Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

read    22

Magnum przestań dzwonić do Osadka bo ostatnio coś słaby oferent z niego ;)

Lubelskie ładnie ciągnie zawsze mieli tanio.

jęczmień sprzedany 840+vat dla przypomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Pogoda namieszała w planach to i ceny zbóż na razie lekko w górę, nie wiadomo co dalej B) . Jęczmień nadal czeka na dobrą cenę i kontrachęta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ile pszenżyto i kukurydza w Podlaskiem? Potrzebuję po 20t tego i tego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

mam tylko marne 25 t pszenżyta a na giełdzie szukają po 500t z dostawa do Kalisza etc, apropo ceny na pszenicę paszową początek marca koledze zaoferowali w czasie tych spadków do portu 975 netto odbiór z gospodarstwa (300km od portu) także te 980zł netto co mówi FarmerB za konsumpcje to żadna rewelacja i zawieść jeszcze sobie każą

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Zboże trzeba przetrzymac bo po zniwach bedziemy mieli połowe tego co zawsze i słomę też bo miesiąc opóźnienia w siewie to normalny rolnik wie co znaczy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4026

Myślę że lepiej sprzedać przed żniwami ,susza może zmienić moje myślenie a tu jest 50 % szansy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4026

Czytałem prognozę że w Europie do 18 .04 mrozy ,jak to sie sprawdzi to ceny szybuja do gory !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Co niektórym by pomogła :)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

a eksperci szacuja nam rekordowe zbiory

 

Eksperci to nic nie wiedza i nie chca paniki siać ale zbiory beda o połowe niższe od zeszłorocznych ale ceny wyższe :)

Edytowano przez Binladen

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Binladen aleś mnie pokrzepił to będę po 2t zbierał?? Nie polecam siać pszenicy jarej słabo się ukorzenia - a w maju siewy kukurydzy kiedyś były na półmetku, ach szkoda siać panikę, ona już zasiana teraz kiełkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

A ile chciałes zebrac jak posiejesz w końcu kwietnia lub w maju a owies i pszenica jara już pozamiatane bo terminy minęły ,QQ jeszcze nie termin na nią-pewnie bedzie siana razem ze zbożem czyli za 3 tygodnie a zima hmmmmmmmm non stop sypie na polu około 0.5 metra sniegu- grunt że ceny będa na słomę i zboże i oto chodzi a nie w piecu palić -musza przyjść kataklizmy by ludzie zaczęli się szanowac i to co urosło również :)


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Tylko niech nikt nie narzeka,że za sucho...u mnie tez sytuacja podobna duużo śniegu,ziemia zmarznięta... <_<


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

NIe przesadzajcie, w tamtym roku pszenica siana 20 kwiecien i pond 5 ton było z hektara więć normalnie.. Termin kukurydzy eż ostatnia dekada kwietnia i jakoś kazdy u nas posieje i zbierze i na plon nie narzeka, sami sie nakręcacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

A ile chciałes zebrac jak posiejesz w końcu kwietnia lub w maju a owies i pszenica jara już pozamiatane bo terminy minęły ,QQ jeszcze nie termin na nią-pewnie bedzie siana razem ze zbożem czyli za 3 tygodnie a zima hmmmmmmmm non stop sypie na polu około 0.5 metra sniegu- grunt że ceny będa na słomę i zboże i oto chodzi a nie w piecu palić -musza przyjść kataklizmy by ludzie zaczęli się szanowac i to co urosło również :)

masz rację kolego z tym paleniem zboża ludziom za dużo obrodziło, pomysłów dostali na palenie zbożem, piece na owies zaczęto przerabiać a teraz ręka Boska sięgała sprawiedliwością

psz. kons. 980zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak was co niektorych slucham to dochodze do wniosku ze piszecie aby pisac by postow nabic jak malolaty binladen ty to w ogole przodujesz takie bzdety o kataklizmach i zyczeniu niepowodzenia uprawy bo da mniej i bedzie drozej mozesz takie bajki sobie darowac bo ceny zboz nie dyktuje nasze podworko

wracajac do cen jeczmien 760 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

rolpetrol 1020 netto z dostawą pszenica konsumpcyjna

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Komplexmłyn Wągrowiec

ceny z dzisiaj pszenica 950 zł

kukurydza 850 zł

pszenżyto 830 zł

jęczmień 800 zł

owies 600 zł

ceny netto do potwierdzenia Agrochest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj