marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Kaszlak79    749

Szkoda gadać, zobaczymy co będzie po tym "udanym" sezonie, czy dalsze wzrosty czy jednak spadną ceny ziemi. Ale nie zaśmiecajmy tematu bo to dyskusja o cenach płodów rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W 2003 bylem na robocie u holendra przy jablkach to sie rozgadalismy o cenach gruntow to mowil u nich wtedy 30 tys euro za ha i glod ziemi mysmy byli wtedy przed unia gdybym goscia posluchal to moglbym sie nachapac tanich ha wtedy u mnie w okolicy po 20 tys zl za ha wolali teraz jest glod ziemi i co niektorzy po 60 tys zl wolaja

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Młyn daje mi 750 zł za pszenicę

 

Za pszenicę o jakim białku, glutenie ? Cena z netto, czy z VATem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ja mam oferte 725 netto i nie wiem co robic...bo parametry mam gluten 37 opadanie 340, wiec skoro nie ma dobrych pszenic jakościowych to powinienem czekać ale cholera wie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Kolego a z białkiem jak .Ta cena na podwórku czy w skupie bo ja mam oferte 775 ale w porcie to jakies  minus 30zł


zapomniałem dodac białko pow.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no panowie takie ceny to juz ladne to juz trzeba sie porzadnie zastanowic czy sprzedawac czy nie bo nieraz mozna za dlugo przeczekac i ceny spadna i wtedy bedzie sie pluc  w brode


Szkoda gadać, zobaczymy co będzie po tym "udanym" sezonie, czy dalsze wzrosty czy jednak spadną ceny ziemi. Ale nie zaśmiecajmy tematu bo to dyskusja o cenach płodów rolnych.

 

akurat ceny plodow rolnych maja najniejszy wplyw na ceny ziemi juz to dawno mozna bylo zaobserwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie napiszcie co sądzicie o tej propozycji za pszenicę? Cena 585zł brutto. Białko 12%,gluten 25,5 wilgotność 13,7. Zastanawiam się co robić sprzedawać czy czekać? Do sprzedania 100t. Nie spieszy mi się, lecz nie wiem czy na dolnym śląsku uda mi się lepiej sprzedać taką pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A jak reszta paremetrów trochę niska ta cena powinno być netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

no panowie takie ceny to juz ladne to juz trzeba sie porzadnie zastanowic czy sprzedawac czy nie bo nieraz mozna za dlugo przeczekac i ceny spadna i wtedy bedzie sie pluc  w brode

 

akurat ceny plodow rolnych maja najniejszy wplyw na ceny ziemi juz to dawno mozna bylo zaobserwowac

 

A co takiego ma ?? Uważasz że im mniej będą ludzie na tym zarabiać tym droższa będzie ziemia ?? Że sama chęć posiadania wystarczy żeby płacić coraz większe ceny ?? W tym roku dochodzą do tego mniejsze dopłaty (została się tylko JPO). Kiedyś przecież musi się to załamać. Już teraz widać że niejeden taki ledwo przędzie, jednego znam to mu szkoda na nowy telefon komórkowy a drugi mojemu kumplowi leci już ponad rok 15 tyś. za fakturę za ogrzewanie.

 

Według mnie kto ma ofertę powyżej 700zł netto może spokojnie sprzedawać, przy tegorocznym urodzaju pszenicy ciężko będzie o ceny z poprzednich lat.

 

 

Panowie napiszcie co sądzicie o tej propozycji za pszenicę? Cena 585zł brutto. Białko 12%,gluten 25,5 wilgotność 13,7. Zastanawiam się co robić sprzedawać czy czekać? Do sprzedania 100t. Nie spieszy mi się, lecz nie wiem czy na dolnym śląsku uda mi się lepiej sprzedać taką pszenicę.

 

Zdradzisz kolego gdzie taką ofertę dostałeś ??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

To oferta Młynpolu. Robiłem u nich próbę i taką dostałem ofertę. Ogólnie to w mojej okolicy jakość bardzo zła. Masa pszenicy porosła na polu. Moja też była koszona po deszczach leżąca. Uratowało ją że przed deszczami była jeszcze nie dojrzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

za konsumpcje to slaba cena ale jak daja po 700 to niema co czekac mozna sprzedawac w zniwa u nas placili za konsumpcje 680 plus vat to szkoda ze sie wiecej nie sprzedalo bo troche sprzedalismy jakbym wiedzial to po takeij cenie wszystko bym sprzedał


A co takiego ma ?? Uważasz że im mniej będą ludzie na tym zarabiać tym droższa będzie ziemia ?? Że sama chęć posiadania wystarczy żeby płacić coraz większe ceny ?? W tym roku dochodzą do tego mniejsze dopłaty (została się tylko JPO). Kiedyś przecież musi się to załamać. Już teraz widać że niejeden taki ledwo przędzie, jednego znam to mu szkoda na nowy telefon komórkowy a drugi mojemu kumplowi leci już ponad rok 15 tyś. za fakturę za ogrzewanie.

 

teoretycznie tak ale u nas w okolicy to ziemie wykupuja glownie nie prawdziwi rolnicy lecz przedsiebiorcy badz tylko obszarnicy i ceny sypia dla nich cena nie gra roli
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Kolego a z białkiem jak .Ta cena na podwórku czy w skupie bo ja mam oferte 775 ale w porcie to jakies  minus 30zł

zapomniałem dodac białko pow.14

Białko powyzej 14 i cena w skupie, a na porty miałem po 620 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

posta właśnie dodałeś :) Chodziło ci o temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No i po wielkim kryzysie w rolnictwie w takim razie. Długo on nie trwał. Jak straty na froncie? Ilu zlicytowali już rolników?

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To co to za kryzys jak nie ma ofiar?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj