Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share lukasz1382

lukasz1382

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 28 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/lukasz1382?feature=mhum

Napisany 26 maj 2013 - 07:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czy takie normlane ? jedynie zboże na pasze tanieje a trzoda leci w dół , i bydło to samo , nie ma co się łudzić że będzie kiedykolwiek dobrze w naszym kraju dla rolnictwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 20:37
  •  

#1062 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Skoro obszarnicy już narzekają to co ma powiedzieć małorolny chłop- jak żyć panie premierze, jak żyć?

#1063 Share krzychuchriss

krzychuchriss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 maj 2013 - 11:41

zaczynaja sie normalne ceny dla hodowców

Ale nie dla osób, które sprzedają zboże:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 maj 2013 - 15:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 oferty na kontrakt żyta w dwóch wybranych skupach w mojej okolicy 500 zł netto.... paranoja

#1065 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 27 maj 2013 - 19:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pszenica 900 brutto jęczmień 750 750 netto pow kutnowski

#1066 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 połnocno- zachodnie Mazowsze
jęczmień 933brutto
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#1067 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pszenica 900 netto - młyn Łęczyca. Chyba nie ma co czekać...

#1068 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 maj 2013 - 22:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zastanawia mnie jakie parametry bedzie miec nowe zboze jesli tak ciagle pada wg obecnej prognozy jeszxcze 10 dni dfeszczu a juz od tygodnia pada mocno ;/ czy to nie jest czynnik zmniejszajacy paramtry zboz

#1069 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 maj 2013 - 05:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 narazie zaszkodzić nie powinno chyba ze choroby ale w żniwa moze bałaganu narobić ale bądzmy dobrej mysli :)

#1070 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 maj 2013 - 05:44

mowisz że bo popyt a ja mówie ze to draństwo i tyle w dodatku dziady oszukują na próbach wilgoci- zboże zebrane suche jak pieprz przechowywane po dachem na kupie od żniw niby wg niego miało 17% wilgotności- to ja sie pytam jakim cudem się przechowało? - ludzie to nie jest żaden tam rynek tylko banda oszustów i cwaniaczków w któej jeden drugiego chce tylko przerobić, wykiwać byle samemu zarobić a jak widzi że nie moze to najlepiej rolnika ud***ć.

Zasada pierwsza od czasu do czasu zrób próby kontrolne w innej firmie
Zasada druga jak ktoś ciebie przekręcił to nigdy nic u niego ani kupić ani sprzedać
3 km ode mnie jest skup raz mi się nie spodobał sposób robienia próby i jej wynik i już mnie tam nie zobaczyli nigdy :)
mama przyjechała samochodem wzięła próbkę zawiozła do osadka i 12 km się goniłem. Dlatego podoba mi się u Osadkowskiego że tam próba to próba jest wynik i nie ma dyskusji tabela potrąceń na ścianie jasne reguły.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 maj 2013 - 09:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pamiętacie może ofertę przedsiębiorstwa zajmującego się pośrednictwem w obrocie płodami rolnymi i środkami produkcji (prawdopodobnie byli z Bydgoszczy)? reklamowali się swojego czasu na forum, jest to temat sprzed około dwóch lat, jestem ciekaw jak się rozwinęli, bo zupełnie o nich zapomniałem

było to coś podobnego jak poniżej:
http://www.agroopc.com/oferta.html

#1072 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak myślicie ,czy obecna pogoda wpłynie na ceny zbóż i rzepaku ?

#1073 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3223 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Czemu niby ma wpłynąć??

#1074 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Propaganda ze spadającymi cenami jak na giełdzie, skupują ile się da gdyż nowe zboże może mieć kiepskie parametry przy przekropnym roku, jak napisałem wyżej jadąc z szosy na paskach jare ok na cięzkich ziemiach owsy szlag trafił , pszenice późno siane , plon 50% zeszłorocznego , oziminy przetrzepane przez pleśń śniegową i jakieś tam zboże ozime jęczmień, pszenica musi nadrobić straty nieurodzaju jarego , nawet jeśli plony zbóż będą na poziomie z roku ubiegłego (oziminy) to jare 50% , wiele upraw skasowano i obsiano kukurydzą. Jak widzę nagonkę na urodzaj i spadające ceny to wiem że trzeba szykować silosy i niech zboże leży i czeka na dobrą cenę, w USA klęski zasiewy kukurydzy kiepsko im poszły, Ameryka południowa też nie ciekawie , pozostaje Rosja. Obecnie trwa huśtawka nastrojów jednak ten hurra optymizm maklerów szybko się skończy po bilansie zbiorów w europie i na świecie a póki co wprowadzanie paniki i skup w ,,dobrych cenach" aby od września windować ceny i opychać towar skupiony od przestraszonych chłopów. Czasmi czytam na tym forum wydajności 80-100q z ha może gdzieś na poletku doświadczalnym.....
Aby pszenżyto dało około 65q to jeśli ktoś pali papierosy to wkłada fajka pomiędzy kłosy i on tam zostaje :))

Realnie ładne zboże 35-50q chwalić każdy się może , koszę trochę po ludziach to widzę piękny łan bajka na przyspieszaczu minmum jadą jak żółw i 45q.

trochę realizmu, a teraz posłuchajcie uważnie trwa nagonka na spadające ceny zbóż i skup gdyż obawa przed nieurodzajem i , kiepską jakością narasta a manimulacja skończy się jak podadzą prognozy że jednak zboża w tym roku mamy 24,5 a nie 26,5 mln ton. Nie dać się robić w balona taniej nie będzie a w produkcji zwierzęcej działy się uzupełniają jak nie trzoda to drobiarstwo.
pozdr...

#1075 Share pracus74

pracus74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zgadzam się. Z tymi wysokimi prognozami to radze się wstrzymać jak zyto w 90% przynajmniej w mojej okolicy lezy a w pszenicy jarej to jest tyle mączniaka ze jak zyje to tyle nie widziałem mimo to ze była pryskana a wiem już z praktyki ze lepiej pszenica sypie jak jest za sucho niż za mokro.

#1076 Share rein

rein

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 14:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zgadzam się całkowicie i szykuję na ewentualność nie sprzedawania nawet ziarka po obecnych cenach wystarczy posłuchać co się dzieje dookoła w pogodzie,i jaki jest stan zapasów zboża,moim zdaniem szukają jeleni lub ludzi niestety zmuszonych sprzedać ziarno niezależnie od ceny.

#1077 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 no właśnie co się dzieje z el nino? dzisiaj rynki ostro drgnęły, słyszałem o problemach z opadami we Francji i Niemczech, nie mam wieści z USA i Ameryki Południowej

#1078 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 drgnęło i w kontraktach na rzepak też 1750 z podwórza

#1079 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:40

no właśnie co się dzieje z el nino? dzisiaj rynki ostro drgnęły, słyszałem o problemach z opadami we Francji i Niemczech, nie mam wieści z USA i Ameryki Południowej

w USA w zsiewach wykryli pozostałość pszenicy modyfikowanej której po 7 latach od zasiewu (testu nieudanego) nie powinno być na polu a jest i kilka krajów postanowiło zerwać umowy na dostawy miedzy innymi Korea Poludniowa i chyba Chiny. a UE wprowadza większe kontrole i stawia surowsze warunki
wwozu pszenicy z USA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Do Polski przywiozą i pójdzie w pasze.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html