Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Patrzycie na rynki lokalne, a to nie one decydują o cenie. Na razie za dużo znaków zapytania. Myślę, że zboża ogólnie wyglądają dobrze ale na pewno nie perfekcyjnie. Tam gdzie ludzie zainwestowali i nie pozalewało jest okej ale są ogromne połacie zalane, gdzie nie ma kompletnie nic lub sama plewa. Reasumując w Polsce spodziewam się przeciętnych zbiorów ale to nie nasze zbiory decydują o cenach. Proponuję najpierw zebrać, potem myśleć co i za ile sprzedać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 21:45
  •  

#1262 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nie będzie tak źle. Rostowski jest na samym końcu tego łańcucha jak wszystko będzie tańsze to jemu też mniej zostanie bo on ma procentowo. Dziś w tv mowili że nie ma tyle wpływów co zakładali. Mi to się maży by był taki rok by tylko dla chłopa się urodziło by miał co zjeść, a tamci powinni szukać szczawiu, a nie sobie premie dawać. Po 400 to nie będzie bo za granicą tak nie spadnie bo trochę klęsk było a to ratuje sytuację.

#1263 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 tak dobrze mówicie że najpierw treba zebrać potem liczyć ;) ale, rozmawiałem z 3 mieszalniami pasz to mówili że nie maja komu sprzedać paszy a co dopiero dalej kumpel mi powiedział że Ci którzy zrobili kasę na zbożu przez ost 2 lata to w tym roku wszystko oddadzą a co miał na myśli to nie wiem <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 chodzi o to ze w tym roku zbozowcy wyjda na 0 albo na minusie dobrze im jak chcieli po 1000 za plewy !!!!!!!!!!!!

#1265 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:46

Ceny nawozów też odleciały. A prezesi zakładów sobie milionowe premie powypłacali, bo tacy mądrzy i takie zyski mieli. Już jeden rok police prawie bankrutowały, o pomoc rządową się starali, ale jak się dowiedzieli że premii nie mogą sobie wziąść to zrezygnowali z pomocy i jakoś przetrwali do lepszych czasów. Ciekawe jak będą wyglądały też ceny materiału siewnego, bo też co niektórzy są świecie przekonani że rolnik za 2200 kupi i jeszcze się ucieszy że dostał odmiane jaką chciał albo podobną.

mogę Ci powiedzieć jakie ceny mat siewnego rzepak 10% drożej rdr
pszenica i inne zboża 5% drożej rdr

Thug

#1266 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ale żyto hybrydowe do siewu staniało z 440/ha na 408zł. :D
Ciekawe dlaczego,dlatego że zboże staniało albo dlatego że ludzie drugi raz sieją ten sam materiał i wcale gorzej nie rośnie. :D

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1267 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Z tymi cenami to sobie poczekamy aż się zaczną żniwa. Od nas nic nie zależy tylko od większych i od kursów walut. Na koniec i tak najwięcej zarobią pośredniacy. Jak ludzie będą trzymać to pośredniacy będą podnosić cenę. W mieszalniach zawsze jest taniej bo ich to gila kiedy kupią zboże bo i tak na tym zarobią, a nawet oni znajdą jeleni co sprzedadzą im żyto po 400.

#1268 Share zuzia291105

zuzia291105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Gniezno Chemirol - rzepak 1490 + VAT. Kiepsko

#1269 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Gdzie taka cena za hybryde do siewu?
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#1270 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 popatrzcie po sąsiadach ilu kiedyś kupowało zboże czy pasze a ilu teraz kupuje. Sam kupowałem dla bydła czasem nawet 70% zboża i paszy. Ale dwa lata temu powiedziałem koniec bo wychodziło że wszystko co zarobie wydaje na pasze. Nabrałem dzierżaw i nie narzekam. Teraz czynsz spadnie podatek spadnie, dodatki białkowe stanieją a zboża wystarczy mi swojego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 żebyś sie nie zdziwil jak spadnie czynsz u was na kujawach , Stawki macie masakra ale wątpie żeby wlaściciele gruntów obniżyli wam czynsz bo taki macie głód ziemi że nie weźmiesz ty to ktoś inny,

#1272 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:49

mogę Ci powiedzieć jakie ceny mat siewnego rzepak 10% drożej rdr
pszenica i inne zboża 5% drożej rdr

No ze zbożem to na razie pobożne życzenia sprzedających materiał siewny. Będą jeszcze przeceniać, chyba że ceny się poprawią to wtedy zainteresowanie wzrośnie.

#1273 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 mi spadnie bo większość dzierżaw mam od gminy. Czynsz płacony co pół roku po gusowskiej cenie pszenicy. Czuje że we wrześniu na przetargach ludzie nie będą się tak wyrywać bo kto dał ponad 2t pszenicy za hektar 4-5 klasy i sieje na sprzedaż wyjdzie na tym słabo.

Edytowany przez damian40000, 16 lipiec 2013 - 20:57.

#1274 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 az mnie gwowa boi jak czytam o cenach zboz i jaki to urodzaj ma byc.. zyto lezy i sie raczej nie podniesie,pszenica pszenzyto jedna wielka plantacja grzyba a w moim regionie jest nie wielu co wykonuja wszystkie zabiegi. jeszcze jeden rok taki i bedzie mozliwosc kupna gruntow w dobrej cenie

#1275 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nie panikujcie, ja co do ceny jestem spokojny. Rekordów nie będzie ale będzie okej :) chyba :lol:

#1276 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 10:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Mnie tylko rzepak martwi, bo to mam zakontraktowane i chciał czy nie, musze oddac do Kruszwicy zaraz po zbiorze.
Resztę zbóż sprzedaję zimą/ wiosną, a do tego czasu mam nadzieje sytuacja sie ustabilizuje na akeptowalnym poziomie

#1277 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 17 lipiec 2013 - 11:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A po ile masz zakontraktowany do kruszwicy ?
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#1278 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 kolego się ciesz że masz skąd dzierżawy brać bo u nas to ludzie już się biorą za takie ziemie gdzie tylko las można sadzić i obsiewają kukurydzą i zbożami. W przetargach nie ma co liczyć na dobry zakup ziemii bo takie ceny:/

#1279 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:37

zanosi się na powtórkę z 2008 roku,kto ma dobrą pamięć niech sobie przypomni.

nie pamiętam co było, bo się tym jeszcze nie zajmowałem tak powaznie, ale ktoś wspomniał, że wtedy było tak że na starcie ceny były niskie a póżniej rosły?

a Wy co robicie, sprzedajecie od razu z pola rzepak czy trochę przetrzymacie? pytałem znajomego co ma troszkę więcej odemnie to mówił, że prosto z pola będzie sprzedawał bo cena jeszcze poleci, ja zamierzałem, część sprzedać, część spróbowac przetrzymać, ale do tego specjalnych warunków dla rzepaku nie mam, więc chyba nie wrato ryzykować..
A z pszenicą Pany jak myślicie, jeden pisze tak, drugi tak.. Szkoda oddawać po 700 jak w zeszłym roku sprzedało się po 900-1000, ale czy ceny wzrosną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Po żniwach zawsze jest najtaniej. Sprzedaje kto musi lub nie ma gdzie przechowywać
Rzepak nie tak łatwo przechować, gdyby było łatwo i bez ryzyka popsucia więcej ludzi trzymałoby