Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 04:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wczoraj kosiłem żyto u mnie sypneło ale u sąsiada 2 metry wysokie sąsiad się cieszył że u niego ładniejsze a tu 1.5 z ha nie wierzyli aż szukali czy nie wyleciało pszenżyto też nie rewelacja każdy się chwali jeden przez drugiego ile mu nie sypie na forum zejdżmy na ziemię mniejsze plony w tym roku kłosy są nie złę ale po wykoszeniu niespodzianka kto przypilnował to ma ale na ogół nie rewelacyjnie i tyle morze mieszanki sypną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 01:32
  •  

#1542 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 05:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Żyto w lokalnym skupie z tegorocznych zbiorów po 450zł biorą każdą ilość-chętnych do sprzedaży "0" pomimo że 30%zbóż już skoszone.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1543 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 05:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jedno jest pozytywne przez te chore ceny zbóz w ostatnich latach tylko cena ziemi wywindowała x2, teraz wróci to do normalnośći o piachy się nikt nie będzie zabijał a dobra ziemia zleci o 15-20 tysięcy....

Edytowany przez ksiaze, 28 lipiec 2013 - 05:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 06:48

Bardzo mądre słowa. Pozdrawiam.

#1545 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 07:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Groch siewny 900 zł/t/brutto (cena z kasą na rękę) plon z hektrara deko ponad 2,5 tony, bez polifoski, saletry, tylko oprysk od chwastu, robaczka i zasuszanie. Lubelskie powiat hrubieszowski

#1546 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 07:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ale bablanina aż się czytać nie chce :)
to co mam zboże wysypać na gnój bo jest za tanie ? co niektórzy chyba mają coś nie tak z głowami ! może i cena nie urywa "jaj" ale kto wcześniej pomyślał i wiedział że będzie musiał coś sprzedać w żniwa to podpisał kontrakt... już dwa miesiące temu ceny nie napalały optymizmem i wiem że ciężko było się zdecydować, bo jak sobie człowiek pomyślał że musi żyto za 500zł netto oddać to aż spać po nocy nie szło, ale to było niemal pewne że tak będzie bo na jesień sprzedano 2x tyle nasion co w roku ubiegłym

pszenica 680 zł netto konsumpcja... mało, wiem że mało, może i ktoś w pobliżu dałby mi 20zł więcej, ale co z tego, wolę sprzedać tam gdzie handluję, za chwilę pojadę po nawóz i tak wyjdę na swoje bo jako stały kontrahent to co stracę w żniwa opuszcza mi na nawozie

czy ceny są za niskie.... a no są ale przy dobrych zbiorach jakoś to się rekompensuje, jakie są plony ? są rożne, tam gdzie zboża dostały na grzyba jest full ziarna ! pszenica bije w naszym gospodarstwie średni rekord rzędu 8t/ha... gdzie inne laty średnio dawała 4-5, jęczmień bez grzyba szału nie robi... zimowy słabe 4t, jary zobaczymy... może 4-5,

także panowie do roboty, a nie beczycie tu od paru dni jakby coś to komuś miało pomóc, nikt wam nie da i nie pomoże, taki jest wolny rynek

#1547 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 07:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ciężko w to uwierzyć, ale na wiejskich targach pszenica w detalu jest nadal po 1000/t. Jednak mało kto bierze więcej niż worek.

#1548 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:12

także panowie do roboty, a nie beczycie tu od paru dni jakby coś to komuś miało pomóc, nikt wam nie da i nie pomoże, taki jest wolny rynek

To już dawno nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem i nie ważne czy cena pszenicy jest po 100zł czy po 50zł. Tych którzy naprawdę zarabiają na zbożu nie interesuje stabilizacja cen bo oni zarabiaja na wachaniach cen i nie ważne czy cena spada czy wzrasta to kaska dla panów w białych kołnierzykach leci, ważne aby cena sie zmieniała i czym większe wachania tym dla nich lepiej. Rolnik ledwo zdąży zasiac zboże a oni juz wiedzą jakie będą plony .

#1549 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nie mów że wiedza jakie bedą plony bo nie wiedzą tylko przypuszczaja! Niikt nie wiem dokładnie co bedzie za rok tylko z grubsza prognozują po zasiewach, pogodzie i stanie w magazynach, tak samo nikt nie wiedział że kukurydza będzie 2 lata droga że Ameryka kleska suszy dotknie....

#1550 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 proponuje przyzwyczaić się, że tak samo jak strugaliście panów mając pszenice i wiedzieliście że jej jest mało tak teraz kupujący strugą panów bo wiedzą że zboża jest...pomyślcie co bedzie za rok jak zboże sypnie na dzisiejszym poziomie pszenica wróci do cen 400zł za tonę i wszystkie maszyny trzeba będzie na allegro wystawić to dopiero będzie cios...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Po wykoszeniu w czwartek żyta hybrydowego i po jego dokładnym zważeniu apetyty na plon z ozimin wzrósł, wczoraj po wykoszeniu pszenżyta niestety, zgasł xD z 4,5 ha nakosiliśmy dwa pełne autosany, zboże wymokło, opóźnienie w wegetacji, później susza, i mamy obiecane 8 ton, ale z ponad 4 ha xD Owies na wyższych partiach ziem dobrze sie prezentuje, zobaczymy co dalej, a wczoraj o ceny skupu w pobliskim skupie sie dowiadywałem, żyto i pszenżyto nie więcej niż 600 zł za tone będzie płacone
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1552 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u mnie plon z rzepaku słabiutki 2.7 z ha na razie nie sprzedaję, pszenżyto ładnie oddało bo 5.7 tony z ha
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#1553 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 BARABUS racja,nie ma co narzekac pszeniczka tak zle u nas nie sypie,no pewnie jak sie nie posmaruje to pózniej nie ma na co liczyc.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#1554 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 U nas żniwa rzepaczane skonczone plon powyżej 4t, a zbożowe dopiero sie zaczynaja u siebie zaczałęm troszke pszenzyta i plon porównywalny do ubiegłego roku około 5t/ha ( oczywiscie nawożone w miare intensywnie i ochrona 2 zabiegowa) CIekaże jak bedzie z zytem i pszenica narazie wilgotnosc z reki 16-17%. A u okolicznych gospodarzy głownie ekolodzy bez ochrony tylko troche N nie jest wesoło kązdy pyta po wysypaniu co tak mało i przypominaja sobie ubiegłe lata jak było 2x tyle z tych samych dziłek! Wiec ja obstawiam że ceny zbóż musza podskoczyc choc nie bedzie to szybko, ale wiosna powinna przyniesc sensowna cene.

#1555 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A jak Panowie sprzedajecie teraz czy trzymacie??Ja będę miał jakies 400-500 ton pszenicy i nie wiem co zrobić .Wsypać w biny i czekac czy się pozbyć?

#1556 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja połowę sprzedaję teraz a połowę zostawiam na później, jęczmień zostawiam i może trochę żyta jak będzie nadwyżka ponad kontrakt

#1557 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pszenica z parametrami będzie w cenie, tak samo jęczmień więc warto przytrzymać. Żyto, pszenżyto owies raczej tendencja spadkowa więc warto sprzedawać jak najszybciej

#1558 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Właśnie myślę trzymać do stycznia-marca i wtedy sprzedać ale nie wiem .Z rzepakiem też nie wiem co zrobić. Po tych cenach się nie opłaca sprzedać.

#1559 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 woj. Dolnośląskie, powiat wołowski. Żniwa w pełni, rzepaki na ukończeniu, idą żyta, pszenżyta, pszenice, jęczmienie jare i owies. Ceny są śmieszne. Oraz plony nie są za bardzo rewelacyjne. Średni plon rzepaku wyszedł mi 3,8t/ha. Pszenica 4,25t/ha Nie wiem jeszcze jak sypnie pszenżyto wygląda dość ciekawie, ale nie wiem ile będzie w zbiorniku.
Ceny : Rzepak 1100zł/t
Pszenżyto 550zł/t
Pszenica paszowa610zł/t
jakościowa 630zł/t
Jęczmień 490zł/t
żyto również 490zł/t.
owsa nie chcą kupować.

Oferta firmy Woźniak również cena zbliżona dla Grupy Osadkowski S.A. Ceny są podane cenami brutto! Ja jestem za obniżkami cen płodów rolnych. Ale środki produkcji powinny zejść na stan z co najmniej 5 lat wstecz. Gdzie tona saletry kosztowała 800zł lub i mniej. Tak samo Olej napędowy wychodził w granicach 3zł. O cenie oleju napędowego raczej nie będziemy mieli wpływu ale o cenie nawózów prawdopodobnie tak. Nie wiem jak tam sytuacja na rynku żywca, ale przypuszczam że ceny tuczników napewno poleciały w dół. Tylko jestem ciekaw dlaczego w pobliskiej piekarni chleb zdrożał o 20gr na bochenku. No ale w końcu jak to mówią osoby które nie zaznały pracy na roli i finansów poniesionych z tego tytułów " Chłop śpi a jemu rośnie... " Ale chyba dług w banku...

Edytowany przez Patryk3802, 28 lipiec 2013 - 11:52.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wg mnie to czyste spekulacje cenowe i po żniwach cena zacznie widować w górę, może nie do poziomu z tamtego roku, ale przenica będzie po 800 spokojnie