marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

jahooo    9199

Dlaczego na Matifie w górę ? Bo trzymanie obniżonej sztucznie ceny też kosztuje. Nie ma takich wskaźników makroekonomicznych, że pszenica ma być aż w tak niskiej cenie jak obecnie przez dłuższy czas. Ci, co mieli krótkoterminowo zarobić, pewnie juz nakupili, teraz sprzedają. Więc cena idzie w górę do normalnego poziomu. W ramach spekulacji można się wstrzymać ze skupem i zaproponować niską cenę. Ci co muszą, spzredadzą za nawet najsmieszniejszą cenę. Ale w końcu zapasy się kończą i trzeba kupić zboże, aby produkcja nie stanęła. Jest popyt - cena idzie w górę. A potem znowu spekulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

dzwoniłem do Werbkowic wczoraj to cena bez zmian, 510netto paszówka. Dziś zobaczę co Animex proponuje w Zamościu. 

Wszyscy się pewnie zastanawiają co jutro pokaże MATIF może kolejne 4 w górę albo 8 w dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Kolego takie mi paramerty w Młynie zbadali w Laboratorium Próbe wziełem pszenicy Jarej i Ozimej i mialy podobne Parametry sami byli w szoku ze sa takie dobre :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no parametry, że tak powiem nie z tej ziemi ;) Starczyło by na jeszcze raz tyle pszenicy słabszej do wymieszania, a i tak pewno by się załapała na konsumpcję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A jak u was pszenzyto?

Mam oferte na 50ton po480netto ale niech jeszcze sobie lezy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jak u was pszenzyto?

Mam oferte na 50ton po480netto ale niech jeszcze sobie lezy

 

Merka płaci 130 i 138 euro (odbiór listopad/styczeń) minus koszt transportu do Schwedt (u mnie 12 euro/t). Wychodzi ok 500zł netto. ProCam płaci podobnie. Też juz chciałem sie pozbywać ale chyba jeszcze poczekam.

Rzepak 1200+olej

Jedynie pszenica konsumpcja w Agroloku 680zł i 630zl (12,5 i 11,5 białko) nawet płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

za konsumpcją to jeszcze będą ostro szukać i cena wzrośnie, gorzej z paszową bo tu będzie nie ciekawie. Dzisiaj 3 dzień z rzędu mocny wzrost na giełdzie ale u nas cena ani drgnie pewnie za wcześnie, ale jak spadała to z dnia na dzień obniżali, a może czekają czy to nie kolejna bańka spekulacyjna bo coś za optymistycznie to wygląda jak na 3 dni. Choć z drugiej strony co to za wzrost poprostu cena wróciła to tej co była po żniwach

 

Pisali, że stan ozimin u ruskich jest fatalny i spodziwają się dużych strat w zimie i tak skoczyło... trochę dla mnie to śmieszne o tej porze ale, a noż  ich tam wymrozi.

 

 

Kilka lat temu prezes sąsiedniej spółdzielni wkurzył się i trzymał  w wynajętych magazynach rzepak do wiosny i liczył na cud bo nie chciał sprzedawać po 900zł choć zawsze to robił i co się stało, a no rzepaki wymarzły i cena skoczyła na 2 tys. Co prawda nie ubezpieczył wtedy swojego rzepaku bo uznał ubezpieczycieli za złodziei i agent musiał uciekać z podwórza ale na swoje wyszedł jak nigdy wtedy

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Trzeba czekać jeszcze na użytkownika PawelWlkp, naszą wyrocznię w temacie cen zbóż, który dokładnie wie, co to za anomalia ze wzrostami cen i powie, kiedy spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

żeby się nie okazało się, ze to chwilowa zagrywka podobnie jak z rzepakiem było na początku miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Spokojnie, na razie jeszcze nie słyszałem żeby wzrosło. No chyba że ktoś na matif handluje, narazie wszędzie wkoło ceny podobne lub niższe niż w Polsce. Kolego Szarlej,ale nie powiesz że nie miałem racji do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

białko :14 a 15

 

Propozycjia 670 Netto Pomorskie  jak myslicie trzymac przy bardzo dobrych Parametrach czy sprzedać ? Pozdrawiam I Dziękuje

 

670zł płacili za 12,5 we wtorek, teraz 700zł/t za duże partie, za te jakość przy małej partii minimum 720zł/t na gospodarstwie chyba, że masz blisko do portu to jeszcze coś ugrasz,

 

rzepak - była dzisiaj oferta 1350zł/t na gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co się orientuję wszędzie brakuje jakościówki, a zapotrzebowanie jest spore, niedawno Francja miała problem z Algierią, gdyż brakowało jej towaru na realizację kontraktu, jednak z naszą pszenicą jest problem, gdyż brakuje homogenicznego towaru i nikt tego nie chce,  tylko Polacy potrafią wypiekać taki chleb (każdy bochenek z innej mąki -pszenicy)

 

Jabłowo dzisiaj 700zł - 12,5%, 720zł - 14% wedle życzenia;]

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spekulanci przerzucili sie na towary rolne co widać na matifie mimo nadprodukcji ceny w góre od jakiegoś czasu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

700 za pszenice jest realne do osiągnięcia, trzeba tylko się pokręcić, podzwonić, znaleźć młyn czy mieszalnie pasz co potrzebują towaru a nie słuchać handlarzy co twierdzą że po 550 kupują i mają pełne ręce roboty. I ich przyciśnie to dadzą ile trzeba, walka toczy się między pośrednikami a towarem końcowym który tylko drożeje, czas najwyższy aby rolnik zaczął dyktować ceny i to pośrednicy upadali a jak nie to dowidzenia, czy to tak trudno pojąć? Czemu handlarz mlekiem z niedalekiej miejscowości w kilka lat postawił willę i zakupił nowy tabor ciężarówek a czemu chłopy są dziadami a pracują od pokoleń? Sawicki dobrze powiedział..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nie każdy mieszka na pomorzu żeby mieć takie ceny... ale fakt że trzeba starać się unikac pośredników ale do tego trzeba mieć spore ilości towaru, ja akurat samochodowe ilości mam ~ 90ton  ale to i tak nic trzeba by ze 500 ton przynajmniej mieć aby coś ugrać.

 

Coś wygląda,  że już koniec hossy na giełdzie...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

700 za pszenice jest realne do osiągnięcia, trzeba tylko się pokręcić, podzwonić, znaleźć młyn czy mieszalnie pasz co potrzebują towaru a nie słuchać handlarzy co twierdzą że po 550 kupują i mają pełne ręce roboty. I ich przyciśnie to dadzą ile trzeba, walka toczy się między pośrednikami a towarem końcowym który tylko drożeje, czas najwyższy aby rolnik zaczął dyktować ceny i to pośrednicy upadali a jak nie to dowidzenia, czy to tak trudno pojąć? Czemu handlarz mlekiem z niedalekiej miejscowości w kilka lat postawił willę i zakupił nowy tabor ciężarówek a czemu chłopy są dziadami a pracują od pokoleń? Sawicki dobrze powiedział..... 

 

Tylko że ilu masz takich co ma 100 ton pszenicy do handlu? Rozsypane po stodołach tu 5 tam 10 ton i czym to i gdzie zawieźć? Polpasz nie chce wcale jedynie cenę 56+vat wystawił. Kurniki trochę skupują ale większość pełna a po wsiach hodowli nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

 Witam, też dziś woziłem próbę pszenicy do młyna i zaproponowali 630 netto ale jeszcze chyba poczekam do zimy bo mam bardzo dobre parametry :

gluten-31

rozpływalność-10

opadanie-334

gęstość -78,8

wyrównanie-80%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj