Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 16:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zdaje się że znowu wróci palenie zbożem w piecach. Tak jak wyżej ktoś napisał zbojkotować zasiewy i nawozy ciekawe co wtedy by powiedzieli . Tylko trochę mało to realne bo zawsze się znajdą cwaniaki którzy się wyłamią spekulanci to wiedzą i dlatego tak nas łoją i poniżają bo inaczej tego nazwać nie można. Niech no mi tylko by odmówili skupu rzepaku to więcej mnie nie zobaczą po środki i nawozy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 14:48
  •  

#1422 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 24 lipiec 2013 - 17:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 chryste co to za sranie pierdół zeby sie gorzej nie wyrazac.
cwaniacy sie wyłamią? a za co mają życ ci ktorzy sie utrzymują tylko z rolnictwa? ty pewnie za emeryture ojca albo z wypłaty z pracy. a ile jest osob takich ktore nie mogą sobie pozwolic na bojkot zasiewów czy kupna nawozow? mam wziac kredyt i rpzez rok zyc z kredytu zeby UDOWODNIC cos maklerom z matifu?
rolnictwo to nie jest fabryka produkująca guziki którą mozna zamknac na pół roku i siedziec w kapciach przezd tv.

#1423 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 18:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Wie ktoś po ile pszenżyto?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 18:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To juz nie te czasy że rolnik był podgatunkiem do dostarczania żarcia jaśnie państwu. Teraz to biznes i rynek globalny którym można łatwo sterować i na nim zarabiać. Rolnicy zaczynają być zbędni bo tym interesem zaczynaja sie interesować możni tego świata, najlepiej to widać na wschodzie, Rosja ,Ukraina czy Rumunia itp. gdzie chłopi są potrzebni tylko do pracy na gigantycznych molochach . Tacy goście maja w łapach caly proces produkcji żywnosci od pola do naszego stołu. My jesteśmy tylko przeszkodą w ich rozwoju i jak widać powoli nas wykańczają i wykonczą jeśli ludzie nie zmienia myślenia. A to nie dotyczy tylko rolnictwa .

#1425 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 19:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 OKEY dobrze gada. Wielkie koncerny hybrydy, gmo to uzależnienie, a jak nie nadążasz to odpadasz. Dziś żywność to biznes nie potrzeba spożycia posiłku.

#1426 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ceny u mnie zachodniopomorskie
rzepak 1350
żyto 430
pszenzyto 540
owies 400
jęczmięń 640
pszenica paszowa 610
pszenica konsumpcyjna 680
ceny netto takie sa dzis na juto ponoć kolejne spadki .
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#1427 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:09

chryste co to za sranie pierdół zeby sie gorzej nie wyrazac.
cwaniacy sie wyłamią? a za co mają życ ci ktorzy sie utrzymują tylko z rolnictwa? ty pewnie za emeryture ojca albo z wypłaty z pracy. a ile jest osob takich ktore nie mogą sobie pozwolic na bojkot zasiewów czy kupna nawozow? mam wziac kredyt i rpzez rok zyc z kredytu zeby UDOWODNIC cos maklerom z matifu?
rolnictwo to nie jest fabryka produkująca guziki którą mozna zamknac na pół roku i siedziec w kapciach przezd tv.

to żeby się nie okazało że musisz wziąć ten kredyt i dopłacać do produkcji skoro to Ci by już odpowiadało, za saletre płacić 1500 a za pszenice dostawać 500 ktoś tam pewno, tylko potem nie dziw się że ceny są niskie a nawozy drogie. Nikt z sentymentu nie podniesie cen skupu czy obniży ceny nawozów

#1428 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:41

To juz nie te czasy że rolnik był podgatunkiem do dostarczania żarcia jaśnie państwu. Teraz to biznes i rynek globalny którym można łatwo sterować i na nim zarabiać. Rolnicy zaczynają być zbędni bo tym interesem zaczynaja sie interesować możni tego świata, najlepiej to widać na wschodzie, Rosja ,Ukraina czy Rumunia itp. gdzie chłopi są potrzebni tylko do pracy na gigantycznych molochach . Tacy goście maja w łapach caly proces produkcji żywnosci od pola do naszego stołu. My jesteśmy tylko przeszkodą w ich rozwoju i jak widać powoli nas wykańczają i wykonczą jeśli ludzie nie zmienia myślenia. A to nie dotyczy tylko rolnictwa .

Masz rację kolego.W Polsce jest już dużo tysiąc i więcej ha gospodarstw.One zakontraktowali już swoje płody w dobrych cenach,kupują środki do produkcji w ilościach hurtowych z rabatami,to samo paliwo,odliczają vat i im się opłaca a my drobni rolnicy jesteśmy do odstrzału.Niestety taka jest rzeczywistość.Globalizacja nas dopadła.Jedynie jak są jakieś kataklizmy na świecie można wtedy trochę więcej zarobić.Ponadto Polski kapitalista jest chciwy i chce jak najszybciej się dorobić.Na świecie produkty tanieją kilka % u nas kilkanaście a żyto nawet 100 % w porównaniu z rokiem ubiegłym.Nadwyżki byłyby jakby nie brali ale puki co kupują.

#1429 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wkońcu ceny wracaja do normalności oby jeszcze zeszły wołaliście za plewy po 1000 pln za tone to teraz oddacie te pieniądze z nawiązką i nie tłumaczcie się kosztami produkcji że musicie dopłacać bo to jest śmieszne kupowaliście sprzęty po kilka set tysięcy pln bo mysleliście że ceny bedą zawsze takie wysokie? zobaccie co się stało z trzodą 3 lata temu było 26 mln sztuk teraz 9 mln i wciąż spada prze te drogie pasze to kto wam skupi te zboża skoro inwentarza brakuje? przetrzymać zboże przez rok i sprzedać za rok co to da? skoro za rok jeszce węcej hodowców padnie u nas w okolicy mają jeszcze pełno starego zboża pytam się dlaczego nie sprzedawali jak było drogie to mówią że myśleli że będzie droższe 850 pln za tonę jęcmienia ( z tego tona plewy) to było mało?!! teraz w tym roku oddacie to co wzieliście oby tylko do żniw się nic nie wydarzyło będzie treba dac na mszę :)

#1430 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wielki pie--------- y filozof

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ma starywyjadacz rację wszyscy jedziemy na jednym wózku, ceny były za wysokie i musiały w końcu pierdyknąć. Po latach tłustych przyszedł czas na lata chude tak dzieje się od lat i na nic biadolenie.

#1432 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Wyjadaczu, jak czytam takie posty jak Twój, to aż mi sie "dzień świra" przypomina:

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, do****dolcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosr**cie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk****syna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle by miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."

Mógłbyś sie trochę pohamowac z tymi Twoimi komentarzami, bo jak narazie niewiele masz merytorycznych, a w prawie każdym cieszysz się, że innym dzieje sie krzywda. Słabe to jest.

EOT z mojej strony

#1433 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 No to staremu wyjadaczowi życzymy świńskiego dołka :) Jakby był z innej gliny szkoda gadać.

#1434 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 nunu taka prawda. Jak dzwoniłem do tych co mają zboże rok temu to śpiewali po 850 za jęczmień udawali wielkich panów i mówili "jak nie chcesz to nie kupuj sprzedam gdzie indziej za więcej " a teraz jak dzwonią to nawet nie odbieram telefonów szkoda słów na nich chciało wam się zgrywać wielkich panów macie za swoje. bodajże 2 lata temu jakis poseł w agrobiznesie powiedział że juz się martwił komu będzie zboże sprzedawał jak spadło pogłowie do 15 mln i chodź zawsze uważam że Ci wsyscy politycy kłamią to tu akurat miał rację popytajcie mieszalnie ile ton teraz sprzedaja a ile 2 lata temu nie wspomne o gorzelniach które 60% padło w polsce to komu chcecie spredawać to zboże? ile ludzi w tych firmach straciło pracę ja myślę że rok 2013-1014 będzie bardzo "wyjątkowy" ale jak pisałem wcześniej żniwa jescze sie nie skończyły

#1435 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja pitole, jeszcze w lutym się wymądrzaliście że jak Polski producent nie kupi to Niemcy przyjadą i kupią od was. Zadzwońcie do nich niech przyjadą. Było za drogie teraz będzie za tanie, za jakiś czas znowu będzie za drogie. Taka kolej rzeczy.

#1436 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:52

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 niestety ale Stary Wyjadacz ma trochę racji, nie oszukujmy się ale ceny jakie były rok temu były grubo ponad normę, ale z drugiej strony ceny jakie mamy teraz a jakie niebawem będą bo właściwie dopiero zaczną się żniwa zbożowe również są grubo poniżej minimum, cena 400zł za żyto jest po prostu śmieszna, bo jeżeli ktoś ukosi średnio 5 ton żyta to ma 2000 zł przychodu, a nakładu było jakieś 1700-1800 zł (przynajmniej ja tyle miałem)... więc z czego tu żyć ? na innych zbożach trochę lepiej to wychodzi a na rzepaku nie jest tak źle bo te 3000zł na czysto z ha było w tym roku (już skosiłem i sprzedałem)

myślę że normalne ceny to by były takie
żyto 600zł
pszenżyto 630
jęczmień 650
pszenica 750-800
rzepak 1500-1600

tak plus minus, ale żeby to było w miarę stabilne, a nie że w przeciągu kilku miesięcy cena spada 100%, mam tu na myśli żyto.... to nie jest normalne :)

#1437 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Elewator Rogów.Łódzkie , ceny netto
rzepak Kruszwica kontr.1445 - bez kontr 1300

pszenica kons 700
pszenica pasz 670
pszenzyto 580
jeczmien 600
zyto 470

#1438 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja średnio rocznie zużywam 24 tony polifoski 6 to w tym sezonie zużyje 1/4 tego i przeżyje, a ceny nawozów spadną tak jak ceny produktów rolnych

#1439 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak tak was czytam to aż na mdłości mi się zbiera. Pewnie nawozy do góry zboża na dół a wy tu takie farmazony piszecie. W zeszłym roku było to jeszcze na skraju opłacalności ale ten rok to bedzie tragedia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 23:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nawozy raczej nie spadą za wiele, zakłady wolą sprzedać mniej za tą cenę jaka jest niż produkować nie wiadomo ile i sprzedawać taniej, Dilerzy już się zaopatrują w nawozy bo z czasem mzoe byc mało..