Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 04:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pszenica ozima po 670zł/t brutto wczoraj poszła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 09:41
  •  

#1742 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 06:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ozime ok 5 ton, zawiodły jare siane w czas jak na tą wiosnę ok 15-20 kwiecień na wygląd zapowiadało się dobrze a tu ziarna na przyczepach mało mieszanka niecałe 4 tony pszenica jara jeszcze mniej w zeszłym roku ok 6 ton sypało a czemu mniejsza cena przy mniejszym plonie ot nasza specyfika

#1743 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 06:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To słabiutko sypie pszenica .Umnie sasiad wczoraj kosił Pszenice Ozon ma taka sama jak ja i dawała mu miedzy 6-8 ton na 4a i b .Ja kosiłem rzepak i jak narazie srenia 4,5-5,5 tony(jak dlamnie zajebis.) zalezy od kawałka.Ceny w Pomorskim mamy podobne do calej Polski zależy od dnia.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wczoraj mlocona pszenica 4 klasa ok 6;5 tony bez rewelacji zyto hyb ok 4 a popul 3 t

#1745 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:42

nie rozumiecie że w tv jest mowa o nie waszych plonach tylko ukrainy! ale wy jesteście tępi...

Kolego sądząc po nicku to masz mniemanie o Sobie na poziomie arystokraty ale z kulturą zostałeś na poziomie kostki brukowej ;[ Nie mogłeś swojej wypowiedzi zakończyć na wykrzykniku?

#1746 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:54

nie rozumiecie że w tv jest mowa o nie waszych plonach tylko ukrainy! ale wy jesteście tępi...

A co mnie obchodzi Ukraina ... Ukrainiec będzie wydawał zarobione pieniądze w Polsce czy my tutejsi rolnicy ? Na zachodzie nie mają problemu z przymknięciem dla nas granic jak zaczyna źle się dziać dla ich rolników a u nas wprost odwrotnie...
Chyba lepiej jest dać zarobić swoim którzy też wesprą swoich niż nakupić ze wsząd byle nie od swojego a jak już to za darmo najlepiej a pożniej będzie płacz i lament bo gospodarka kraju upadnie na pysk całkowicie i się nie będzie miała siły podnieść

Edytowany przez renovoltage, 04 sierpień 2013 - 07:57.

#1747 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Rolnictwo ma coraz mniejszy wpływ na gospodarke. Oprócz nawozów to praktycznie wszystko sprowadzamy. Rząd bardziej sobie marzy żeby żywność staniała bo na wrzesień związki zawodowe zapowiadają niezłą zawieruche. Ale wątpie żeby te niższe ceny w jakikolwiek sposób odbiły się na cenach produktów spożywczych. A warzywa dość drogie więc nawet można powiedzieć że konsument na żywność w tym roku wyda więcej. Jak zboże drożeje to martwią się że mąka droga, jak tanieje to że cena mąki to tylko niewielki procent ceny chleba i ma nie wielki wpływ. A z plonami, to w moich stronach kto posiał naprawde spore dawki nawozów i mu nie wyłożyło to sypie bardzo dobrze. Od tych deszczy bardzo duże wypłukanie składników odżywczych jednak było, bynajmniej ja mam takie spostrzeżenia. Z cenami u mnie to przymiarki są do 600 netto, a nawet 580 za pszenice. Dużo ludzi wozi na przechowanie. To dobre rozwiązanie bo bez wielkich nakładów na budowe można za pare złotych zostać spekulantem i czekać no wystrzał ceny. Można znajomym zaproponować zapłate za zboże i wstwić na przechowanie ich zboże. Możliwości są tylko tak nie do końca te wzrosty są pewne i nikt się nie kwapi żeby wyłożyć pieniądze i czekać.

#1748 Share Mariu22

Mariu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W mojej okolicy cena pszenicy zł 500,-

#1749 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Kurcze skąd jesteś bo wziołbym z 200 ton w tej cenie taka okazja może szybko się nie trafić B)

#1750 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 w ukrainie tez nie ma rewelacji pytałem sie kolegi był tam ten sam front atmosferyczny podczas kwitnięcia z reszta ceny tam mają wyższe to czemu by mieli tam kupowac zeby zdołowac polskich rolników?? ksiaze nie siej propagandy zdejmij ten biały kołnierzyk i zajmij sie uprawa ziemi a będziesz wiedział jakie tu są kokosy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.
nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

Edytowany przez ksiaze, 04 sierpień 2013 - 08:57.

