Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 JPH2 czy ty kiedykolwiek zajmowałeś się handlem zboża? więc Ci wytłumaczę bo widzę że poza swoim domem polem i traktorem mijasz się z rzeczywistością wyjdź trochę do ludzi popytaj w mieszalniach , gorzelniach a przede wszystkim hodowców tzrody i drobiu miezalnie skupowały wszystko byle było ziarno bo tzroda lub drób nie pyta się jaka cena na zboże tylko musisz im dać "żarcie" więc było trzeba to kupić bo zboża faktycznie brakowało a ludziom z tego dobrobytu to w d*pach sie juz przewracało opryskiwacza samojezdne ciągniki 150-200 konne kombajny najnowsze a ha śmieszne zboże było z grubą przebitką to dawali rade jestem ciekawy jak sb teraz poradzą a z swoich źródeł wiem że zboże jeszcze będzie tańsze (jak tylko pomyślnie skończą się żniwa) i oddacie wszsytko z nawiązką nie mówie tu o rozsądnych rolnikach którzy biorą sprzęt dopasowany do ha ale reszta która sporo przesadziła sporo zapłaci ludzko głupota i pazerność nie zna granic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 23:59
  •  

#1462 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A na tych drogich dzierżawach u mnie to co drugi sprzątnie tyle ile musi oddać właścicielowi. Koszty dołoży do interesu, pewnie większość się zaprze i będą czekać lepszych czasów, a właściciele się śmieją z nich że za darmo robią.

#1463 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nieszczęsny kupiłem w czerwcu 7 ton Polifoski 8 - bo była promocja na składzie. Teraz widzę, że należy wejść w uprawę beż nawozową - jeden rok zboże, następny strączkowe. Przy cenie 350 za żyto to nawet 10t/ha nie zawsze przyniesie zysk.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 I prawidłowo. Wreszcie durny chłop się nauczy że jak odda dopłatę i 1000zł dzierżawy + zapłaci podatek to zostanie mu tylko robota i prestiż - bo ma więcej ha niż sąsiad.

#1465 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @StaryWyjadacz a cóż to za magiczne źródła masz?? Wogóle to co ty chcesz, ludzie inwestują i rozwijają gospodarkę bo jak wiesz kto stoi ten się cofa. Niema takiego czegoś jak przelicznik KM na HA bo ziemia, ziemi nie równa jak i kierunek produkcji.

#1466 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 osadkowski świdnica 1330 netto za rzepak

Edytowany przez garek, 25 lipiec 2013 - 21:16.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1467 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 za 1000 to jeszcze ale 1,5 tys plus dopłaty własciciela to jest dopiero eldorado na gruncie 5 i 6 klasa he he :)

#1468 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Cennik skupu zbóż w Golubiu-Dobrzyniu nr 18/13

Obowiązuje od dn. 25 lipca 2013 ZBOŻA Cena netto - dla płatników VAT (przelew 30 dni) Cena netto - dla rolników ryczałtowych (przelew 14 dni) Pszenica paszowa* 700,00 zł/t 700,00 zł/t Pszenżyto* 620,00 zł/t 620,00 zł/t Jęczmień* 610,00 zł/t 610,00 zł/t Kukurydza* 780,00 zł/t 780,00 zł/t Żyto* 500,00 zł/t 500,00 zł/t

Trochę ściemniacie z tymi cenami,albo z jakiś własnych powodów chcecie,żeby spadły.Ktoś chce wywołać panikę.

#1469 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 No niestety żeby chłop zmądrzał to musi dostać porządne baty na plecy bo inaczej nic do niego nie dociera. Przeciez na tym czy nasze produkty są drogie czy tanie to i tak my nie wiele z tego mamy bo majac dużo jeszcze wiecej wydajemy , majac nie wiele i tak ktos na tym zarabia . Tak że cały czas ktos na nas żeruje a my tylko płacimy .
No i komus udało sie podzielic rolników. Kiedys był rolnik i tyle a teraz są producenci zboża , producenci trzody , byków, mleka, kurczaków itp. i każdy swego pilnuje a jak widać to teraz jeden drugiego traktuje jak wroga a to juz nie daleka droga do samozagłady.

#1470 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ukraiński holding KSG Agro notowany na GPW w Warszawie podsumował wyniki zbiorów zbóż. Zebrano 120,2 tys. ton plonów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2012 r.
Czyli urodzaj - cena będzie niska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 No uśmiać się mozna z niektórych.Pytanie zasadnicze panie Stary Wyjadaczu i pozostali ,bo na tych samych falach nadajecie. Od kiedy to rolnik sam dyktuje cenę swojego produktu?Oj chciałbym, oj chciałbym, oj chciałabym chciała! Ale nic z tego ! Ceny dyktują firmy skupowe a nie styrany pracą rolnik,który nie ma tu nic do gadania.I nie plećcie bzdur że chłop jest pazerny bo drogo sprzedaje zboże i hodowcy zwierząt muszą drogo kupować. Rynek ustala cenę a nie rolnik.W ogóle to przykro czytać niektóre posty bo tyle w nich zajadłości, zawiści,pewnie macie za sobą przykre przeżycia i ten uraz psychiczny musi od czasu do czasu z was wyjść.Rozumiem,ale trzeba też nad sobą popracować aby być przyjaźnie nastawionym do drugiego rolnika.U mnie w okolicy też są "bogacze" z nowoczesnym sprzętem ale na kredyty i dotacje załatwionym.Niektórzy do Niemiec na roboty jeżdzili i tam zarabiali na sprzęt.Najlepiej mają się handlarze maszynami rolniczymi.Ja mam sprzęt średni, 30ha , i nie zazdroszcze tym co mają więcej bo to głupota, to tak jakbym zazdrościł koledze, że jest przystojniejszy ode mnie .

#1472 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Właśnie że rolnik jest pazerny i trzyma zboże w magazynie bo zdrożeje choć na rynku cena naprawdę dobra. Znajomy tak zakisił żyto w tym roku jak sprzedawałem swoje w listopadzie po 790zł/t i podsyłałem mu kontrahenta do niego to śmiał mi się w twarz że jestem głupi tak tanio sprzedaje, twierdził że na wiosnę będzie grubo ponad 800zł/t. I czekał aż w końcu w maju sprzedawał po 620zł/t. Chytry dwa razy traci. Dla wyjaśnienia ja nie mam produkcji zwierzęcej tylko sama produkcja roślinna ale staram się zawsze podpisywać kontrakty rozsądnie tak by zabezpieczyć opłacalność i nigdy nie chytrze o 10 zł jest rozsądna cena sprzedaje. Rozumiem hodowców to dzięki nim możemy produkować zboża jeśli hodowcy padną to za rok czeka nas to samo tak zawsze twierdziłem i w tym roku te słowa się sprawdzają

#1473 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ale to rolnik podbija cenę ziemi, dzierżaw itp - pomijam wyjątki. Zawsze liczy się 1000zł za pszenicę i minimum 7ton z ha a potem płacz bo dało 5t, trzeba sprzedać po 700zł i po odjęciu kosztów zostaje nam... słoma.

#1474 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Śmiesznie to się dopiero zaczyna. U mnie dopiero ekologiczni zaczeli żniwa, a oni raczej do skupu nie wożą. Widać JPH2 że zboża nigdy nie kupowałeś. Ale jak taniej jest kupić od pośrednika co przez pół Polski wiezie niż w sąsiedniej wiosce to coś nie gra. Ja mam kilku którzy mi sprzedawają i troche im sodówka uderzać zaczeła. Teksty typu nie chcesz, nie bierz, klientów mam tylu, płacą lepiej. Tak się kończy współpraca bezpośrednia jak łatwiej się z handlarzami dogadać. Teraz będzie płacz jak pośrednicy promocje skończyli. A bez hodowców daleko nie zajedziecie, podobnie jak odwrotnie, tylko hodowca może zawsze zrezygnować. West z jakiej jesteś części Wlkp bo widze że z Tobą można by było pohandlować na rozsądnych warunkach.

Edytowany przez PawelWlkp, 25 lipiec 2013 - 22:08.

#1475 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jak ktoś bierze cenę pszenicy po 1000 zł i rzepak do kalkulacji po 1800-2000zł do kredytu czy inwestycji to powodzenia, średnią chociaż z 5-8 lat to jakiś obraz daje, a nie dwa lata z rzędu super ceny a teraz lament

#1476 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 smieszą mnie wypowidzi tych wszystkich rolniczków ktorzy zasiali 5hektarów żyta, 2 rzepaku i dwie morgi pszeniczy i krzyczą, ze ceny spadly bo sąsiad zasial o morge wiecej rzepaku niz rok wczesniej.
czy wy naprawde uwazacie, ze macie JAKIKOLWIEK wplyw na te ceny?

jesli mialbys 1000 ha rzepaku to jedyny wplyw jaki mialbys to na własną cene w skupie bo dostalbys pewnie lepszy kontrakt. ale myslisz, ze mialbys wplyw na cene na matifie?
panie złoty no trzymajcie mnie.
to, ze józek z ryśkiem zasiali 5hektarów żyta wiecej niż rok temu nie ma KOMPLETNIE ZADNEGO wplywu na to, ze ty sprzedasz je w tym roku za 400zł.

śmiem twierdzic, ze całkowite zbiory w polsce mają praktycznie znikomy wpływ na ogolnoświatowe ceny zbóż i rzepaku. wiec serio. ludzie. ogarnijcie sie i przestancie pieprzyc farmazony o tym jak to pare kilo rzepaku na przyczepie zmienia ceny na światowych rynkach. zmienic to wy sobie mozecie. ale skarpetki na czyste.

#1477 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Cofnijcie się parę stron do tylu jak pszenica była po 1000netto. Jakie mądrości niektórzy tu wygłaszali. Jak pluli na hodowców którzy pisali że nie są w stanie wyjść na swoje przy takich cenach paszy. Jak pisali że przyjadą niemcy albo duńczycy żeby dać im jeszcze więcej za zboże. To co teraz się dzieje to efekt urodzaju + zapaść w hodowli.

#1478 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Powiat pilski zapraszam do współpracy, ja 90% plonów sprzedaje na zachód ale zawsze zostają końcówki za mało na auto lub pozostałości po czyszczeniu zboża, więc bez wielkich targów sprzedaje okolicznym hodowcom lub handlarzom by mieć miejsce w magazynach. Czasem potrzebna jest gotówka od ręki więc wolę sprzedać parę złotych taniej niż bawić się w kontrakty, analizy i terminy. Po prostu trzeba być człowiekiem a nie hieną cieszącą się z czyjegoś nieszczęścia

#1479 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To ja 100 za Poznaniem w przeciwnym kierunku. Ja raczej do 50 km żeby swoim trasportem jechać i prosto z przyczepy pasze robić bo mi tak wygodniej. Ale gdyby wszyscy mieli takie podejście napewno stabilniej by było. Na dzień dzisiejszy nikt w Polsce nie płaci za rzepak i pszenice ceny z matifu tylko 20% niższą, więc ceny światowe światowymi a tu mamy polske i za bardzo nasze zborze w świat narazie wyjezdzać nie ma zamiaru bo nie ma gdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 06:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dopiero zacznie sie jazda jak pszenica po 400 zl bedzie Normalne eldorado zacznie sie !