Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 15 sierpień 2013 - 06:36

TO jęczmień droższy od pszenicy,ciekawe albo takie tam zapotrzebowanie. Nie ma co zwalac na partie,bo czy ten czy też inny będzie to każdy do swojej kieszeni pcha,a jak do tej pory nikt nie interesuje się rolnikiem. Powinniśmy się cieszyć że mamy jakieś tam zbiory większe czy też mniejsze bo o innych co mieli burze i zalania nic im nie pozostało i o nich nikt już nie pamięta,a życ muszą tak jak my,

A myślisz, że oni ten jęczmień kupują dla siebie i go jedzą przez całą zimę ??
W porcie stoi statek który porzebuje 60 tyś. ton jęczmienia a przywóz jest znikomy bo nikt nie sprzedaje.
Elewatory skupują taniej i sprzedają drożej przecież bo to są a nie żeby nabijać kasę rolnikom tylko sobie.

Cena którą ostatnio miałem to 700 netto za jęczmień z odbiorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 14:30
  •  

#1942 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 06:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 otóż to, mi również pani w Każmierzu u Kalinowskiego proponowała 650zł netto za jęczmień bo pilnie potrzebują żeby statek załadować w porcie :lol: a ja jej na to że za tyle nie oddam a 100 ton bym miał :P myślę że z jęczmieniem jarym nie ma się co spieszyć, bo z moich obserwacji wynika że to w tym roku towar deficytowy, bo to jedyne zboze które trzyma cenę jako tako

#1943 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 08:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak ten statek doładują to cena spadnie. Następnego w porcie się nie spodziewają za szybko. Płyną teraz w inne rejony gdzie taniej i podaż duża. Ale cene pszenicy będzie trzymał w tym roku, może troszke ponad nią, bo kiepsko się udał w więlu rejonach. Jak ktoś na sprzedaż produkuje zboża to niech spróbuje z dobrymi odmianami dwurzędowymi zimowymi. Plonują dobrze, jakość dobra i robota rozłożona w czasie, bo jakieś dwa tygodnie są prędzej. Bo te stare sześcio rzędówki to do owsa gęstość mają zbliżoną.
A co do spekulacji, spekulować to można czymś czego brakuje na rynku. Zeszłoroczny sezon doskonale pokazał co to jest spekulacja. W tym zapowiada się że niczego nie braknie więc co niektórzy umoczą i oddadzą co zarobili w tamtym roku. I nie chodzi mi o rolników którzy przechowali swoje ciężko wypracowane plony i wykorzystali moment najlepszych cen do sprzedaży, a właśnie firmy skupowe które napewno jeszcze lepsze ceny uzyskały a w żniwa koło 800 zł kupowały. 30% w kilka miesięcy zarobić to troche w głowach się zaczeło biznesmenom przewracać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 08:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 nie dość że tanio to w terminie nie potrafią wypłacic tak jak emplex słupca i te lekceważenie rolnika jaka sie w firmie pojawiła a miałem o nich dobrą opinie

#1945 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 09:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @BARABUS zdecydowanie masz racje, patrząc na ceny na WGT widać że jęczmień trzyma lepszą cenę niż pszenica. Zastanawiające jest tylko z jaką tendencją utrzyma się ta cena- spadkową, czy wzrostową :D

jęczmień paszowy 570-650
pszenica paszowa 570-640
żyto paszowe 400-420
pszenżyto paszowe 500-550

konsumpcyjne:

jęczmień 550-700
pszenica 590-630
żyto 380-560
owies 450

Edytowany przez mom, 15 sierpień 2013 - 09:53.

Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#1946 Share wikwww4

wikwww4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 10:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Kupię 3-10 ton jeczmienia paszowego .Okolice Kalisz 796759878

#1947 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a gdzie oni ten jeczmien wywozą tymi statkami? gdzies na Afryke północną czy jak? ostatnio Polska nie startowała na kontrakt na pszenice do Egiptu, Rumunia i Ukraina sie załapała ale o innych zbozach nic nie pisali, wie moze ktos?

a jezeli o cene chodzi to tez mi sie wydaje ze bd trzymał cene, opoznione zasiewy to niektorzy porezygnowali a i duzo go na polach widac nie bylo, tylko pszenica i zyto...

#1948 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja już sprzedałem 4,7 t pszenicy po 90zł/100kg a jeszcze do ogłoszenia nie dałem.
Ale KWS pójdzie cały na pewno.
Kombajnista który siekł u mnie porozpowiadał i ludzie się zjeżdżają.

#1949 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jeszcze w agencji nasiennej niech Cię pochwali i powie że rozprowadzasz siewny to jak Ci po pszenice przyjadą siewną to pieniędzy na kare może braknąć.

#1950 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 13:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Przedmowca ma rację. Nie chwal się bo będzie tak samo jak u wuja z sadzeniakiem. Przez telefon jak ktoś dzwoni lepiej nie chwalić się ile ma się tego zboża ponieważ to właśnie mogą być oni. Najczęściej wychodzi to przez doniesienie np. znajomego.

Edytowany przez krychu, 15 sierpień 2013 - 13:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 13:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

#1952 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 14:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dziś dzwoniłem do centrali to ceny pszenicy na przedziale 160-170zł takie będą .
Za 2 tygodnie bedzie pełen asortyment zbóż ozimych, tak mnie poinformowano .

Jeszcze w agencji nasiennej niech Cię pochwali i powie że rozprowadzasz siewny to jak Ci po pszenice przyjadą siewną to pieniędzy na kare może braknąć.

Akurat zboże można.
Nie można sadzeniaka ziemniaka.
Jak na razie do ogłoszeń pszenicy nie zamieszczałem a codziennie ktoś przychodzi zamawiać i oglądać , i mówi że tak dorodnej pszenicy nie widział.
Zeczywiście ziarno piękne ma ten KWS OZON.

#1953 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 14:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak Ci firma udowodni że handlowałeś z przeznaczeniem na materiał siewny to bekniesz i to mocno.

#1954 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 14:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ano jak udowodni :P ale nie udowodni , bo komu by się chciało .
Jak na targu każdy rolnik sprzedaje pszenice jako materiał siewny, jak by tak chcieli robić to by 70% rolników musieli pozamykać.

#1955 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 17:43

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

Mleko u niektórych największych dostawców jest już po 1,8zł. Ceny zbóż powinny kształtować się na poziomie 800zł za tonę pszenicy przy urodzajnym roku i obecnych kosztach produkcji. Rzepak 1700zł

#1956 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 tylko kłopot w tych co mimo niskiej ceny sprzedają bo nie mają kasy, albo nie mają jak przechować :(

Edytowany przez mom, 16 sierpień 2013 - 20:07.

Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#1957 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:16

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

Nic nie robić?? Skąd ty się urwałeś, że powiadasz iż jestes rolnikiem?? Słyszałeś o powiedzeniu, że bez pracy niema kołaczy czy nie?? Rozumiem że miastowy czy dziadek mówi mi że Ja leże, a tobie rośnie ale rolnik?

#1958 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 też wydaję mi się że ceny zbóż powinny być coś kolo np przenica 700-800 (chodź wolę jak są tańszę bo muszę kupić ;p)i też ceny żywca mleka itd powinny być bardziej stabilne a u nas to tydzień w górę za 2 tyg w dół i jak taki rolnik ma cos planować? niech ędzie mniej ale stabilnie co do cen przenicy ktos pisał że 160-170 takiego czegoś nie będzie raczej powinny się trzymać przenica na poziomie 500 teraz jest jeszcze taki szał na zboża bo wszędzie za granicą uzupełniają zapas który stracili w ubiegłuych latach ciekawe co rząd zrobi by temu zapobiec....

#1959 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 160 -170 za kwintal kwalifikatu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nasz rząd martwi się o to by znów w następnych wyborach wygrać,przecież z wsi i tak mało kto idzie,bo już nie ma na kogo głosować,oni jedynie dbają o ludzi w miastach i to nie do końca bo ile zakładów upada.