Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Gdzie można zakontraktować, rzepak okolice Hrubieszowa? Lubelskie

Edytowany przez misiek30m2, 22 maj 2013 - 09:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 21:55
  •  

#1042 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 maj 2013 - 09:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 mowisz że bo popyt a ja mówie ze to draństwo i tyle w dodatku dziady oszukują na próbach wilgoci- zboże zebrane suche jak pieprz przechowywane po dachem na kupie od żniw niby wg niego miało 17% wilgotności- to ja sie pytam jakim cudem się przechowało? - ludzie to nie jest żaden tam rynek tylko banda oszustów i cwaniaczków w któej jeden drugiego chce tylko przerobić, wykiwać byle samemu zarobić a jak widzi że nie moze to najlepiej rolnika ud***ć.

#1043 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 maj 2013 - 10:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Kolega ma racje 2 miesiace do żniw .. nic jeszcze nie wiadomo .. przyjdzie nie daj Bóg coś i nie bedzie co sprzetac a potm szukaj bo ma być odstawione .. coś wam powiem za łatwo i za duzo firm chce podpisywać umowy na rzepak cos sie kreci .. maja w prowadzić cał na biopaliwa z argentyny to czymś trzeba bedzie uzupelnic braki w substratu do biopaliw ... nie spieszył bym sie z kontraktacją .. a pozatym jak bedzie po 1900 to jaka firma Ci dołoży ?

Edytowany przez Michalmeer, 22 maj 2013 - 10:03.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 kontraktacja pozwala na zabezpieczenie się przed spadkiem cen nie zaś odwrotnie, a przed klęskami należy zabezpieczyć się ubezpieczeniem,

" dziady oszukują na próbach wilgoci"

zawsze masz możliwość pobrania komisyjnych próbek i zbadanie ich w akredytowanym laboratorium

#1045 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 maj 2013 - 11:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jasne próby może i racja tylko ile zachodu z tym ale znając życie to pewnie było tak: paru przekrętasów chłopków zawiozło jemu zboże polane wodą a on tego nie wychwycił od razu i teraz żeby się odkuć wali następnych po procentach ale co mnie interesuje, że cymbał jeden nie umie pilnować jak należy swojego interesu- to teraz moim kosztem ma się odkuwać gdzie tu rynek, gdzie normalność- nie ma to mrzonki, brednie - sprzedajacy jest na dużo gorszej pozycji niż kupujacy ale każde zło, jeszcze większym złem wraca i przekona się o tym na pewno wkrótce, żeby się udławił moją krzywdą wredny obszarnik- kolejny złodziej i tyle.

#1046 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 maj 2013 - 12:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czyli jak kontraktujesz cene 1750 zł a jak rzepak bedzie po 1850 to dołożą te 100 zł ? hahahaha taaa juz to widze ... tylko jak zakontraktujesz i przyjdzie kleska to pieniądze z ubezpieczenia zaniesiesz kontrachentą jako kare za niedostarczony towar wiec jak by nie patrzec szału nie ma .. kontraktacja jest to zabezpieczenie firm skupujących zeby miały co przerabiać i wrazie czego dostać gotowe pieiądze
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1047 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 maj 2013 - 12:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dokładnie kontrakty są koniec końców na korzyść skupujacych - zawsze i proszę kolżeństwa to sobie utrwalić w pamięci

#1048 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czyli wniosek lepiej wykupić ubezpieczenie od urodzaju ;) niż kontraktować

#1049 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Szukacie urodzaju w tym roku w jarych -40% niby nadrabiają ale nic z tego , grzybówka w niektórych rejonach szaleje i za duzo szumu wokół rzepaku i niby spadających cen zbóż , na najbliższe 3 lata deficyt zapasów powinien utrzymywać ceny zbóż na dotychczasowym poziomie a że w zniwa jest najtaniej to rzecz oczywista.

#1050 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 z ostatnich 3 lat przed samymi zniwami jest najtaniej w zniwa cena sie odbija napelnia magazyny i znowu obnizka,
mam nadzieje ze cos drgnie i cena zacznie sie podnosic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share lan_zboza

lan_zboza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Witam
Widzę, że przydałoby się odświeżyć temat. Jak szukam najpierw w internecie, następnie konsultuje z sąsiadami. Warto zorientować się, od innych osób za ile sprzedają. Tutaj znajdziecie ceny płódów rolnych w necie. Pamiętajcie, że zależy to też od jakości. Sąsiad sprzedawał chmiel za niższą cenę, bo niestety nie był najwyższej jakości.

Pozdrawiam

#1052 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 tak cena powinna zależeć od jakości tylko że tą jakość to robi jak jemu pasuje kupujący a ty zostawiasz towar albo gnasz gdzie indziej ponosząc kolejne koszty i bez gwarancji że tam będzie inaczej- tak to w praktyce wygląda niestety

#1053 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 23 maj 2013 - 21:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 U mnie w ciągu tygodnia cena paszówki spadła z 1000 na 920 brutto.

#1054 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 koledzy sprzedal ktos teraz pszenice konsumcyjna w pomorskim bo strasznbie poleciala w dol i albo slabo placa od 830 do niecalych 900 albo skup wstrzymany

#1055 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 maj 2013 - 08:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 http://www.tygodnik-...za_rzepak.html

co do cen pszenicy polecam się wsytrzymać niż sprzedawać w panice- firmy paszowe mają pusciutkie silosy, a za momet kurniki będą mieć kolejne wstawienia
inna sprawa że u zboża schną 3 tyg nie pada, a u znajomych znów za dużo deszczu

#1056 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja sprzedałem 3 tygodnie temu pszenice paszówkę po 1000zł/t
Co do śledzenia cen to polecam www.rolpetrol.com.pl

#1057 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 24 maj 2013 - 14:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

http://www.tygodnik-...za_rzepak.html

co do cen pszenicy polecam się wsytrzymać niż sprzedawać w panice- firmy paszowe mają pusciutkie silosy, a za momet kurniki będą mieć kolejne wstawienia
inna sprawa że u zboża schną 3 tyg nie pada, a u znajomych znów za dużo deszczu

wiem o jaką firmę chodzi, bo też do niej miałem podpisany kontrakt, ta akcja z odliczaniem 20 kg wody na plandekach hehe
przez ta inf. o wodzie skojarzyłem o jaki skup chodzi

#1058 Share lukasz1382

lukasz1382

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 28 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/lukasz1382?feature=mhum

Napisany 25 maj 2013 - 08:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u nas skup pszenicy i jęczmienia wstrzymano w Cargilu a jęczmień w ciągu tygodnia spadł z 850 netto do 710 netto .... w ciągu tygodnia ... albo to jest propaganda albo szlag mnie trafi...

Edytowany przez lukasz1382, 25 maj 2013 - 12:27.

#1059 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 maj 2013 - 08:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zaczynaja sie normalne ceny dla hodowców
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Spokojnie hodowco... cena zboża spadnie, pogłowie świń wzrośnie i i tak g... z hodowli zostanie :/