#1752 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ceny pszenicy na MATIF drogi kolego już się stabilizują a co plonów propogandowych z Ukrainy mam pewne zastrzeżenia , cena 700-750zł powróci pogorączce zakupów a na razie kto ma kasę to inwestuje w zboża gdyz nic nie jest w stanie dać 50% rocznie spekulacja na rynku żywności przynosi co raz wieksze korzyści i chetnych przybywa jest wahanie jest zarobek. tylko w Polsce szał obiżek cen widziałeś kolego skupy we Francji 189EU/t

pozdrawiam i jeszcze raz powtarzam dywersyfikacja pportfela na giełdzie a upraw w rolnictwie po tak drastycznym wzroście areału uprawy rzepaku w sezonie 2013/2014 powinna nastapć korekta o 40% w to miejsce wejdzie jęczmień i pszenice a analitycy to wiedza i zakłady skupuja gdyz za rok hm,,,, 180 zł być może pwrot ceny i zwrot o 180 st.

pozdrawiam Rolnik

pozdrawiam

#1753 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:25

a ja się pytam gdzie wasze PSL?! c oni robią żeby import zboża z ukrainy zatrzymać? czy pojawił się ktoś z PSL w tv i wspiera rolników? ten cały PSL pewnie sam ciągnie rzepak i zboże z ukrainy!

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy szacuje zbiory zbóż w 2013 roku na rekordowym poziomie 57,1 mln ton w porównaniu do poprzednich szacunków 53-54 mln ton i w porównaniu do 46,2 mln ton w 2012 roku. Ukraiński eksport w lipcu wyniósł 1,2 mln ton i powinien wzrosnąć do 1,5-1,7 mln ton w tym miesiącu. Pełny eksport w sezonie może być rekordowy i wynieść 28 mln ton.

już raz ukraina pozamiatała ceną zboża na dwa lata chyba był to rok 2003 jak się nie mylę, czyli 10 lat temu...

Szykują się w tym roku rekordowe zbiory kukurydzy na Ukrainie na poziomie 26 mln ton, z czego 16 mln ton ma trafić na eksport. Minister zadeklarował, że Ukraina będzie prowadzić agresywną politykę na globalnym rynku zbóż.
nie sypcie na góry zboża bo sprzedacie jeszcze taniej już taki rok był nie jeden że zboże ze żniw było droższe niż na wiosnę...

PSL to ze wsią nie ma już nic wspólnego tam są sami karierowicze często jestem w komisjach w wyborach to mało kto głosuje na nich i dobrze mieli dość szans żeby o wieś zawalczyć nie potrafili się odnalezć ich problem

#1754 Share kabajo6

kabajo6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ceny zbóż od zawsze-raz w górę raz w dół.Z różnych przyczyn:

http://wpolityce.pl/...a-bardzo-niskie

Choć nie mogę się z tobą nie zgodzić,że PSL jeszcze nigdy nic nie zrobił dla rolników.

#1755 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zyto 350 netto lokalny mlyn

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1756 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wydaje mi się że przy obecnych cenach skupu i kosztach produkcji zboża, to "lecimy prawie po bandzie"

#1757 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 nawet pod bandą

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1758 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 agro efekt paszówka 620(ale napewno od poniedziałku spadnie) lokalny skup 480 ceny brutto. ludzie narzekają że pszenica nie sypie, jak za inne lata kosi się 6 ton w zwyż tak w tym roku słyszę 4-5 ton

#1759 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Musiało to wszystko spaść i nie ma sie co dziwić, jak kosili po 7 ton pszenicy i sprzedawali po 1100 brutto to dajcie spokój a potem ziemi brakowało i po 3 tony z hektara dzierżawy płacili tak sie ku**a zaczeli rzucać!!!! teraz wszystko do swojego poziomu wróciło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:48