Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

rein    16

Zgadzam się całkowicie i szykuję na ewentualność nie sprzedawania nawet ziarka po obecnych cenach wystarczy posłuchać co się dzieje dookoła w pogodzie,i jaki jest stan zapasów zboża,moim zdaniem szukają jeleni lub ludzi niestety zmuszonych sprzedać ziarno niezależnie od ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie co się dzieje z el nino? dzisiaj rynki ostro drgnęły, słyszałem o problemach z opadami we Francji i Niemczech, nie mam wieści z USA i Ameryki Południowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

no właśnie co się dzieje z el nino? dzisiaj rynki ostro drgnęły, słyszałem o problemach z opadami we Francji i Niemczech, nie mam wieści z USA i Ameryki Południowej

w USA w zsiewach wykryli pozostałość pszenicy modyfikowanej której po 7 latach od zasiewu (testu nieudanego) nie powinno być na polu a jest i kilka krajów postanowiło zerwać umowy na dostawy miedzy innymi Korea Poludniowa i chyba Chiny. a UE wprowadza większe kontrole i stawia surowsze warunki

wwozu pszenicy z USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Polski przywiozą i pójdzie w pasze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bo wywołają panike ze cena leci na dół a ludzie wyprzedają o to chodziło w tym


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a teraz pytanie do tych wszystkich powyzej co sie wypowiedzieli macie cos w magazynach czy doradzacie innym zeby wszystko trzymac nawet do nastepnych zniw a sami wysprzedaliscie?

 

sledze ceny pszenicy i tak naprawde niewiadomo od czego ona zalezy w tej chwili,wiedz trudno jest podjac decyzje sprzedac czy trzymac

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

źle oszacowałem tony w magazynie podpisałem za mały kontrakt i nadwyżka pszenicy poszła po 805 netto 30 ton wczoraj.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Teraz jest najgorszy czas na sprzedaż.Osobiście mam ponad 90t pszenicy i sprzedawać po obecnych cenach nie mam zamiaru,pogoda co roku jest coraz gwałtowniejsza,zapasy małe na hossę ilościową dobrego zboża nie ma co liczyć,powodzie,ulewy w połowie europy,zboże kładą się pokotem,jeszcze chwilkę i ci co panikują wyprzedadzą się i zobaczymy.Oczywiście zakładam scenariusz przechowania zboża do października,lub dłużej wszak nikt prorokiem nie jest,ale myślę że cena teraz może być tylko do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

górkę najlepiej widać z dołka, znajomy niedawno sprzedał rzepak sprzed 3 lat (czekał na 2,5tys. zł/t i oddał po 1900zł/t), magazynowanie generuje nie tylko koszty (silos + gazowanie) ale i straty (ubytki masy + działalność szkodników) pomijając już jakość, na którą przy dużych partiach kupujący zwraca uwagę (na przykład rzepak bardzo znacząco traci na jakości i najbezpieczniej jest wmieszać stary w świeży), także jeśli ktoś obstawia wzrost cen to najbezpieczniej jest towar sprzedać i zająć się inwestowaniem na kontraktach futures

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Szczerze i tak na cwny wpływu nie mamy wiec po co gdybać . 3 lata rzepak trzymać to przesada .. bedzie co bedzie narazie jest wielki znak zapytania

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Czy ktos sie orientuje czy i w jakich cenach firmy na lubelszczyznie kontraktuje rzepak? Prosze o namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

1750 zł cena netto czy brutto ?

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja tydzień temu ostatki pszenicy paszowej sprzedałem i dostałem po 1020 brutto za tone wiec po co się spinac na jakościowa lepiej taniej i paszowe sprzedać.w tej samej cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

panowie dlaczego tak mówice że bedzie żle macie juz zboże w magazynach ? jeszcze troche do zbiorów a wy juz kraczecie żebyscie czasami nie wykrakali jeszcze czego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Taniutki ten rzepak Panowie :( Kontraktuje ktoś?

teraz taniutki? wierzysz, że w żniwa rzepakowe będzie droższy?

cena na dziś 1710zł netto loco Szamotuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Ja tydzień temu ostatki pszenicy paszowej sprzedałem i dostałem po 1020 brutto za tone wiec po co się spinac na jakościowa lepiej taniej i paszowe sprzedać.w tej samej cenie:)

A Kto po tyle placi? Możesz dac namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego oficjialnie było po 850 ale po krótkiej negocjiacji i znajomości wyszło 1020 sam nie wiem jak to ojciec załatwił :) Przelew w 4 dni od dostawy na konto:)

Bądzmy dobrej myśli że cena na Rzepak będzie chociaż 1900 ale zbiory będą pewnie wysoki 3 tony minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj