Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 03:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 3,5 roku temu sprzedawałem pszenice do woźniaka po 420 pln. Bo nie miał kto kupić. Za dwa dni trzy dni zaczynają się u nas rzepaczane żniwa tak pełną gębą i za 10 pszeniczne. Nie wie ale jak w zeszłym roku wydawało się że pszenica może dojść o 1500 ( znam takich co mają starą na magazynach bo czekali na lepszą cene ). To i wydaje się może być po 500 przy panice. Naszą winą jest że po dobrych dwóch trzech latach zamiast mieć odłożony grosz na koncie to mamy podwórka w nowych maszynach itd i jeszcze kredyt na ich spłatę. A teraz trzeba będzie dobrze kombinować żeby to ogarnąć wszystko.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 01:53
  •  

#1442 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 25 lipiec 2013 - 06:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A ja wam pisałem jeszcze zimą w pierwszej dawce nawozu jak to przechwalaliście się jak to tirami nawozy kupujecie i po 5 dawek rozsiewacie że to skończy się ceną 101euro/t, to Wy mnie nazywali dzieckiem czarnobyla i dostałem ostrzeżenie że głupoty piszę. A teraz się sprawdza. A za rok świni będą po 3.2, a byki po 5 bo ktoś to zboże musi zjeść. Zawsze ilość idzie na nieopłacalność. A koncerny nawozowe się przechwalają kolejnymi rekordowymi zyskami z wydojonego chłopa.

#1443 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nawozy na pewno stanieją myślę że saletra jakieś 800 zł wiosną będzie był już taki rok tylko idiota kupi nawóz przy tej cenie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Każdy po trochu ma racje tylko że swoja racje.
Co wy sie gryziecie chodowcy z producentami zbóż ? przecież ani jedni ani drudzy nie maja wplywu na ceny swoich produktów. Wszyscy bierzemy co nam daja jeśli z jakiś powodów płaca dobrze to sie cieszymy , jeśli cena spada płacz i lament i to tyle co mozemy zrobić. W zeszłym sezonie nie było powodu aby ceny poszybowały do takiego poziomu a w tym sezonie nie ma powodu aby tak drastycznie spadly , a jednak tak sie dzieje .Moze komus to sie nie spodoba ale rolnicy jak na razie to najgłupsza grupa społeczna która najłatwiej sterować a dowody mamy na tym forum bo rolnik na rolnika najeżdża . Od kilku lat jest kryzys na świecie i myśleliście ze nas ominie? nie ominie bo nie ma prawa ominąc. Dostaliśmy w prezencie kilka lat prosperity tylko po to aby jeszcze wiecej od nas wyciagnąć bo rolnik majac dużo wydaje jeszcze więcej. Sami wiecie ile i na co kasy wodaliscie więc wiecie komu nie daliscie zbankrutować w czasie kryzysu. Teraz producenci (giganci) maja kaske a My kredyty. Teraz dadzą zarobić innym czyli przetwórcom czy handlarzom oraz bankom. Jak by nie było czy mamy zboże po 1000zł czy po 500zł to i tak wszystko oddamy . Niestety teraz rynek sterowany jest globalnie więc trzeba swoje myslenie przestawic również na globalne a nie każdy myśli tylko o swoim grajdołku.

#1445 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Tylko jest małe ale w Polsce zamiast pieniądze zostawać w kraju płyną szerokim strumieniem za granice a u nas zostaje tylko smród i gnój oraz resztki.

#1446 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ale to przecież My im dajemy kaskę którą oni wywożą za granice. Mając za dużo kasy to co ? nawet nie spojrzy sie na polskie produkty bo badziewia nie będę kupować a co stać mnie na JD a sąsiad niech sie sktęca z zazdrości

#1447 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 lipiec 2013 - 08:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja nie mogę pojąć jak to jest możliwe, że mając własne zboże ściągane jest zboże z Węgier itp. Napychają tylko kieszenie zagranicznym cwaniakom a my znowu zostajemy z gołą d*pą za przeproszeniem. Zimą sprzedawałem pszenice po 1020 zł i teraz wspominam to jak piękny sen, obecnie zysk z pszenicy jest 2 razy niższy, już nie mówiąc o życie. Moim zdaniem sprawa żyta była oczywista, spodobało się gadanie, że żyto hybrydowe sypie po 8-10t/ha to ludziska pozasiewali nawet na III klasie po 80% obszarów gospodarstwa tym badziewiem, pięknie przezimowało i teraz faktem jest, że sypie bardzo dobrze ale towaru jest za dużo. W tym roku wygrałem na tym, że nie siałem nic na sprzedaż tylko trochę na uzupełnienie zapasów zboża i nic też nie będę kupował.

#1448 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 09:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 mówicie o zbożach że mieszalnie skupują z Węgier a nasze nie , ale tak samo my robimy idiemy do tesco bo tam jest taniej kuoujemy sprzęt zachodni ciuchy itd chodź nie zawsze jest tańsze kupujemy zachodnie. tzreba było sprzedawać zboże jak było w cenie a nie teraz płacz że nie ma co z starym żbożem zrobić pazerność nie zna umiaru

#1449 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 09:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Niech ktoś wytłumaczy jasno. Dlaczego ceny zbóż były takie wysokie a później jak wszyscy widzimy tak spadły? :)

#1450 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 09:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 spekulacje spekulacje i tylko to :) robią biznes na rolnikach i nie ma co owijać w bawełnę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 10:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 to tez ale w zeszłym roku były klęski w Rosji Brazylii i ukrainie a to najwięksi gracze na rynku

#1452 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2013 - 10:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Kiedy wybuchł kryzys w USA to załamał się rynek nieruchomości, z którego czerpali zyski spekulanci. Ci ostatni przerzucili swój kapitał na rynki rolne, a szczególnie na rynek zbóż i oleistych. Z tego powodu mamy cykle - raz ceny wysokie a raz niskie i nie mają tu znaczenia koszty produkcji bo spekulant ich nie ma. Pewnym rozwiązaniem byłoby przetrzymywanie zboża w magazynach aż do czasu kiedy ceny wzrosną ale do tego potrzebna jest baza magazynowa, pieniądze na bieżące wydatki no i kasa na spłatę kredytów, które chętnie zaciągano na inwestycje. Swoją drogą 1000 zł za pszenicę to za dużo

#1453 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 11:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 w styczniu pszenica jara po zaoranym rzepaku dostałem 1030 netto :) a dzis rzepak po 1300 :-) ale plon podobny bo okolo 5ton podobnie jak tamta jara pszenica (plus to co wymarzło bo odszkodowanie pokryło koszty siewu i orki)

#1454 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 15:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 cena na skupie codzien niższa na dzien dzisiejszy:
żyto paszowe, kosumpcyjne 370 netto
pszenżyto 500 netto
jęczmień paszowy 590 netto
rzepak 1330 nett

#1455 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 15:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 OKEY-masz racje i myślę, że osoby typu StaryWyjadacz zmobilizują swoje skostniałe umysły do głębokiej analizy Twojej wypowiedzi i wreszcie pojmą o co w tym rolnictwie chodzi.Nie rozumiem jak mozna oskarżać kogoś ,że z plewami sprzedaje zboże, chyba pisząc takie banialuki chłop pojęcia nie ma o niczym tylko chce swojej wypowiedzi dodac posmaku afery, taki pieniacz po prostu.Skupy badają zanieczyszczenia skupowanego zboża i są z tego tytułu potracenia na cenie,.Źle ustawiony wiatr w kombajnie- też będą plewy w ziarnie, wysypywane zboże z kombajna- też zbiorą się plewy na jednej stronie ziarna na przyczepie ,bo są lekkie i je zwiewa pęd powietrza no i na koniec -dawniej plewami ekstra skarmiano bydło.A w ostatecznosci w prywatnym obrocie kupujacy zawsze negocjuje cenę po obejrzeniu towaru. Jak czytam stwierdzenia niektórych, że 1000zł za pszenicę było dużo, to nic innego jak wtórny analfabetyzm zaczyna ich ogarniać i stwierdzam ,że na lekcjach matematyki to bumelowali albo nauczycieli mieli do kitu.A mówi się,że młodzi są lepiej wyuczeni niż starzy.G..prawda za przeproszeniem

#1456 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 chodzi o to ze ludzie chcieli by kupe kasy za swoje zboze wziac nawet jak maja syf to mysleli ze byli Panami swiata teraz zamiast panem byc beda dziadami sprzedajac zboze po 300 zl pozdrawiam.

#1457 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak rolnik potrzebował pare ton zboża dokupić to skupu nie otwierał z tego powodu. Niejedni do dziś z żytem zakiszeni, a jak dzwoniłem to mówili że "po 800 musze dostać bo ładne" teraz za 300 na gorzelnie bo na skupie starego, zeszłorocznego nie biorą. Pora przyzwyczaić się do nowych cen, bo stare szybko nie wrócą. Mnie się z zakładów mięsnych nikt nie pyta za ile kupuje pasze, także na skupie też o ceny nawozu nikt nie zapyta. A skoro u mnie po 2700 za dzierżawe na wiosne wylicytywali, to chyba tragedii nie ma z zyskami.

#1458 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 25 lipiec 2013 - 19:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czas nareszcie zrozumieć że g.... w tym kapitalizmie znaczymy, czy to pojedyn czo czy w grupach, kapitalizm to jest taki system że bogaty okrada biednego i czas to zrozumieć, zbożowcom przez dwa lata nic się nie stanie trzodziarze i drobiarze złapią troche oddechu, za ziemie chłopy przebijają się jak frajerzy kupują niwiwadomo jakie sprzęty na pare ha,
trzeba zrozumieć że jest spekulacja na rynkach surowcowych, rolnik raz zyska raz straci, ale konsument straci zawsze bo ktoś tą spekulacje pokryć musi , a pokrywa ją ten co je chleb
ceny na wozów przy tych cenach zbóż na 1000% co najmniej 30% w dół

#1459 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jeszcze tak nie było żeby nawozy taniały
Ps. Jak toś ma na sprzedaż tak do 50 ton pszenżyta , jęczmienia to kupię pow. bialski bo nas w tym roku pogoda nie rozpieściła i z 50h zbóż do zbioru mam max 15 :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czas zrozumiec wreszcie ze po to jestesmy w uni i dostajemy doplaty do hektary aby zniwelowac straty zwiazane wlasnie niskimi cenami zboza nie rozumiem oburzenia ze takie tanie zboze jest w koncu jesmy w uni wszystko jest mozliwe !!!!!!!!!!!