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Kaszlak79    749

Nie zauwazylem by ktoś używał CAPS LOCKA.

 

Napisałem to celowo, bo to co tu się stało przez ostatnie dwa dni merytorycznej dyskusji nie przypomina... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdaję sobie sprawe , ale czyż nie wystarczy napisać ze ceny w zinwa były kiepslkie , a obecnie są ch*j****e i szczytem głupoty jest je teraz sprzedawac? 

Codzienne czytanie że pszenica jest po 500 nokautuje moje poczucie godności.

W zwiazku z tym dyskusja o d*pie Maryny jest lekarstwem na sołatane nerwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Też zależy o której Maryne dyskutujemy... Xemit - a jak tam piec na owies? Nie rozpadł się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bajzel? Prosta sprawa raczej... jak masz 30 ha to siejesz 3 rośliny w odpowiednich proporcjach i np 4,5ha poplonu ścierniskowego. Ot cała filozofia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

ale jeśli zrobiłeś błąd we wniosku i sam na to nie wpadłeś możesz nawet się pożegnać z dopłatami ARiMR dostała wytyczne aby nie wzywać do poprawek w ten sposób co niektórzy mogą nawet stracić dopłaty (chodzi nawet o dopłaty 2014 i przyszłe )

 

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też zależy o której Maryne dyskutujemy... Xemit - a jak tam piec na owies? Nie rozpadł się?

Piec , a nawet dwa piece ;żyja i mają się dobrze.

Owies przeciwnie, rozpada się, znaczy utlenia w owych piecach , dając przy tym przyjemne cieplo .

Co do Maryny , to proponuję tą

post-2074-0-97798000-1415378079.jpg

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ale jeśli zrobiłeś błąd we wniosku i sam na to nie wpadłeś możesz nawet się pożegnać z dopłatami ARiMR dostała wytyczne aby nie wzywać do poprawek w ten sposób co niektórzy mogą nawet stracić dopłaty (chodzi nawet o dopłaty 2014 i przyszłe )

 

A jaki błąd mam zrobić? Poplony i tak sieję a dywersyfikację mam od lat. 

 

Xemit - pani może i ładna ale czy warto sobie ochotę robić na forum rolniczym? Ja bym proponował poruszyć temat: jakie zboża siać aby nie moczyć kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego czy ladna to nie wiem , nie widzialem zdjęcia z drugiej strony. Ale jeśli chodzi o to co widzę na zdjęciu to  "bralbym jak rolnik dopłaty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Nom lepiej zobaczcie czy dostaniecie dopłaty w tym roku, bo niezły bajzel sie szykuje ...

chyba chodzi Ci kolego o rok 2015-2016, bo w tym roku obowiązują jeszcze stare zasady przyznawania dopłat.. i wydaje mi się, podkreślam wydaje, że jeżeli byłoby tak jak mówisz - ktoś nie dostaje dopłat bo zrobił błąd i nie zostaje o tym nawet powiadomiony, że jest to trochę przesadzone, gdyż dopłaty to jedna z głównych idei tej naszej unii, więc byłoby to trochę tak jakby niezgodne z prawem unijnym? 

 

zboże u mnie w okolicy bez zmian, max 670zł brutto na wymianę.. ale coś w tym agrobiznesie mówili, że ich analityki przewidują wzrosty bo export przez porty ruszył? ;)

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25501

To o czym pisze tktomek74

www.nj24.pl/article/doplaty-unijne-tysiecy-rolnikow-zagrozone-bedzie-protest

 

oraz

 

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Witam

 

Ktoś miał styczność z firma Jak-Pol z Gołymin-Ośrodek?? Jak z wypłacalnością tej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25501

Nie wiem czy takie bzdury. ja zrozumiałem to tak -   gość  do taj pory nie otrzymał mapek z nieswojej winy i dopłat nie dostanie. Wszelkie poprawki we wnioskach mają być załatwiane odmownie co skutkuje utratą dopłat. Pracownik ARMiR ma niezwłocznie wzywać beneficjenta do wyjaśnień w wypadku uchybień we wniosku lub gdy jest on niekompletny jednak pracownicy oddziałów dostali poufne powiadomienia jak przeciągać sprawę, aby została ona załatwiona odmownie.

 

 

"Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem.

 

 

I przejrzyjcie sobie ten załącznik na końcu strony który ujrzał światło dzienne

http://www.nj24.pl/sites/default/files/20141024144357189.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

 

Ktoś miał styczność z firma Jak-Pol z Gołymin-Ośrodek?? Jak z wypłacalnością tej firmy??

Jaką cenę ci proponują i za co? Za paszówkę pszenicę proponują 540 netto. A jak z wypłacalnością to nie wiem bo jeszcze nie współpracowałem z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Polecam art. 64 par 2 KPA. Jak Agencja będzie wcielała to w życie to sądy nie zostawią suchej nitki na ARiMR i pozwy o odszkodawnia też pewnie się pojawią więc czego się bać?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Zdaję sobie sprawe , ale czyż nie wystarczy napisać ze ceny w zinwa były kiepslkie , a obecnie są ch*j****e i szczytem głupoty jest je teraz sprzedawac? 

Codzienne czytanie że pszenica jest po 500 nokautuje moje poczucie godności.

W zwiazku z tym dyskusja o d*pie Maryny jest lekarstwem na sołatane nerwy. 

Wszystko OK, ale czy musisz dyskutować o tej szczególnej części ciała P. Maryny w temacie o cenach zbóż ?? Poza tym są ludzie którzy muszą teraz sprzedać żeby zachować płynność finansową , nie każdy jest taki przebiegły i wspaniałomyślny jak Ty kolego. Moje poczucie dobrego smaku psuje pisanie o pierdołach albo wylewanie swoich żałości w tym temacie. Skoro czytanie tego codziennie nokautuje cokolwiek w twoim życiu to go nie czytaj, a przynajmniej nie rób Ty i tobie podobni tutaj śmietnika. Ceny w końcu ruszą i min. ztąd się o tym dowiemy.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co Ci ludzie robili   ze swoim zbozem w sierpniu , czyzby dyskutowali o szczegolnej częsci ciala Stefana lub Kazimierza. 

Bo wyprowadzanie zboza a z silosu dwa miesiące po żniwach , w okresie zbioru kukurydzy nie wydaje się dobrym pomyslem , nawet w roku o dobrej koniunkturze.

 

 

Edytowano przez xemit
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Jaką cenę ci proponują i za co? Za paszówkę pszenicę proponują 540 netto. A jak z wypłacalnością to nie wiem bo jeszcze nie współpracowałem z nimi.

 

Mowa oczywiście o pszenicy. Za paszówke 500 netto  a konsumpcja 610 netto. To dobra  cena czy poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Końcem października można było dostać za ilosci samochodowe min 23 tony  710 netto zł/t przy białku powyzej 12,5 , natomiast powyzej 14% 740 zł/t netto więc ceny nie takie złe jak na październik w niby rekordowo urodzajnym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Notowania futures z godziny 15:45 – piątek 7-11-2014:

2014-11-07

Matif - pszenica (listopad-14): 164,0 eur/t / -1,75 eur/t (-1,1%);

Matif - kukurydza (styczeń-15): 146,5 eur/t / +0,25 eur/t (+0,17%);

Matif – rzepak (luty-15): 336,0 eur/t / -0,25 eur/t (-0,07%);

 

CBoT – pszenica (grudzień-14): 189,0 usd/t / (-1,2%);

CBoT – kukurydza (grudzień-14): 144,6 usd/t / (-1,1%);

CBoT – soja (listopad-14): 377,3 usd/t / (-0,5%);

CBoT - śruta sojowa (grudzień-14): 383,7 usd/t / (-2,1%);

 

EUR/USD: 1,2408 / +0,27%.

 

Andrzej Bąk – www.ewgt.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 Skoro czytanie tego codziennie nokautuje cokolwiek w twoim życiu to go nie czytaj, a przynajmniej nie rób Ty i tobie podobni tutaj śmietnika. Ceny w końcu ruszą i min. ztąd się o tym dowiemy.

 

Mała dygresja z mojej strony: jeśli ceny mają ruszyć to dowiemy się o tym z tematu "Anomalia pogodowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj