Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

lan_zboza    0

Witam

Widzę, że przydałoby się odświeżyć temat. Jak szukam najpierw w internecie, następnie konsultuje z sąsiadami. Warto zorientować się, od innych osób za ile sprzedają. Tutaj znajdziecie ceny płódów rolnych w necie. Pamiętajcie, że zależy to też od jakości. Sąsiad sprzedawał chmiel za niższą cenę, bo niestety nie był najwyższej jakości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tak cena powinna zależeć od jakości tylko że tą jakość to robi jak jemu pasuje kupujący a ty zostawiasz towar albo gnasz gdzie indziej ponosząc kolejne koszty i bez gwarancji że tam będzie inaczej- tak to w praktyce wygląda niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie w ciągu tygodnia cena paszówki spadła z 1000 na 920 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

koledzy sprzedal ktos teraz pszenice konsumcyjna w pomorskim bo strasznbie poleciala w dol i albo slabo placa od 830 do niecalych 900 albo skup wstrzymany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Ja sprzedałem 3 tygodnie temu pszenice paszówkę po 1000zł/t

Co do śledzenia cen to polecam www.rolpetrol.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

http://www.tygodnik-...za_rzepak.html

 

co do cen pszenicy polecam się wsytrzymać niż sprzedawać w panice- firmy paszowe mają pusciutkie silosy, a za momet kurniki będą mieć kolejne wstawienia

inna sprawa że u zboża schną 3 tyg nie pada, a u znajomych znów za dużo deszczu

wiem o jaką firmę chodzi, bo też do niej miałem podpisany kontrakt, ta akcja z odliczaniem 20 kg wody na plandekach hehe

przez ta inf. o wodzie skojarzyłem o jaki skup chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47
Napisano (edytowany)

u nas skup pszenicy i jęczmienia wstrzymano w Cargilu a jęczmień w ciągu tygodnia spadł z 850 netto do 710 netto .... w ciągu tygodnia ... albo to jest propaganda albo szlag mnie trafi...

Edytowano przez lukasz1382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Spokojnie hodowco... cena zboża spadnie, pogłowie świń wzrośnie i i tak g... z hodowli zostanie :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

czy takie normlane ? jedynie zboże na pasze tanieje a trzoda leci w dół , i bydło to samo , nie ma co się łudzić że będzie kiedykolwiek dobrze w naszym kraju dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Skoro obszarnicy już narzekają to co ma powiedzieć małorolny chłop- jak żyć panie premierze, jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

oferty na kontrakt żyta w dwóch wybranych skupach w mojej okolicy 500 zł netto.... paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

połnocno- zachodnie Mazowsze

jęczmień 933brutto


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Pszenica 900 netto - młyn Łęczyca. Chyba nie ma co czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

zastanawia mnie jakie parametry bedzie miec nowe zboze jesli tak ciagle pada wg obecnej prognozy jeszxcze 10 dni dfeszczu a juz od tygodnia pada mocno ;/ czy to nie jest czynnik zmniejszajacy paramtry zboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

narazie zaszkodzić nie powinno chyba ze choroby ale w żniwa moze bałaganu narobić ale bądzmy dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mowisz że bo popyt a ja mówie ze to draństwo i tyle w dodatku dziady oszukują na próbach wilgoci- zboże zebrane suche jak pieprz przechowywane po dachem na kupie od żniw niby wg niego miało 17% wilgotności- to ja sie pytam jakim cudem się przechowało? - ludzie to nie jest żaden tam rynek tylko banda oszustów i cwaniaczków w któej jeden drugiego chce tylko przerobić, wykiwać byle samemu zarobić a jak widzi że nie moze to najlepiej rolnika ud***ć.

Zasada pierwsza od czasu do czasu zrób próby kontrolne w innej firmie

Zasada druga jak ktoś ciebie przekręcił to nigdy nic u niego ani kupić ani sprzedać

3 km ode mnie jest skup raz mi się nie spodobał sposób robienia próby i jej wynik i już mnie tam nie zobaczyli nigdy :)

mama przyjechała samochodem wzięła próbkę zawiozła do osadka i 12 km się goniłem. Dlatego podoba mi się u Osadkowskiego że tam próba to próba jest wynik i nie ma dyskusji tabela potrąceń na ścianie jasne reguły.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pamiętacie może ofertę przedsiębiorstwa zajmującego się pośrednictwem w obrocie płodami rolnymi i środkami produkcji (prawdopodobnie byli z Bydgoszczy)? reklamowali się swojego czasu na forum, jest to temat sprzed około dwóch lat, jestem ciekaw jak się rozwinęli, bo zupełnie o nich zapomniałem

 

było to coś podobnego jak poniżej:

http://www.agroopc.com/oferta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Propaganda ze spadającymi cenami jak na giełdzie, skupują ile się da gdyż nowe zboże może mieć kiepskie parametry przy przekropnym roku, jak napisałem wyżej jadąc z szosy na paskach jare ok na cięzkich ziemiach owsy szlag trafił , pszenice późno siane , plon 50% zeszłorocznego , oziminy przetrzepane przez pleśń śniegową i jakieś tam zboże ozime jęczmień, pszenica musi nadrobić straty nieurodzaju jarego , nawet jeśli plony zbóż będą na poziomie z roku ubiegłego (oziminy) to jare 50% , wiele upraw skasowano i obsiano kukurydzą. Jak widzę nagonkę na urodzaj i spadające ceny to wiem że trzeba szykować silosy i niech zboże leży i czeka na dobrą cenę, w USA klęski zasiewy kukurydzy kiepsko im poszły, Ameryka południowa też nie ciekawie , pozostaje Rosja. Obecnie trwa huśtawka nastrojów jednak ten hurra optymizm maklerów szybko się skończy po bilansie zbiorów w europie i na świecie a póki co wprowadzanie paniki i skup w ,,dobrych cenach" aby od września windować ceny i opychać towar skupiony od przestraszonych chłopów. Czasmi czytam na tym forum wydajności 80-100q z ha może gdzieś na poletku doświadczalnym.....

Aby pszenżyto dało około 65q to jeśli ktoś pali papierosy to wkłada fajka pomiędzy kłosy i on tam zostaje :))

 

Realnie ładne zboże 35-50q chwalić każdy się może , koszę trochę po ludziach to widzę piękny łan bajka na przyspieszaczu minmum jadą jak żółw i 45q.

 

trochę realizmu, a teraz posłuchajcie uważnie trwa nagonka na spadające ceny zbóż i skup gdyż obawa przed nieurodzajem i , kiepską jakością narasta a manimulacja skończy się jak podadzą prognozy że jednak zboża w tym roku mamy 24,5 a nie 26,5 mln ton. Nie dać się robić w balona taniej nie będzie a w produkcji zwierzęcej działy się uzupełniają jak nie trzoda to drobiarstwo.

pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Zgadzam się. Z tymi wysokimi prognozami to radze się wstrzymać jak zyto w 90% przynajmniej w mojej okolicy lezy a w pszenicy jarej to jest tyle mączniaka ze jak zyje to tyle nie widziałem mimo to ze była pryskana a wiem już z praktyki ze lepiej pszenica sypie jak jest za sucho niż za mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj